Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Jarosław Kaczyński ma problem. Wygrane wybory go nie uratują, sondaż obnażył prawdę
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 06.04.2023 22:55

Jarosław Kaczyński ma problem. Wygrane wybory go nie uratują, sondaż obnażył prawdę

Jarosław Kaczyński ma problem, wygra wybory, ale to go nie uratuje
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Jarosław Kaczyński ma wielki problem. Chociaż dotyczy on okresu po wyborach, to prezes PiS musi już teraz zacząć o nim myśleć. Polacy nie pozostawiają złudzeń, nie każda decyzja władzy zyskuje aprobatę nawet wśród elektoratu. Najnowszy sondaż obnażył prawdę. Grunt pod nogami Jarosława Kaczyńskiego dosłownie się pali.

Najnowszy sondaż wywoła u Jarosława Kaczyńskiego ból głowy, miało wyjść inaczej

Słodko-gorzki sondaż wyborczy dla PiS. Jarosław Kaczyński ma powody do zadowolenia, gdyż wszystko wskazuje, że to właśnie Prawo i Sprawiedliwość ponownie sięgnie po władzę. Niestety prezes PiS ma również powody do smutku.

Na horyzoncie problemów Jarosława Kaczyńskiego pojawił się najnowszy sondaż. Polacy powiedzieli wprost co myślą o jednej z możliwych koalicji. Trudna do przełknięcia dla prezesa PiS jest zapewne wiadomość, że chociaż władza pozostanie w ich rękach to o samodzielnych rządach PiS… może tylko pomarzyć.

"Chłopaki do wzięcia". Ryszard "Szczena" Dąbrowski zostanie bezdomny? Jego dom nagle zniknął

Jarosław Kaczyński ma problem, wybory nie pozwolą mu na spokojne rządy

Sondaże mówiące o wygraniu jesiennych wyborów podnoszą kąciki ust Jarosława Kaczyńskiego. Szybko jednak eksperci wskazują, że PiS będzie musiał się z kimś dogadać, aby utrzymać w Sejmie większość i stawiać czoło opozycji na czele z Donaldem Tuskiem.

Politolodzy spojrzeli na dane i powiedzieli wprost. Najprawdopodobniej trzecią siłą w powyborczym Sejmie może okazać się Konfederacja. PiS będzie musiał układać się z tą partią, aby głosowania szły po myśli władzy. Niemniej koalicji PiS-Konfederacja nie zyskała uznania wśród Polaków. Większość z ankietowanych była wyjątkowo krytyczna w tej kwestii. Rzadko zdarza się, by jakikolwiek temat tak połączył wyborców z różnych stron barykady.

Polacy mówią jednym głosem, Jarosław Kaczyński musi wymyślić coś innego

Polacy miażdżą wizję koalicji PiS-Konfedracja. Większość ankietowanych powiedziała głośne “nie”, o którego Jarosława Kaczyńskiego może rozboleć głowa. 

- Z wyników sondażu United Surveys wynika, że większość obywateli źle ocenia taki sojusz. Aż 42 procent pytanych odpowiedziało, że taka koalicja byłaby "zdecydowanie zła dla Polski". 19 procent Polaków uważa, że rząd PiS - Konfederacja byłaby "raczej zła dla Polski" - czytamy w Super Expressie. Znaczy to, że aż 61 proc. Polaków nie chce, by PiS po jesiennych wyborach parlamentarnych dzieliło się władzą z Konfederacją. Jarosław Kaczyński wsłucha się w głos suwerena?

Źródło: Super Express