Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Były doradca Margaret Thatcher ostro o Tusku. "Chodząca katastrofa"
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 09.02.2024 14:06

Były doradca Margaret Thatcher ostro o Tusku. "Chodząca katastrofa"

Donald Tusk
KAPiF

Donald Tusk w niedawnym wpisie w mediach społecznościowych skrytykował odrzucenie przez kongres ustawy łączącej wsparcia dla Ukrainy, Izraela i Tajwanu z restrykcjami imigracyjnymi. Jego wpis odbił się szerokim echem na świecie. Zareagował m.in. Nile Gardiner, były doradca Margaret Thatcher. 

Donald Tusk wywołał spore emocje swoim wpisem

Donald Tusk decyzję amerykańskich senatorów skomentował w mediach społecznościowych krótkim wpisem, którzy rozgrzał opinię publiczną. Premier zwrócił uwagę, że kongresmeni powinni się "wstydzić". 

Ronald Reagan, który pomógł milionom z nas odzyskać wolność i niepodległość, musi dziś przewracać się w grobie - napisał Tusk.

Komentarz polskiego premiera wywołał spore emocje i poruszył polityczny świat. Do słów Tuska odniósł się m.in. Nile Gardiner, były doradca Margaret Tatcher, obecnie współpracujący z think tankiem Heritage Foundation. 

Awantura w Sejmie. Marszałek Hołownia musiał interweniować

Nile Gardiner o Tusku. "Chodząca katastrofa"

Nile Gardiner poświęcił polskiemu premierowi aż kilka wpisów w mediach społecznościowych. Zaznaczył m.in., że Tusk nie rozumie dyplomacji oraz demokracji.

Jako osoba, która pracowała dla Margaret Thatcher, uważam, że Reagan zdecydowanie potępiłby antydemokratyczne posunięcia podejmowane przez rząd Tuska w Polsce, w tym wsadzanie do więzień polityków opozycji/zamykanie stacji telewizyjnych. Żelazna Dama też byłaby przerażona - napisał Gardiner w jednym z nich.

Były doradca Margaret Thatcher w kolejnym wpisie nazwał polskie premiera "chodzącą katastrofą" zarówno dla Polski, jak i relacji ze Stanami Zjednoczonymi. Zaznaczył, że Donald Tusk nie będzie mile widziany w Białym Domu, gdy swoją prezydenturę zakończy Joe Biden.

Wpis byłego doradcy Thatcher szeroko komentowany

Wpis Gardinera również doczekał się wielu komentarzy, także ze strony polskich obserwatorów. Część z nich podziela opinię byłego doradcy Margaret Thatcher, ale pojawiają się też głosy zupełnie przeciwne. Nie zabrakło zarzutów, że to Gardiner mija się z prawdą. 

ZOBACZ: Sondaż Gońca: Polacy nie chcą Donalda Tuska na prezydenta

Donald Tusk przywraca demokrację w Polsce, niszczoną przez osiem lat przez PiS - napisał jeden z internautów.

Tagi: Donald Tusk