Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Kaczyński nie będzie już szefem PiS? Padła ważna deklaracja
Laura Młodochowska
Laura Młodochowska 22.02.2024 15:23

Kaczyński nie będzie już szefem PiS? Padła ważna deklaracja

jarosław kaczyński
Pawel Wodzynski/East News

Kwestia politycznej emerytury Jarosława Kaczyńskiego ponownie pojawiła się w mediach. Prezes PiS miał już kilka miesięcy temu poinformować swoich najbliższych współpracowników o dacie swojego odejścia. Teraz jednak nie pozostawił żadnych wątpliwości.

Kaczyński o napiętej sytuacji w PiS

W czasie czwartkowej konferencji prasowej dziennikarze zapytali Jarosława Kaczyńskiego o „kryzys przywództwa” w Prawie i Sprawiedliwości. Odnosili się tym samym do ostatnich decyzji Janusza Wojciechowskiego i Moniki Pawłowskiej

Przypomnijmy, że Wojciechowski, wbrew sugestiom szefa PiS, nie zrezygnował z funkcji komisarza UE ds. rolnictwa. Niezgodnie z przekazem płynącym z Nowogrodzkiej Pawłowska objęła mandat poselski po skazanym Mariuszu Kamińskim. Jarosław Kaczyński zapewnił zebranych o tym, że nie zamierza zostawiać partii w momencie „walki wewnątrz Polski”.

ZOBACZ TAKŻE: Jarosław Kaczyński na emeryturze już w 2025 r.? Polacy wypowiedzieli się w sondażu

Możesz odzyskać pieniądze za leki. Dla kogo jest ulga rehabilitacyjna?

Kaczyński o dymisji. „Będę się musiał zastanowić”

Zagrożenie Jarosław Kaczyński widzi nie tylko w związku z wojną, toczoną za granicami Polski, ale także ze względu na politykę rządu Donalda Tuska. Zapewnił, że w takiej sytuacji nie będzie “dezerterem”.

Na skutek tych wszystkich wydarzeń, które dzisiaj mają miejsce w Polsce doszedłem do wniosku, że będę musiał się zastanowić nad przyszłym rokiem. Z natury nie jestem dezerterem, a jest walka wewnątrz Polski - oświadczył.

Kaczyński: „dalej będę szefem partii”

Prezes Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że nie będzie także „jak Le Pen”, czyli założyciel i wieloletni przywódca francuskiego Frontu Narodowego. Nie chce tym samym upierać się przy pełnieniu funkcji szefa partii, jeśli inni członkowie mieliby być temu przeciwni.

Jeżeli uzyskam odpowiednie poparcie ze strony kongresu Prawa i Sprawiedliwości, to dalej będę szefem partii – powiedział prezes.

Źródło: WP.pl