Wiadomosci.Goniec.pl > Polska > Donald Tusk zdecydował ws. Protasiewicza. Dymisja z funkcji wicewojewody
Marcin Śliwa
Marcin Śliwa 15.04.2024 14:07

Donald Tusk zdecydował ws. Protasiewicza. Dymisja z funkcji wicewojewody

Jacek Protasiewicz
fot. Jan BIELECKI/East News

Rządowe Centrum Informacyjne poinformowało, że Premier Donald Tusk podjął decyzję o odwołaniu Jacka Protasiewicza z urzędu II wicewojewody dolnośląskiego. To następstwo serii niedzielnych wpisów publikowanych przez polityka na portalu X (daw. Twitter), w których atakował polityków i dziennikarzy. 

Kontrowersyjne wpisy Jacka Protasiewicza

Budzące wątpliwości wielu użytkowników wpisy, Protasiewicz rozpoczął publikacją zdjęcia przedstawiającego Darię Brzezicką z Trzeciej Drogi, prywatnie partnerkę byłego posła i eurodeputowanego. 

W kolejnych, coraz bardziej wulgarnych postach Protasiewicz (jeszcze wówczas II wicewojewoda dolnośląski) zaczepiał lub wulgarnie atakował między innymi Roberta Mazurka, Samuela Pereirę, Oskara Szafarowicza, Katarzynę Kotulę czy Annę Marię Żukowską. 

Pierwsza dymisja w rządzie Donalda Tuska. "Awantury są na porządku dziennym"

Reakcja PSL na zachowanie Jacka Protasiewicza

Jacek Protasiewicz jest dziś związany z Polskim Stronnictwem Ludowym. W opublikowanym późnym wieczorem wpisie, partia zdecydowanie odcięła się od jego wpisów. 

Nie ma naszej zgody na działania niezgodne ze standardami etycznymi, jakie stawiamy naszym przedstawicielom w życiu publicznym – czytamy w oświadczeniu

 

Do oświadczenia ludowców Protasiewicz, nie okazując skruchy, odniósł się w poniedziałek z samego rana.

Szanuję zdanie kolegów, ale ja w @nowePSL nie jestem! Robie, to co robię na własny rachunek - czytamy

 

 

Powrót do Sejmu

Jacek Protasiewicz wicewojewodą dolnośląskim był od stycznia. Wcześniej trzy kadencje spędził w Sejmie oraz w Europarlamencie. 

W 2023 roku nie dostał się do Sejmu, wciąż jednak może otrzymać mandat poselski. Stanie się tak, jeśli Izabela Bodnar zwycięży z Jackiem Sutrykiem w drugiej turze wyborów na prezydenta Wrocławia.