Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Niepokojące wieści o stanie zdrowia Zbigniewa Ziobry. Współpracownicy zabrali głos
Marcin Śliwa
Marcin Śliwa 22.05.2024 11:50

Niepokojące wieści o stanie zdrowia Zbigniewa Ziobry. Współpracownicy zabrali głos

Ziobro
fot. Piotr Molecki East NEws

Politycy Solidarnej Polski ponownie zabierają głos w sprawie stanu zdrowia Zbigniewa Ziobry. Były minister sprawiedliwości, któremu zarzuca się wiele nieprawidłowości, otwarcie przyznaje, że rokowania nie są najlepsze. W rozmowie z mediami ludzie z jego otoczenia twierdzą jednak, że liczą na powrót swojego lidera do zdrowia. 

Zbigniew Ziobro zmaga się z chorobą

O tym, że choruje na nowotwór, Zbigniew Ziobro dowiedział się 13 listopada ubiegłego roku. W grudniu wycofał się z życia publicznego. O stanie zdrowia polityka nie wiemy zbyt wiele, powszechnie wiadomo, że zmaga się z nowotworem przełyku. 

Pojawiały się informacje o tym, że nie udało się uniknąć przerzutów do innych organów oraz, że Ziobro przeszedł operację w Brukseli. Politycy z otoczenia Ziobry – Beata Kempa i Marcin Warchoł, informowali niedawno, że stan zdrowia polityka uległ pogorszeniu. 

Nowe informacje ws. Zbigniewa Ziobry. "Stan się pogorszył"

Współpracownicy Zbigniewa Ziobry zabrali głos

Tymczasem politycy Solidarnej Polski wyrażają troskę o zdrowie swojego lidera. Głos dla Super Expressu zabrała ponownie europosłanka Solidarnej Polski Beata Kempa. 

 Wspieramy pana ministra każdego dnia dobrym słowem, myślami, a przede wszystkim modlitwą. Zbigniew Ziobro jest nam potrzebny, jest potrzebny Polsce. Wierzymy, że wszystko będzie dobrze. Zbigniew Ziobro jest silny i Opatrzność czuwa nad nim. Wspieramy go i życzymy zdrowia, które jest w życiu najważniejsze - mówi Kempa

 

Modlimy się za zdrowie i życie Zbyszka – dodaje w rozmowie z SE poseł Michał Wójcik

Zdaniem specjalistów, biorąc pod uwagę rodzaj choroby, na którą cierpi polityk, mało prawdopodobny jest scenariusz, że wróci do czynnej polityki, nawet jeśli nowotwór uda się pokonać. Sam Zbigniew Ziobro zdradził niedawno, że rokowania nie są najlepsze.

Wyniki mam oględnie mówiąc słabe i wyznaczoną drugą wizytę na chirurgicznym oddziale. Nie dają mi dużych szans, ale walczę. Chcę żyć dla dzieci – mówił Ziobro

Podczas nieobecności lidera, pracami Suwerennej Polski kieruje partyjne prezydium pod przewodnictwem Patryka Jakiego.

Zbigniew Ziobro przez kilka lat pełnił funkcję ministra sprawiedliwości

Zbigniew Ziobro pełnił funkcję ministra sprawiedliwości podczas rządów PiS - przez 8 lat i 11 dni. 

 

Źródło: Goniec.pl, se.pl, Business Insider