Wiadomosci.Goniec.pl > Polska > Są wyniki sekcji zwłok zamordowanych policjantów. Przekazano szczegóły
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 06.12.2023 18:15

Są wyniki sekcji zwłok zamordowanych policjantów. Przekazano szczegóły

policjanci z Wrocławia
Polska Policja

Zakończyła się sekcja zwłok funkcjonariuszy policji tragicznie postrzelonych w piątkowy wieczór we Wrocławiu. Szczegółowe informacje o przyczynie śmierci mundurowych przekazał rzecznik Prokuratury Krajowej prok. Łukasz Łapczyński.

Wrocław. Są wyniki sekcji zwłok zamordowanych policjantów

Rzecznik Prokuratury Krajowej prok. Łukasz Łapczyński poinformował w środę 6 grudnia o tym, że zakończyła się sekcja zwłok dwóch policjantów, którzy w piątkowy wieczór zostali postrzeleni przez Maksymiliana F. W poniedziałek 4 grudnia policja przekazała tragiczne informacje o śmierci dwóch funkcjonariuszy.

W związku ze śmiercią policjantów prokuratura zapowiedziała zmianę zarzutów Maksymilianowi F. z usiłowania zabójstwa na zabójstwo.

800 plus już od 1 stycznia. Niektórzy dostaną nawet 1600 złotych

Wyniki sekcji zwłok policjantów z Wrocławia

- Ze wstępnej opinii biegłych z zakresu medycyny sądowej wynika, że przyczyną śmierci policjantów były obrażenia doznane w wyniku postrzału - poinformował w środę prokurator Łukasz Łapczyński. Dodał także, że na chwilę obecną przekazanie szerszych informacji w tym zakresie nie jest możliwe.

Maksymilian F. po zabójstwie policjantów uciekł, jednak został zatrzymany już kilka godzin później przez policję we Wrocławiu. Wcześniej mężczyzna był poszukiwany listem gończym za oszustwo. Gdy w piątkowy wieczór mundurowi przewozili go do aresztu, ten strzelił do nich z pistoletu. Obaj funkcjonariusze zostali ranni w głowę. W krytycznym stanie trafili do szpitala, gdzie zmarli w poniedziałek 4 grudnia.

Policja uczciła pamięć zmarłych funkcjonariuszy

We wtorek 5 grudnia o godzinie 17 w całym kraju zabrzmiały syreny policyjne i straży pożarnej w związku z upamiętnieniem zmarłych policjantów.

W wyniku tragedii we Wrocławiu zginął 45-letni asp. szt. Daniel Łuczyński. Miał 19-letnie doświadczenie w policji. Drugi ze zmarłych policjantów, 47-letni asp. sztab. Ireneusz Michalak miał 26-letni staż w służbie. Obaj funkcjonariusze pracowali w komisariacie Wrocław Fabryczna.

Źródło: PAP/Goniec.pl

Tagi: policja