Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Skandaliczny wpis Pawła Kukiza. Wulgarnie zwrócił się do internauty
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 03.09.2023 22:45

Skandaliczny wpis Pawła Kukiza. Wulgarnie zwrócił się do internauty

Paweł Kukiz
Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Paweł Kukiz, świeżo upieczony lider listy wyborczej Prawa i Sprawiedliwości w Opolu, starł się z internautą. W wulgarny sposób odniósł się do mema, który został udostępniony na Twitterze. Posypała się lawina nieprzyjemnych dla polityka komentarzy.

Paweł Kukiz "jedynką" listy wyborczej Prawa i Sprawiedliwości

Paweł Kukiz wywołuje ostatnio raczej nieprzyjemne emocje. W 2015 roku wchodził do polityki jako antysystemowiec gardzący “wielką czwórką” polskiego parlamentaryzmu, czyli PO, PiS-em, PSL-em i SLD. Jego Kukiz '15 stopniowo zaczęło jednak ulegać propozycjom ze strony Prawa i Sprawiedliwości. To, co stało się kilka dni temu, to zaś absolutne zaprzeczenie ideałów, z którymi go niegdyś utożsamiano.

W czwartek (31.08) prezes Jarosław Kaczyński przedstawił liderów list Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Sejmu. "Jedynką" w Opolu został właśnie Paweł Kukiz. - "Jedynka" to była propozycja, która wyszła od Jarosława Kaczyńskiego, a nie przedmiot moich oczekiwań czy właśnie targów. Jeśli Zjednoczona Prawica utrzyma władzę, będę gwarantem tego, że te postulaty, które są wpisane do Zjednoczonej Prawicy, będą zrealizowane - zapewnił.

Czarne chmury nad Tadeuszem Rydzykiem. To pierwszy taki problem od lat

Polityk skonfrontował się z krytyką na Twitterze

Kukiz opublikował na Twitterze wpis, w którym odniósł się do zarzutów o przekazanie przez rząd ponad 4 mln zł dotacji na jego Fundację Potrafisz Polsko. - Warsztaty i wykłady za 'pieniądze dla Kukiza od Morawieckiego' na Campusie Rafała Trzaskowskiego - napisał, udostępniając post z akcji Instytutu Demokracji Bezpośredniej na przedsięwzięciu prezydenta Warszawy.

Internauta przedstawiający się jako Ryszard pokazał pod tym wątkiem mema o treści: "Tylko przypomnę. Największy swój hit Piersi nagrały po wyj***niu Kukiza". To bardzo nie spodobało się świeżo upieczonemu kandydatowi PiS-u w wyborach do Sejmu.

Kukiz w skandaliczny sposób zwrócił się do internauty

Kukiz postanowił odpowiedzieć w podobnym tonie. - No to jak Ryszard? Mogę cię wyje***, miłośniku disco polo? - zapytał polityk. Komentarz wywołał lawinę nieprzychylnych zdań.

“Kolejny legendarny włam ruskich służb na konto potężnego polityka?”, "Zaraz pewnie usunie, bo to pewnie znowu włamanie na konto oczywiście", "Doszło do awarii weekendowej", "Komuś odcięło prąd", "Widzę pana na stanowisku ministra kultury" - to tylko niektóre z reakcji internautów na niecenzuralną wypowiedź Pawła Kukiza.

To resztą nie pierwszy raz, gdy polityk posunął się do tego typu słownictwa. W czerwcu 2022 roku na antenie RMF FM Kukiz nazwał bliżej nieokreśloną dziennikarkę “pijaczcą”, a w 2018 roku pisał o "pośle Wilku w ekstazie, łajanym przez Jakubiaka".

Źródło: Paweł Kukiz/Twitter