Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Jarosław Kaczyński podczas wystąpienia wywołał Macieja Wąsika. "Tu siedzi poseł"
Irmina Jach
Irmina Jach 03.02.2024 19:28

Jarosław Kaczyński podczas wystąpienia wywołał Macieja Wąsika. "Tu siedzi poseł"

Jarosław Kaczyński Maciej Wąsik
Piotr Molecki/East News YouTube/Prawo i Sprawiedliwość

Jarosław Kaczyński podczas sobotniego wystąpienia na wiecu Prawa i Sprawiedliwości w Płocku zwrócił się do obecnego na sali Macieja Wąsika. "Nie możemy się godzić na te nadużycia, które dotyczą posłów z tego okręgu" - grzmiał prezes PiS. Były poseł, który niedawno opuścił areszt, nie krył emocji.

Jarosław Kaczyński spotkał się z mieszkańcami Płocka

Jarosław Kaczyński w ramach kampanii wyborczej przed wyborami samorządowymi spotkał się z mieszkańcami Płocka. Prezes Prawa i Sprawiedliwości mówił m.in. o sytuacji Orlenu, którego siedziba mieści się właśnie w tym mieście. 

Podkreślił, że — jego zdaniem — krytyka funkcjonowania koncernu w obecnej formie, to ataki osób, które nie chcą, "aby Polska była silna".

Dlaczego wszystko, co może nam dawać siłę, przewagę, zbliżanie się do bogatych państw Europy, jest kwestionowane? O co tu chodzi? O polski interes narodowy? O siłę Polski? Ta siła jest przecież przesłanką wolności. Tylko silna Polska może być wolna — mówił Jarosław Kaczyński.

Prowadząca "Teleexpress" nie wytrzymała. "Już się wstydzę"

Jarosław Kaczyński odniósł się do aresztowania Macieja Wąsika i Mariusza Kamińskiego

Jarosław Kaczyński nie zlekceważył faktu, że na sali obecny jest  Maciej Wąsik. Prezes PiS odniósł się do niedawnego aresztowania byłych szefów CBA. Podkreślił, że zarówno Maciej Wąsik, jak i Mariusz Kamiński "podjęli ciężką pracę", by walczyć z korupcją, a oskarżenia wobec nich są formą zemsty.

Prokuratura umarzała i sądy umarzały te oskarżenia, a mimo wszystko twardo dążono, żeby skazać i to pod jakimiś zupełnie niebywałymi zarzutami, że tzw. afera gruntowa, ta, która dotyczyła nieżyjącego już Andrzeja Leppera, została wymyślona — kontynuował Jarosław Kaczyński.

ZOBACZ TAKŻE: Burza po słowach prezydenta. Andrzej Duda musiał się tłumaczyć

Jarosław Kaczyński: "Tu siedzi poseł Wąsik, poseł"

Musimy podjąć wszystkie możliwe prawem środki, żeby ta władza się zmieniła. Nie możemy się godzić na te nadużycia, które dotyczą posłów z tego okręgu. Tu siedzi poseł Wąsik, poseł do polskiego parlamentu — nawoływał prezes PiS.

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu marszałek Sejmu Szymon Hołownia stwierdził, iż zgodnie z art. 99 Konstytucji RP Maciej Wąsik i Mariusz Kamiński nie są już posłami, gdyż ciąży na nich prawomocny wyrok. Zgodziła się z nim Izba Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Najwyższego. Sami zainteresowani i inni politycy PiS nie uznają tej decyzji.