Wiadomosci.Goniec.pl > Media > Adamczyk wzywa dyrektorów TVP na spotkanie. Wyciekło pismo
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 11.01.2024 10:04

Adamczyk wzywa dyrektorów TVP na spotkanie. Wyciekło pismo

Adamczyk
Pawel Wodzynski/East News

Mianowany przez Radę Mediów Narodowych na prezesa Telewizji Polskiej Michał Adamczyk wezwał dyrektorów TVP na spotkanie. Jak zaznacza w piśmie, "obecność wszystkich jest obowiązkowa". Magazyn "Press" dotarł do treści dokumentu.

Michał Adamczyk wzywa na pilne spotkanie

Michał Adamczyk, podpisując się jako prezes zarządu Telewizji Polskiej, wysłał pismo do ponad 30 dyrektorów stacji. Do treści dokumentu dotarł magazyn "Press". Były prowadzący "Wiadomości" wzywa na pilne spotkanie, które ma odbyć się w piątek 12 stycznia, w celu "omówienia aktualnej sytuacji w spółce".

"W ślad za uchwałą Rady Mediów Narodowych z dnia 26 grudnia w sprawie powołania mnie na stanowisko prezesa Zarządu spółki Telewizja Polska Spółka Akcyjna, działając w imieniu spółki Telewizja Polska S.A., niniejszym informuję, że jestem jedyną osobą upoważnioną do reprezentowania ww. spółki" - twierdzi Adamczyk.

Adamczyk i Pereira zarabiali krocie w TVP. Są wyniki kontroli

Michał Adamczyk wystosował pismo. "Obecność obowiązkowa"

Michał Adamczyk "jako prezes zarządu" zaprosił także w piśmie dyrektorów na ważne spotkanie, które odbędzie się już jutro, w piątek 12 stycznia w siedzibie Telewizyjnej Agencji Informacyjnej przy pl. Powstańców Warszawy. Celem spotkania ma być "omówienie aktualnej sytuacji w spółce". Jak zaznaczył w piśmie były prowadzący "Wiadomości", "obecność wszystkich dyrektorów jest obowiązkowa".

Według "Press", pismo wysłane przez Adamczyka dotarło także do osób, które nowa władza już odwołała ze swoich stanowisk.

ZOBACZ: Michał Adamczyk postawił ultimatum. Nowy "prezes TVP" żąda 45 mln zł

Michał Adamczyk "prezesem TVP"

Michał Adamczyk został 26 grudnia powołany przez Radę Mediów Narodowych na nowego "prezesa TVP". Stało się to kilka dni po tym, gdy minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz ogłosił odwołanie zarządów i rad nadzorczych spółek TVP, Polskiego Radia i PAP.

"Obejmując funkcję prezesa zarządu TVP, obiecuję, że uczynię wszystko, by jak najszybciej przywrócić w spółce ład prawny i korporacyjny, ukarać winnych łamania prawa, wznowić działanie wszystkich anten" - zapowiadał Adamczyk w wideo oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych profilu TVP Info, który wciąż kontrolowany jest przez Samuela Pereirę.

 

Źródło: Goniec.pl/Press

Tagi: TVP