Wiadomosci.Goniec.pl > Media > Anna Kalczyńska dołącza do Gońca. Poprowadzi autorski program
Mateusz Wyderka
Mateusz Wyderka 10.06.2024 14:36

Anna Kalczyńska dołącza do Gońca. Poprowadzi autorski program

Anna Kalczyńska
Fot. materiały Iberion

Anna Kalczyńska dołącza do Gońca. Dziennikarka związana w ostatnich latach ze stacją TVN poprowadzi autorski program o tematyce geopolitycznej.

Kolejne znane nazwisko w Iberionie

Do ekipy Iberionu dołącza kolejne znane i cenione na rynku dziennikarskim nazwisko. Po Januszu Schwertnerze, Mateuszu Baczyńskim, Jakubie Wątorze i Andrzeju Sołtysiku, współpracę z firmą rozpocznie Anna Kalczyńska

Anna Kalczyńska to jedna z tych dziennikarek, która opisując świat polityki, nie ulega emocjom żadnej ze stron politycznego sporu. Dla mnie jest synonimem profesjonalizmu i dziennikarskiej uczciwości. W ostatnich latach z klasą prowadziła „Dzień dobry TVN", zyskując ogromną sympatię widzów. W Gońcu powraca jednak do swych korzeni. Wierzę, że jej wiedza na temat spraw międzynarodowych, umiejętność stawiania trudnych pytań i własny styl prowadzenia rozmów stanowić będą wybuchową mieszankę - mówi Janusz Schwertner, dyrektor programowy Iberionu i redaktor naczelny Gońca.

Bronisław Komorowski dla Gońca: Porażka PiS-u jest bardzo dotkliwa

Anna Kalczyńska w Gońcu z autorskim formatem geopolitycznym

Związana przez lata ze stacją TVN dziennikarka, poprowadzi własny program o tematyce geopolitycznej. To powrót do jej zawodowych korzeni. Specjalnością Kalczyńskiej zawsze były tematy europejskie i polityka zagraniczna. 

Dziennikarka dwukrotnie pracowała, jako reporterka stacji podczas wyborów prezydenckich we Francji. Wielokrotnie relacjonowała również wydarzenia polityczne z Brukseli. Dużą popularnością i sympatią wśród widzów, cieszył się emitowany na antenie TVN24, prowadzony przez Annę Kalczyńską i Łukasza Grassa program informacyjny ”Polska i Świat”.

Z ogromną radością i entuzjazmem wracam do korzeni mojej pracy dziennikarskiej. W tych trudnych czasach podstawą jest zrozumienie sytuacji międzynarodowej i sojuszy, na jakie możemy liczyć jako państwo. Polityka zagraniczna jest dzisiaj tematem krajowym nr 1, w tym sensie, że określa nasze bezpieczeństwo - komentuje Anna Kalczyńska w komunikacie prasowym.

Bogata kariera Kalczyńskiej

Anna Kalczyńska jest absolwentką Kolegium Europejskiego na warszawskim Natolinie oraz Lingwistyki Stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim. Studiowała również dziennikarstwo na Uniwersytecie Bostońskim. 

Swoje pierwsze dziennikarskie kroki stawiała w Telewizji Polskiej. Przez 14 lat związana była ze stacją TVN, gdzie początkowo na antenie TVN24 realizowała cykl “Studio Europa”. Prowadziła również serwisy informacyjne i rozmowy z politykami. Ostatnio prowadziła program "Dzień dobry TVN". 

Dla naszej redakcji przyjście Ani to bardzo duże wzmocnienie. To także kolejny sygnał, że jako Goniec - tak jak zapowiadaliśmy - konsekwentnie rozwijamy i stawiamy na jakościowe dziennikarstwo - podsumowuje Janusz Schwertner.

Tagi: Polska TVN24