Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Bolesna wpadka Jacka Sasina. Celne riposty zamknęły temat, poszło o byłego dziennikarza TVN
Marcin Śliwa
Marcin Śliwa 22.05.2024 15:26

Bolesna wpadka Jacka Sasina. Celne riposty zamknęły temat, poszło o byłego dziennikarza TVN

Jacek Sasin
fot. Wojciech Olkusnik, East News

Były minister w rządzie PiS Jacek Sasin próbował zakpić z byłego dziennikarza TVN, który został dyrektorem w Poczcie Polskiej. Odpowiedzi, które pojawiły się pod jego wpisem, szybko wytrąciły mu jednak argumenty. 

Jacek Sasin komentuje

Poseł PiS Jacek Sasin od wielu lat jest aktywny w mediach społecznościowych. Swoimi przemyśleniami dzieli się na platformie ”X” (daw. Twitter). 

Tym razem były minister aktywów państwowych w rządzie PiS uznał, że spróbuje zakpić z Dariusza Prosieckiego – byłego dziennikarza TVN, który podjął pracę w Poczcie Polskiej i będzie dyrektorem biura współpracy międzynarodowej i filatelistyki w Poczcie Polskiej. Jacek Sasin nie spodziewał się zapewne, że sytuacja potoczy się w taki sposób.

Zdrowy chłopski rozum w eterze, czyli polemika z Robertem Mazurkiem

Poseł chybił "pierwszy strzał"

Zaczęło się spłacanie długów. Reporter TVN trafia na dyrektorskie stanowisko w państwowej spółce – zaczął swój wpis Jacek Sasin

Na wpis posła szybko zareagował dziennikarz Kamil Dziubka, który zwrócił uwagę, że ten sam Dariusz Prosiecki pracował przecież w innej państwowej agencji… za rządów PiS. 

To jaki dług i wobec kogo Państwo spłacali? – zapytał retorycznie dziennikarz

Jacek Sasin otrzymał "bolesną" ripostę

Poseł zdawszy sobie sprawę, że wystrzelony pocisk nie tylko chybił, ale do tego wrócił do niego rykoszetem, postanowił spróbować raz jeszcze, tym razem jednak celując w kogoś innego. Karolina Hytrek-Prosiecka dostała pracę w departamencie komunikacji Ministerstwa Aktywów Państwowych. Sasin zasugerował, że stało się to za sprawą rodzinnych powiązań. Znów jednak spudłował. 

Żona też nagrodzona – napisał polityk

Karolina Hytrek-Prosiecka odpowiedziała krótko, jednoznacznie dając posłowi do zrozumienia, że mogą go spotkać przykre konsekwencje.

To nie jest mój mąż. Pan Pereira już musiał tę informacje prostować. Z uwagi na pełnioną funkcję nie napiszę nic więcej, ale sugeruję, aby Pan skasował tę informację – odpowiedziała