Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Incydent w sztabie Lewicy. Magdalena Biejat upadła podczas udzielania wywiadu
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 16.10.2023 06:36

Incydent w sztabie Lewicy. Magdalena Biejat upadła podczas udzielania wywiadu

Lewica
YouTube/Wieczór wyborczy Lewicy

Do niebezpiecznego incydentu doszło podczas wieczoru wyborczego w sztabie Lewicy. Kandydatka na senatorkę z okręgu warszawskiego posłanka Magdalena Biejat w pewnym momencie, podczas udzielania wywiadu jednej ze stacji telewizyjnych, nagle upadła na podłogę. Natychmiast zareagowano.

Wyniki wyborów 2023. Jaki wynik zdobyła Lewica?

15 października o godzinie 21.00 poznaliśmy pierwsze sondażowe wyniki wyborów parlamentarnych 2023. Firma Ipsos, która realizowała badanie exit poll, przekazała, że do Sejmu dostało się pięć ugrupowań politycznych. Frekwencja wyborcza wyniosła rekordowe 72,9 procent. Oto wstępne dane:

Prawo i Sprawiedliwość – 36,8 procent
Koalicja Obywatelska – 31,6 procent
Trzecia Droga – 13 procent
Lewica – 8,6 procent
Konfederacja – 6,2 procent
Bezpartyjni Samorządowcy – 2,4 procent
Polska Jest Jedna – 1,2 procent
Inne – 0,2 procent

Wynik procentowy PiS daje mu ok. 200 mandatów w Sejmie. 163 mandatów przypada KO, 55 Trzeciej Drodze, 30 Lewicy i 12 dla Konfederacji.

Niepokojące doniesienia z Białegostoku. "Miała dzwonić do komisarza wyborczego i na policję "

Wybory 2023. Incydent w sztabie Lewicy

Podczas wieczoru wyborczego w sztabie Lewicy doszło do groźnego incydentu. W pewnym momencie - podczas udzielania wywiadu - posłanka Magdalena Biejat przewróciła się. Sytuację relacjonuje dziennikarka "Faktu". 

- To chyba była telewizja Trwam. Magdalena Biejat rozmawiała z jej dziennikarzami. Była otoczona wianuszkiem osób. Tam mogło być duszno. Stała na podeście i nagle runęła na ziemię. Ludzie ruszyli jej na pomoc. Z nóg spadły jej buty. Ona same poderwała się. Była bardzo pewna siebie. Zaskoczona tym, co się stało Powiedziała, że źle stanęła. Usłyszałam tylko, jak mów, że wszystko jest w porządku. Zaraz potem zniknęła jednak w kulisach sztabu - przekazała dziennikarka "Faktu".

Wybory 2023. Magdalena Biejat kandydatką Lewicy do Senatu

Magdalena Biejat to posłanka na Sejm IX kadencji (2019–2023), od 2022 r., a także współprzewodnicząca partii Lewica Razem. W wyborach w 2023 była kandydatką Nowej Lewicy do Senatu (z poparciem innych ugrupowań w ramach paktu senackiego) w okręgu nr 45. Rywalizowała w nim z Michałem Grodzkim z PiS.

- Mieszkania, prawa kobiet, sprawiedliwa transformacja energetyczna, klimat, na straży tego będziemy stać od jutra w Sejmie! - mówiła podczas wieczoru wyborczego Lewicy Magdalena Biejat. 

Wyniki wyborów 2023 mogą się jeszcze zmienić. Wciąż czekamy na wyniki late poll, które mają być znane już niebawem.


Źródło: Fakt/Goniec