Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Donald Tusk zakpił z premiera Morawieckiego. "Mateusz, ale z ciebie bambik"
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 18.05.2023 22:37

Donald Tusk zakpił z premiera Morawieckiego. "Mateusz, ale z ciebie bambik"

Donald Tusk
Twitter Platforma Obywatelska

Donald Tusk, który przemierza Polskę i spotyka się z mieszkańcami polskich miast, bardzo często odnosi się do kwestii bieżących. Nie inaczej było tym razem. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej podczas wizyty w Słupsku, w kąśliwych słowach odniósł się do doniesień, jakoby Mateusz Morawiecki miał otworzyć most na Dunajcu w Tylmanowej, który… jest od pół roku otwarty. 

Donald Tusk nie szczędzi krytycznych słów

Donald Tusk, w obliczu wyborów parlamentarnych, które czekają Polaków na jesieni, przemierza kraj. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej, w czwartek, 18 maja zawitał do Słupska, gdzie spotkał się z tamtejszymi działaczami oraz wyborcami. 

Doświadczony polityk jest głównym silnikiem napędowym największej partii opozycyjnej i to właśnie były premier jest tym politykiem PO, który najczęściej gości w różnych polskich miejscowościach. Kilka dni temu, podczas spotkania w Sulechowie, Donald Tusk odniósł się do śmierci Kamilka z Częstochowy oraz do sytuacji w naszym kraju, w tym kontekście. Padły ostra odnośnie wyborców PiS.

- Wszystko w Polsce od kilku lat jest postawione na głowie, tzn. królami życia są ci, którzy chleją, biją swoje dzieci, biją kobiety i pracą się nie zhańbili od wielu lat. Wymarzona klientela polityczna dla władzy, która sama sposób myślenia bardzo podobny do tej klienteli. Jeśli powiemy dzisiaj, że PiS to jest Patologia i Sitwa, nie wymaga to już żadnego uzasadnienia. To jest Patologia i Sitwa - oświadczył wówczas Tusk.

Klienci będą walić do Biedronki drzwiami i oknami. Same hity, trzeba się spieszyć

"Mateusz, ale z ciebie bambik"

W czwartek, 18 maja szef Platformy Obywatelskiej zawitał do Słupska (woj. pomorskie). W pewnym momencie, Donald Tusk odniósł się do kuriozalnej sytuacji z udziałem Mateusza Morawieckiego. - Jadąc do was czytam, oczom nie wierzę, że premier Mateusz Morawiecki postanowił uroczyście otworzyć most na Dunajcu w Tylmanowej, który jest otwarty od pół roku. Żeby otworzyć ten otwarty most, wpadł na pomysł, żeby go zamknąć dzisiaj. Chyba więcej nie trzeba tutaj tłumaczyć - stwierdził Tusk na spotkaniu z wyborcami.

- Mamy premiera, który, żeby otworzyć to, co jest otwarte, musi to zamknąć. Mateusz, ale z ciebie bambik, muszę ci powiedzieć. On mógłby otworzyć zamek w Bytowie albo młyn w Słupsku. Co prawda młyn otwarty był już w XIV wieku, ale w sumie... komu to przeszkadza - zakpił okrutnie szef PO.

Premier otwierał... otwarty most

Donald Tusk nawiązał do czwartkowej (18 maja) wizyty premiera w Tylmanowej. Mateusz Morawiecki celebrował tam "otwarcie" Mostu Brzegi. Padły słowa, że "otwarty most w Tylmanowej jest też symbolem znakomitej współpracy pomiędzy rządem Prawa i Sprawiedliwości a samorządem". 

Szef rządu ponadto podkreślał, że "za wcześniejszych rządów samorządy często nie miały możliwości i szans na realizację inwestycji drogowych, wodnych, kanalizacyjnych czy mostowych". Problem tkwi w tym, że wspomniany most jest otwarty od… pół roku. 

Co gorsze, w czwartek rano, most w Tylmanowej zamknięto. Wszystko po to, by Mateusz Morawiecki mógł pochwalić się “sukcesem” budowlanym.

Źródło: Twitter PO