Polska

Interwencja służb na granicy
07.06.2024 15:43 Śmierć polskiego żołnierza na granicy. Prokuratura ujawniła wyniki sekcji zwłok

W godzinach przedpołudniowych została przeprowadzona sekcja zwłok zmarłego Mateusza Sitka (…) do zgonu doszło w następstwie doznanej rany kłutej klatki piersiowej z uszkodzeniem płuca lewego oraz uszkodzeniem ośrodkowego układu nerwowego — poinformowała Prokuratura Okręgowa w Warszawie. 

ZIobro
04.06.2024 14:59 Akta ukrywane w domu Zbigniewa Ziobry. Śledztwo prokuratury

Prokura poinformowała o wszczęciu śledztwa w sprawie dokumentów ukrywanych w domu Zbigniewa Ziobry. Chodzi o materiały związane ze śmiercią ojca polityka. Służby trafiły na nie przy okazji śledztwa dotyczącego dotacji z Funduszu Sprawiedliwości. 

None
04.06.2024 13:29 Hamas zabił dwóch Polaków. Oficjalny komunikat MSZ

Jesteśmy głęboko zasmuceni śmiercią kolejnych czterech zakładników uprowadzonych przez Hamas. Byli wśród nich dwaj obywatele RP - poinformowało w mediach społecznościowych Ministerstwo Spraw Zagranicznych. 

Straż Graniczna
04.06.2024 08:39 Kolejny incydent na granicy z Białorusią. Ranny funkcjonariusz Straży Granicznej w szpitalu

Do kolejnego ataku na polskie służby graniczne doszło dziś nad ranem w okolicach Białowieży. Grupa nielegalnych migrantów próbowała sforsować polsko-białoruską granicę, jeden ze strzegących jej funkcjonariuszy został trafiony w głowę konarem drzewa.

Obajtek
03.06.2024 12:37 Zwrot akcji ws. Daniela Obajtka, pilny komunikat prokuratury. Ma czas do 15

W poniedziałek prokuratura wydała oświadczenie, że Daniel Obajtek nie stawił się na przesłuchanie, które zaplanowane było na godzinę 10:00. Były prezes PKN Orlen dostał czas do godziny 15:00, jeśli nie zgłosi się i nie przekaże aktualnych adresów korespondencyjnych, policja zacznie poszukiwania. 

Krzysztof Gawkowski
01.06.2024 16:49 Atak na polską agencję. "To wypowiedzenie przez Rosję cybernetycznej wojny"

Wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski przedstawił nowe informacje w sprawie cyberataku wymierzonego w Polską Agencję Prasową. W jej wyniku opublikowano nieprawdziwe informacje dotyczące mobilizacji 200 tys. Polaków. Kryzys udało się szybko zażegnać, jednak wicepremier mówi jasno – to wypowiedzenie cyberwojny.

Michał Wawrykiewicz
29.05.2024 19:08 Ogniska autorytaryzmu w Europie. Wawrykiewicz: trzeba reagować natychmiast

W ”Wolnych Sądach” oraz w ”Komitecie Obrony Sprawiedliwości” Michał Wawrykiewicz sprzeciwiał się demontażowi praworządności w Polsce. Teraz startuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego i przekonuje, że znajdujemy się w krytycznym momencie historii. Na pytanie o to, czy Polska jest dziś państwem prawa, udziela gorzkiej odpowiedzi. 

Jacek Sasin
22.05.2024 15:26 Bolesna wpadka Jacka Sasina. Celne riposty zamknęły temat, poszło o byłego dziennikarza TVN

Były minister w rządzie PiS Jacek Sasin próbował zakpić z byłego dziennikarza TVN, który został dyrektorem w Poczcie Polskiej. Odpowiedzi, które pojawiły się pod jego wpisem, szybko wytrąciły mu jednak argumenty. 

Andrzej Duda
22.05.2024 15:09 Prezydent reaguje na wystąpienie szefa MON. ”Powiedzmy to sobie szczerze”

Prezydent Andrzej Duda zabrał głos po dzisiejszym wystąpieniu w Sejmie ministra Władysława Kosiniaka-Kamysza. Szef MON wygłosił szczegółowe przemówienie, w którym informował o stanie bezpieczeństwa państwa oraz najbliższych planach i najbardziej pilnych działaniach. Prezydent wyjawił, co wzbudziło jego niepokój. 

Władysław Kosiniak-Kamysz
22.05.2024 13:09 Specjalne wystąpienie Kosiniaka-Kamysza. ”Zagrożenia idą ze wschodu”

Minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz informował w Sejmie o stanie bezpieczeństwa państwa. Padły słowa o zagrożeniach ze strony Rosji i Białorusi oraz o inwestycjach w obronę wschodnich granic Rzeczypospolitej. Szef MON zabrał też głos w sprawie obowiązkowej służby wojskowej. 

Ziobro
22.05.2024 11:50 Niepokojące wieści o stanie zdrowia Zbigniewa Ziobry. Współpracownicy zabrali głos

Politycy Solidarnej Polski ponownie zabierają głos w sprawie stanu zdrowia Zbigniewa Ziobry. Były minister sprawiedliwości, któremu zarzuca się wiele nieprawidłowości, otwarcie przyznaje, że rokowania nie są najlepsze. W rozmowie z mediami ludzie z jego otoczenia twierdzą jednak, że liczą na powrót swojego lidera do zdrowia. 

Donald Tusk
20.05.2024 14:48 300 mln euro trafi do Polski. Donald Tusk właśnie potwierdził

W poniedziałek premier Donald Tusk poinformował, że zatwierdzono wynoszącą 300 milionów euro pożyczkę Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Cała kwota zostanie przeznaczona na polski komponent satelitarny do programu europejskiej tarczy antyrakietowej.

fot. Marcin Górzyński
17.05.2024 19:36 Film "Nic nie czuję" doceniony w Szwecji! Ważne wyróżnienie

To kolejne międzynarodowe wyróżnienie dla filmu Anity Bugajskiej oraz Janusza Schwertnera, redaktora naczelnego Gońca. “Nic nie czuję” (produkcja: Onet) opowiada o losach czterech nastolatków, którzy w różnych momentach swojego życia trafili na oddział psychiatryczny.

pielęgniarki Iwona Karolewska
15.05.2024 10:58 Pielęgniarka pokazała prezent od posłanki. W sieci wybuchła burza

Posłanka Koalicji Obywatelskiej postanowiła uczcić przypadający w Polsce na 12 maja Dzień Pielęgniarki i sprawiła przedstawicielkom tego zawodu pewien upominek. W torebkę z logo Sejmu zapakowała jabłka, licząc na to, że obdarowane ucieszą się z prezentu. Jej gest został skrytykowany w mediach społecznościowych, gdzie pojawiły się komentarze, iż owoce były nieświeże. Polityczka zapewnia tymczasem, że “były czyste, twarde i soczyste”.

Orlen
08.05.2024 23:05 Pracownicy budowy Orlenu przerwali milczenie. Oburzające doniesienia

Szokujący reportaż na temat warunków, w których mieli żyć i pracować obcokrajowcy przy wartej 25 miliardów inwestycji Orlenu opublikował TVN w programie ”Uwaga!”. Budowa kompleksu petrochemicznego Olefin 3 pod Płockiem ma być największym tego typu zakładem w Europie. Tymczasem pracujący tam cudzoziemcy skarżą się na fatalne warunki. 

Jarosław Kaczyński
08.05.2024 22:34 Jarosław Kaczyński podjął stanowczą decyzję. Jest nowy szef PiS w Małopolsce

To pokłosie wydarzeń, które rozegrały się w poniedziałek podczas wyborów na nowego marszałka województwa małopolskiego. Radni sejmiku, w którym większość ma PiS, na stanowisko marszałka decyzją Kaczyńskiego mieli wybrać Łukasza Kmitę. Tak się jednak nie stało, co dotychczasowy szef małopolskich struktur partii Andrzej Adamczyk przypłacił stanowiskiem. 

Dziemianowicz-Bąk
01.05.2024 21:21 Czterodniowy tydzień pracy. Ministra zapowiada poziom wynagrodzeń

Podczas obchodów Święta Pracy w Warszawie, Agnieszka Dziemianowicz Bąk, szefowa ministerstwa rodziny, pracy i polityki społecznej, przedstawiła wizję wprowadzenia czterodniowego tygodnia pracy. Minister poinformowała, w jaki sposób wpłynie on na wysokość wynagrodzeń, podkreślając zarazem, że każdy z nas zasługuje na odpowiednią ilość czasu na życie prywatne.

None
26.04.2024 09:47 Giganci branży futrzarskiej reagują po filmie Gońca: jesteśmy zaskoczeni i oburzeni

“Nie wyobrażamy sobie, aby osoby dopuszczające się takich zachowań mogły nadal pracować w naszej firmie” - napisali w oświadczeniu właściciele firmy Joni Mink Van Ansem, do których należy ferma w Lubiszynie. We wtorek ujawniliśmy, że dochodziło tam do znęcania się nad zwierzętami.

Donald Tusk
25.04.2024 13:46 Znamy datę rekonstrukcji rządu. Odejdą ministrowie i wiceministrowie

Donald Tusk ogłosił, że na początku maja przeprowadzi rekonstrukcję rządu. Ma to związek z nadchodzącymi wyborami do Europarlamentu. Szefowie resortów, którzy będą w nich startować, wkrótce mają się podać do dymisji. 

Donald Tusk
25.04.2024 12:42 Zapalenie płuc Donalda Tuska. Premier ogranicza aktywność

U premiera stwierdzono zapalenie płuc. Centrum Informacyjne Rządu poinformowało, że w związku z tym, Donald Tusk będzie musiał ograniczyć swoją aktywność publiczną. 

Krzysztof Gawkowski
25.04.2024 10:15 Wicepremier Krzysztof Gawkowski oszukany na 100 tysięcy złotych. "Straszna historia"

Minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski kupił samochód, który… okazał się podróbką. “Lewy” pojazd, który kosztował polityka 100 tys. zł, zajęła policja. ”Dzielę się historią, która brzmi jak z powieści kryminalnych” - pisze polityk w mediach społecznościowych.

None
24.04.2024 11:37 Agnieszka Woźniak-Starak apeluje do rządu: zabijanie zwierząt na futro to barbarzyństwo

Chodzenie w futrze to zwykły obciach. Nie rozumiem, dlaczego lobby wciąż jest tak silne. Większość ludzi chce zakazu, a przegrywa z interesami małej grupki hodowców. To nonsens! - tak dziennikarka Agnieszka Woźniak-Starak komentuje w Gońcu nasz film "Krwawy biznes futerkowców. Post scriptum”. Jak mówi, „mamy ostatnią szansę”, by powstrzymać dalsze zabijanie zwierząt.

None
24.04.2024 08:47 Sondaż Gońca: większość Polaków chce zakazu hodowli zwierząt na futro

Prawie 62 proc. Polaków chciałoby, żeby politycy zakazali dalszego zabijania zwierząt na futro - wynika z sondażu SW Research przeprowadzonego na zlecenie Gońca. Wczoraj w filmie "Krwawy biznes futerkowców. Post scriptum” ujawniliśmy kolejne dowody znęcania się nad norkami na jednej z ferm.

Donald Tusk Rishi Sunak
23.04.2024 20:56 Premier Wielkiej Brytanii w Polsce. Padła historyczna deklaracja

Premier Wielkiej Brytanii Rishi Sunak odwiedził stolicę Polski, by spotkać się z premierem Donaldem Tuskiem oraz sekretarzem generalnym NATO, Jensem Stoltenbergiem. Sunak ogłosił we wtorek, że jego kraj zwiększy wydatki na zbrojenia do 2,5 proc. PKB. Ma też zapowiedzieć pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy. 

Krzysztof Ardanowski z Jarosławem Kaczyńskim
23.04.2024 19:05 Krzysztof Ardanowski ostro o Kaczyńskim: to Pan Bóg, a nie prezes, osądzi, kto jest dobrym człowiekiem, a kto złym

- Jeśli w Sejmie znów pojawi się projekt ustawy zakazującej hodowania zwierząt na futro, liczę, że jako PiS już nie przyłożymy do tego ręki - mówi Gońcowi były minister rolnictwa Krzysztof Ardanowski. - Jarosław Kaczyński nie powinien stygmatyzować tych, którzy są przeciw zakazowi  - dodaje. 

None
23.04.2024 19:03 Marek Sawicki: jestem gotów przekonać cały klub PSL, by poparł zakaz hodowli zwierząt na futro

Marek Sawicki z PSL zapowiada w rozmowie z Gońcem, że „jest gotów” przekonać parlamentarzystów z własnego klubu do poparcia ewentualnej ustawy prowadzącej do zamknięcia branży futerkowej w Polsce. - O ile w ramach przepisów nie zostaną dodane jakieś inne elementy - zaznacza.

None
23.04.2024 18:59 Goniec ujawnia: Cierpienie bez końca. Tak w Polsce dręczy się zwierzęta zabijane na futro

Publikujemy dowody, że na fermie należącej do holenderskich gigantów branży futrzarskiej - zanim zabijano norki - wcześniej deptano je, bito pięściami i kijami, uderzano nimi o klatki oraz wykręcano im ogony. Zwierzęta w Polsce dręczy się na masową skalę, a kolejne rządy wciąż przykładają do tego rękę. 

Donald Tusk
22.04.2024 17:40 Premier Donald Tusk skończył 67 lat. Pobiera trzy emerytury

W poniedziałek 22 kwietnia Donald Tusk obchodzi 67. urodziny. To oznacza, że dwa lata temu osiągnął wiek emerytalny. Z oświadczenia majątkowego wynika, że polski premier pobiera trzy emerytury - z Polski, Belgii oraz z Komisji Europejskiej. Jakie to kwoty?

  • 1
  • 2