Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Kaczyński zakpił z Nowackiej. "Może ona dziś uważa, że jest ministrem"
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 04.02.2024 08:17

Kaczyński zakpił z Nowackiej. "Może ona dziś uważa, że jest ministrem"

Kaczyński
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER, KAPiF

Jarosław Kaczyński podczas spotkania "Wolnych Polaków" w Płocku odpowiadając na pytania z sali, odniósł się do obecnej sytuacji i działań w ministerstwie edukacji po zmianie rządów. Prezes PiS zakpił z szefowej resortu Barbary Nowackiej.

Jarosław Kaczyński na spotkaniu w Płocku w kpiących słowach

Jarosław Kaczyński podczas spotkania z wyborcami na wiecu w Płocku wypowiedział się na temat obecnej sytuacji w resorcie oświaty. Przywołał minister Barbarę Nowacką.

Jeżeli ta nowa minister oświaty... ministra, tak, przepraszam - poprawił się w żartobliwym tonie po tym gdy usłyszał uwagi z publiczności. - Wie pani, jeżeli przyjąć tę ideologię, z której ta "ministra" wynika, to też musiałbym się zastanowić, czy jej dzisiaj nie obrażam - odpowiedział kobiecie, która zwróciła mu uwagę.

Prezes PiS zakpił z Barbary Nowackiej, która tytułuje się ministrą edukacji.

Może ona dzisiaj uważa, że jest ministrem, a dopiero jutro na przykład ministrą. Bo przecież każdy może wybierać. Ale przecież to żart. Niektórzy może myślą, że niestosowny - powiedział.

Burza po słowach prezydenta. Andrzej Duda musiał się tłumaczyć

Jarosław Kaczyński o Barbarze Nowackiej

Jarosław Kaczyński przyznał po chwili, że być może już niebawem nie będzie mógł sobie pozwolić na takie żarty.

Ma być w Polsce prokuratura europejska i ma być ustawa o mowie nienawiści - powiedział. To, co przed chwilą powiedziałem, ta kpina, to przecież nic innego, jak mowa nienawiści - dodawał ironicznie prezes PiS.

ZOBACZ: Jarosław Kaczyński właśnie to ogłosił. Znamy nazwisko kandydata PiS na prezydenta Warszawy

Kaczyński dalej podkreślił, że będzie się trzymał "normalnej polszczyzny" i kontynuował o Barbarze Nowackiej jako "pani minister".

Kaczyński o Nowackiej. "Straszliwie szkodzi polskiej przyszłości"

Jarosław Kaczyński krytykował działania nowego rządu w zakresie edukacji. Odniósł się do kwestii braku prac domowych dla uczniów. 

Jeżeli ta pani minister chce w Polsce ograniczać naukę, bo do tego się sprowadza, to co głosi - nie wiem, czy świadomie, bo co do poziomu jej rozeznania mam wątpliwości, ale na pewno straszliwie Polsce, polskim dzieciom, polskim rodzinom i polskiej przyszłości szkodzi - stwierdził prezes PiS.

ZOBACZ: Jarosław Kaczyński podczas wystąpienia wywołał Macieja Wąsika. “Tu siedzi poseł”

Na spotkaniu w Płocku pojawił się także Maciej Wąsik, co nie umknęło uwadze Jarosława Kaczyńskiego podczas wystąpienia.

Musimy podjąć wszystkie możliwe prawem środki, żeby ta władza się zmieniła. Nie możemy się godzić na te nadużycia, które dotyczą posłów z tego okręgu. Tu siedzi poseł Wąsik, poseł do polskiego parlamentu - zaznaczył prezes PiS.