Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > "Glapiński to wybitny ekonomista” Jakubiak o wniosku o Trybunał Stanu dla prezesa NBP
Mikołaj Dowejko
Mikołaj Dowejko 31.03.2024 12:10

"Glapiński to wybitny ekonomista” Jakubiak o wniosku o Trybunał Stanu dla prezesa NBP

Marek Jakubiak
Fot. Screen. Youtube Goniec.pl

Adam Glapiński nie gra żadnej roli, poza tym, że jest przeszkodą - tak zasadność wniosku o Trybunał Stanu ocenił poseł Kukiz’15 Marek Jakubiak. Żeby wybić zęby Polsce, żeby Polska nie mogła się bronić przed czymkolwiek, trzeba odebrać Polsce walutę - tak zamiary obecnego rządu ocenił gość “Rozmowy Gońca”.

Sukcesy gospodarcze Polski

Marek Jakubiak skomentował ostatnie lata dla polskiej gospodarki pod kątem ekonomicznym, a szczególnie wysokiej inflacji “To są procesy, natomiast ta inflacja, która nas dopadła, to była inflacja spekulacyjna, to była inflacja, która była celowo wprowadzona do Europy, nie tylko do Polski. Kto miał zarobić - zarobił. W tej chwili się równoważą ceny na półkach, prawa popytu i podaży. Wyciągnięto trochę pieniędzy z rynku”.

Poseł Kukiz’15 bronił wypowiedzi publicznych obecnego prezesa Narodowego Banku Polskiego “Oni wszystko co mogą, wyciągają z tych jego przepowiedni. Co się nie zgadza, to pokazują, a co się zgadza, to ich sukces”.

 

Pierwszy wywiad Ziobry od choroby. Nie mógł dłużej milczeć

Ogromne rezerwy złota

Mój rozmówca odniósł się także do twierdzenia, że Adam Glapiński jest przeszkodą dla obecnej koalicji, zwracając uwagę na rezerwy złota, które zgromadził Narodowy Bank Polski “W historii Rzeczypospolitej nigdy jeszcze tak nie było, żeby rezerwy walutowe sięgnęły prawie 200 miliardów dolarów i żeby lokować nasze zyski w złocie, którego jest 380 ton, zbliżamy się do 400 ton. Europejski Bank Centralny ma w tej chwili 1300 ton i o to im chodzi!”.
 

Zamiana złotego na euro

Poseł Jakubiak twierdzi, że działania rządu w sprawie Narodowego Banku Polskiego i profesora Glapińskiego skierowane są długofalowo na zamianę polskiej złotówki na euro “Ponieważ mamy władzę uchwałodawczą, a nie ustawodawczą, to podejmą jakąś uchwałę, że zamieniamy złotego na euro, a w dodatku jak doprowadzą już do upadku polskiego złotego, to wtedy na pomoc przyjdą Niemcy z euro, którzy bez żadnych procedur, założeń, wprowadzą euro, bo nas kochają”.