Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Mariusz Błaszczak pisze o ”tuskostanie”
Laura Młodochowska
Laura Młodochowska 25.02.2024 14:32

Mariusz Błaszczak pisze o ”tuskostanie”

mariusz błaszczak
Pawel Wodzynski/East News

Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe umorzył postępowanie w sprawie Magdaleny Adamowicz z uwagi na przedawnienie. Europosłanka była oskarżona o dwa oszustwa podatkowe. Cofnięty został także wniosek o uchylenie immunitetu senatorowi Tomaszowi Grodzkiemu. Do spraw odniósł się były minister obrony narodowej. Mariusz Błaszczak nie szczędził mocnych słów w kierunku Donalda Tuska.

Umorzenie postępowania ws. Magdaleny Adamowicz

W czwartek 22 lutego Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe umorzył postępowanie przeciwko europosłance Koalicji Obywatelskiej. Magdalena Adamowicz odpowiadała za popełnienie dwóch oszustw podatkowych, których miała się dopuścić w 2012 i 2013 r. O umorzenie czynów wobec oskarżonej wnosiła prokuratura. Sąd w trakcie posiedzenia uznał, że zarzuty dotyczące przestępstwa karno-skarbowych przedawniły się.

Stosowanie do wskazanych przepisów termin przedawnienia czynów zarzuconych Magdalenie Adamowicz wynosił pięć lat, przy czym (...) bieg przedawnienia przestępstwa skarbowego polegającego na uszczupleniu lub narażeniu na uszczuplenie należności publiczno-prawnej rozpoczyna się z końcem roku, w którym upłynął termin płatności tej należności – mówiła sędzia Aleksandra Siniecka-Kotula w uzasadnieniu umorzenia postępowania.

Sąd w Gdańsku uznał, że karalność czynów zarzucanych Magdalenie Adamowicz, z uwagi na postawienie jej zarzutów pod koniec 2017 r., ustała 31 grudnia 2022 r., oraz 31 grudnia 2023 r.

ZOBACZ TAKŻE: Tomasz Komenda nie będzie miał typowego pogrzebu

Była jedną z głównych twarzy "Wiadomości". Dalej pracuje w TVP

Tomasz Grodzki zachowa immunitet

Tego samego dnia Prokuratura Rejonowa w Szczecinie zadecydowała w sprawie senatora Tomasza Grodzkiego. Wycofano wniosek o wyrażeniu przez Senat zgody na pociągnięcie go do odpowiedzialności karnej.

Prokurator uznał, że ten wniosek jest co najmniej przedwczesny. Zostały w nim sformułowane tezy, które niekoniecznie muszą być jedynymi uprawnionymi tezami, czy też przebiegiem zdarzeń – mówił w rozmowie z PAP rzecznik prasowy prokuratury w Szczecinie Marcin Lorenc.

ZOBACZ TAKŻE: Syn Bachledy-Curuś to milioner, a nie przepracował nawet dnia

Mariusz Błaszczak o „przywracaniu praworządności w Tuskostanie”

Były minister obrony narodowej postanowił odpowiedzieć na doniesienia w sprawie Magdaleny Adamowicz i Tomasza Gordzkiego. Mariusz Błaszczak opublikował w niedzielę wpis, w którym nie szczędził mocnych słów rządowi Donalda Tuska.

Trwa "przywracanie praworządności" w Tuskostanie. Sąd umorzył sprawę przeciwko Magdalenie Adamowicz o przestępstwo skarbowe, a prokuratura wycofała wniosek o odebranie immunitetu Tomaszowi Grodzkiemu. To są te kamienie milowe, o których mówiła Komisja Europejska – napisał na platformie X Mariusz Błaszczak.
 

Źródło: o2.pl