Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Posłanka KO została zaatakowana. Nieznany mężczyzna szarpał ją i groził
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 25.09.2023 16:29

Posłanka KO została zaatakowana. Nieznany mężczyzna szarpał ją i groził

Atak na posłankę KO
Marta Wcisło/Twitter

Posłanka Koalicji Obywatelskiej Marta Wcisło z Koalicji Obywatelskiej została zaatakowana w Opolu Lubelskim. Polityczka przekazała, że nieznany mężczyzna szarpał ją i mówił, że “takich jak ona powinno się wybić”. Sprawą zajmuje się prokuratura.

Posłanka Koalicji Obywatelskiej Marta Wcisło została zaatakowana

Posłanka KO Marta Wcisło poinformowała, że została zaatakowana w Opolu Lubelskim przez nieznanego mężczyznę. - Rzucił się na mnie z rękami. Zaczął mnie szarpać, grozić i wyzywać. Mówił, że takich jak ja powinno się wybić. Doznałam obrażeń, ale nie dam się zastraszyć - przekazała parlamentarzystka.

Na Twitterze pojawiło się nagranie ukazujące fragment zdarzenia. - Zgłosiłam to na policję. Zobaczcie, do czego prowadzi szczucie i agresja - powiedziała Wcisło. W rozmowie z polsatnews.pl polityczka przekazała, że ma zaplanowaną obdukcję.

- Przyjęliśmy zawiadomienie o przestępstwie. Będziemy gromadzić materiały, przesłuchiwać świadków, jeżeli jest monitoring, to oczywiście go zabezpieczymy. Zobaczymy, jak wyglądało to zdarzenie i będziemy wyjaśniać sprawę - powiedziała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka.

Znany architekt odnowił dom Jerzego Połomskiego. "W tym domu nie ma drzwi, są same okna"

To nie jedyny taki przypadek

Warto przypomnieć, że w piątek (22.09) w Katowicach zaatakowany został poseł KO Borys Budka. Pewien 49-letni mężczyzna naruszył nietykalność cielesną parlamentarzysty, ubliżał mu i zniszczył jego telefon. 

Z kolei 17 września podczas imprezy lokalnej w Węgrowie 73-letni kierowca wjechał samochodem w kandydatkę KO do Sejmu oraz towarzyszącą jej działaczkę Platformy Obywatelskiej. Obie uważają, że zachowanie to wynikało z uprzedzeń politycznych mężczyzny. Sprawą zajmuje się węgrowska policja.

Policja interweniowała wobec posłanki PO Kingi Gajewskiej

Kilka dni temu informowaliśmy z kolei, jak w Otwocku doszło do incydentu z udziałem funkcjonariuszy oraz posłanki PO Kingi Gajewskiej. Polityczka zwracała się przez megafon do mieszkańców Otwocka, tłumacząc im m.in. aferę wizową. W pewnym momencie interweniowała policja. 

Parlamentarzystka Koalicji Obywatelskiej została doprowadzona do radiowozu przez mundurowych i do niego wciągnięta, pomimo że informowała interweniujących funkcjonariuszy o tym, że jest posłanką i posiada immunitet.

Źródło: Marta Wcisło/Twitter, PAP