Wiadomosci.Goniec.pl > Polska > Sąd zdecydował ws. Mariusza Kamińskiego. Sprawa została umorzona
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 29.01.2024 15:37

Sąd zdecydował ws. Mariusza Kamińskiego. Sprawa została umorzona

Mariusz Kamiński
P. Tracz / KPRM

Sąd podjął decyzję w związku z przymusowym dokarmianiem Mariusza Kamińskiego w więzieniu. Sędzia w uzasadnieniu poinformował o “bezprzedmiotowości” całej sprawy zgłoszonej przez obrońcę skazanego polityka PiS.

Sprawa Mariusza Kamińskiego przed sądem, jest decyzja

Warunki, w jakich Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik odbywali swoją karę były przedmiotem wielu dyskusji. Jarosław Kaczyński stwierdził nawet, iż były minister spraw wewnętrznych był poddawany torturom. Powodem takiego stanowiska był fakt dokarmiania Mariusza Kamińskiego.

Mariusz Kamiński niezwłocznie po tym, jak trafił do aresztu, rozpoczął głodówkę. Polityk PiS skazany w tzw. aferze gruntowej odmawiał przyjmowania pokarmów, a jego stan miał pogarszać się w drastycznym tempie.

Zdjęli ją z anteny za serduszko WOŚP. Teraz wróciła na wizję, widzowie zachwyceni

Mariusz Kamiński opisywał przymusowe dokarmianie w TV Republika

- Związano mnie pasami na łóżku i przez nos chciano podać mi sondę z posiłkiem. Mam przegrodę nosową niewłaściwie zbudowaną i było to niesamowicie bolesne. Wsadzono mi pół metra rury do przełyku - mówił Mariusz Kamiński w TV Republika podczas rozmowy z Danutą Holecką.

ZOBACZ: W kościele modlili się za Kamińskiego i Wąsika. “Wyszedłem z mszy”

Po wyjściu na wolność w związku z ponownym - tym razem poprawnym - ułaskawieniem przez Andrzeja Dudę, głos zabrała Służba Więzienna. Zaprzeczono oskarżeniom dotyczących rzekomych tortur. Teraz w sprawie przymusowego dokarmiania Mariusza Kamińskiego głos zabrał sąd.

Sąd umorzył sprawę przymusowego dokarmiania skazanego polityka PiS

Sąd Apelacyjny w Lublinie rozpatrywał sprawę wniesioną 19 stycznia przez obrońcę Mariusza Kamińskiego. Dotyczyła ona przymusowego dokarmiania polityka PiS przebywającego w więzieniu z racji prowadzonego przez niego strajku głodowego. Sąd poinformował o uchyleniu zaskarżenia tego postanowienia. Sprawa została umorzona.

ZOBACZ: Antoni Macierewicz zablokował mównicę w Sejmie. Włodzimierz Czarzasty musiał sięgnąć po ostateczność

- Z uzasadnienia wynika, że w sytuacji zwolnienia skazanego z zakładu karnego, bezprzedmiotowe stało się procedowanie tej sprawy - przekazał sędzia Adam Czerwiński z Sądu Apelacyjnego w Lublinie.

Źródło: PAP

Tagi: Sąd PiS