Sąd

radiowóz
05.07.2024 12:15 Były senator PiS zatrzymany przez policję. Był poszukiwany listem gończym

Poszukiwany od kilku dni listem gończym były senator PiS Waldemar Bonkowski jest już w rękach policji - przekazała rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Były polityk był poszukiwany, ponieważ nie zgłosił się do odbycia kary za znęcanie się nad psem.

Jarosław Kaczyński
05.07.2024 08:01 Jarosław Kaczyński ukarany. Jest decyzja Sądu Apelacyjnego

Sąd Apelacyjny w Warszawie utrzymał w mocy postanowienie sądu I instancji w sprawie wniosku komisji śledczej ds. Pegasusa o ukaranie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Chodzi o niezłożenie przez Kaczyńskiego pełnej treści przysięgi z początku przesłuchania.

Dagmara Kaźmierska, agencja Heidi
19.06.2024 20:07 Tak naprawdę wyglądała agencja Dagmary Kaźmierskiej. Jedno zdjęcie jest szczególnie mroczne

Dwa kije bejsbolowe - dłuższy i krótszy - w bur*elu Dagmary Kaźmierskiej symbolizują styl jej rządów. Dzięki jednemu z informatorów dotarliśmy do zdjęć zrobionych wewnątrz prowadzonej przez nią agencji towarzyskiej. Pokazują one obskurne wnętrza, do których pasuje powiedzenie o “warunkach jak w najgorszym bur*elu”.

ABW
17.06.2024 10:16 Rosyjscy szpiedzy zostali wypuszczeni z aresztu i zniknęli. Wpadka służb

Nowe ustalenia w sprawie trzech sabotażystów, działających na zlecenie rosyjskich służb. Obserwowali polskie lotniska, planowali wysadzenie pociągów i przygotowywali się do zabójstw. Szpiedzy przyznali się do winy, w grudniu sąd uchylił im areszt, teraz zniknęli.

Michał Adamczyk
14.06.2024 14:53 Michał Adamczyk wycofał akt oskarżenia przeciwko autorowi artykułu o mrocznej przeszłości gwiazdora TVP

We wrześniu ubiegłego roku Michał Adamczyk zniknął z anteny Telewizji Polskiej. Stało się to po tym, gdy dziennikarz Gońca Mateusz Baczyński opisał, że w przeszłości gwiazdor TVP znęcał się nad swoją kochanką. Po publikacji artykułu Adamczyk złożył prywatny akt oskarżenia przeciwko autorowi tekstu. Przed pierwszą rozprawą zdecydował się go jednak wycofać. W tej sytuacji sąd umorzył sprawę.

Paweł Wojtunik
05.06.2024 20:10 Paweł Wojtunik: Byłem psem, który miał odwagę ugryźć. Dlatego na mnie polowano

- Próbowano na mnie polować. To było osiem lat bycia bitym, tylko dlatego, że byłem psem, który miał odwagę zaszczekać, albo ugryźć kogoś, kto próbował ukraść coś z posesji w nocy – mówi w rozmowie z Gońcem Paweł Wojtunik, były szef CBA i CBŚP. - To, co się działo w ministerstwie sprawiedliwości, ma wszelkie znamiona przestępczości zorganizowanej. I to w takim stylu włoskim, gdzie mafia przenika się z administracją – dodaje, odnosząc się do sprawy Funduszu Sprawiedliwości. 

policja CBA
06.05.2024 16:48 Były poseł PiS trafi do więzienia. Jest wyrok

W poniedziałek (6 maja) w Sadzie Rejonowym w Rybniku zapadł wyrok w sprawie Grzegorza J. Były poseł Prawa i Sprawiedliwości z Rybnika został skazany na dwa i pół roku bezwzględnego więzienia. Sędziowie uznali, że jest on winny przyjmowania łapówek w związku z pełnieniem funkcji publicznej i powoływania się na wpływy. Wyrok jest nieprawomocny.

Jarosław Kaczyński
19.04.2024 17:29 Były senator PiS usłyszał wyrok, trafi do więzienia. Kaczyński nie będzie zachwycony

Zapadł wyrok w sprawie byłego senatora PiS. Waldemar Bonkowski został skazany na trzy miesiące bezwzględnego więzienia i rok prac społecznych. Sprawa wyszła na jaw po oburzającym nagraniu, na którym widać, jak mężczyzna znęcał się nad psem. W rozmowie z dziennikarzami stwierdził, że zaostrzenie wyroku jest “farsą polityczną”.

Jarosław S. ps. Masa
09.04.2024 19:46 Jarosław S. ps. Masa: Odbiło mi. Myślałem, że jestem nieśmiertelny

- Znowu poczułem się jak za starych czasów i myślałem, że jestem nieśmiertelny. Wydawało mi się, że mogę sobie pozwalać na wszystko. Jestem wściekły na siebie za tamten czas i tamten sposób myślenia - mówi w rozmowie z Gońcem najsłynniejszy polski świadek koronny Jarosław S. pseudonim Masa.

Zapadł wyrok ws. zabójstwa więziennej psycholożki
02.04.2024 14:17 Głośne zabójstwo więziennej psycholożki. W końcu zapadł wyrok

Sąd skazał na karę dożywotniego więzienia 39-letniego Artura R., który dwa lata temu zamordował w Zakładzie Karnym psycholożkę i funkcjonariuszę Służby Więziennej Bogumiłę B.-P. Wyrok nie jest prawomocny. 

Jan Gołębiowski i Mateusz Baczyński
25.03.2024 19:44 „Miał żonę i dziecko, a nocami napadał prostytutki”. Profiler o kulisach swojej pracy

- To był człowiek normalnie funkcjonujący w społeczeństwie. Miał żonę, dziecko, stałą pracę i dodatkowo służył w Ochotniczej Straży Pożarnej, a nocami napadał na prostytutki. Kierowały nim jego chore fantazje, które były pełne przemocy - opowiada w programie „Na Osobności” Profiler Jan Gołębiowski.

Andrzej Dzięga
28.02.2024 13:20 Kłopoty arcybiskupa Dzięgi. Ludzie chcą wyjaśnień

Abp Andrzej Dzięga nie jest już metropolitą szczecińsko-kamieńskim. Jego dymisję przyjął w minionym tygodniu papież Franciszek. Lakoniczne komunikaty Stolicy Apostolskiej oraz dowodzonej przez hierarchę archidiecezji nie wystarczają jednak lokalnej społeczności, która domaga się wyjaśnienia sprawy i przeproszenia ofiar. List w tej sprawie ma zostać wkrótce wysłany do apostolskiego nuncjusza.

Tomasz Komenda
24.02.2024 19:24 Człowiek, który stał się symbolem. Droga Tomasza Komendy

Opowiadał mi, że w więzieniu był traktowany gorzej niż karaluch. Ale nasza rozmowa była też pełna nadziei. Tomasz Komenda odszedł w środę w wieku 46 lat.

Maciej Wąsik
23.02.2024 15:51 Maciej Wąsik skazany. Właśnie usłyszał wyrok sądu

Sąd Apelacyjny w Warszawie podtrzymał wyrok sądu I instancji ws. Macieja Wąsika. Polityk PiS został pozwany przez Fundację Otwarty Dialog, która zarzucała mu rozpowszechnianie pod jej adresem szeregu oszczerstw. Wyrok jest prawomocny. Wąsik będzie musiał zapłacić poszkodowanym sporą sumę pieniędzy.

Sędzia Igor Tuleya
09.02.2024 12:44 Igor Tuleya nie ma wątpliwości. "Odbudowanie zaufania społeczeństwa zajmie pokolenia"

Za rządów PiS był twarzą buntu sędziowskiego, już nawet nie jest w stanie policzyć, ile ma spraw czy postępowań dyscyplinarnych. Wreszcie jednak czuje wiatr zmian, choć we własnym sądzie na co drugą osobę musi patrzeć z rezerwą. Sędzia Igor Tuleya był gościem Jakuba Wątora w piątkowym “Raporcie Gońca”.

Sylwester Wardęga, fot. screen Youtube
09.02.2024 08:53 Sylwester Wardęga stanie przed sądem jako oskarżony za film o #PandoraGate

Marcin Dubiel zrobił tak, jak zapowiadał po wybuchu #PandoraGate. Idzie z Sylwestrem Wardęgą do sądu. Była szansa na to, że sprawę da się załatwić bez wizyty w sądzie, ale przed weekendem została zaprzepaszczona.

Mariusz Kamiński
06.02.2024 15:42 Zapadła decyzja ws. Mariusza Kamińskiego. Sąd nie miał wątpliwości

Jak donosi Wirtualna Polska, Sąd Okręgowy w Warszawie podjął decyzję odnośnie Mariusza Kamińskiego w sprawie wykonania przez polityka prawomocnego wyroku dwóch lat pozbawienia wolności. Wcześniej zażalenie w tej kwestii składali adwokat Kamińskiego oraz Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Przekazano szczegóły.

Mariusz Kamiński
29.01.2024 15:37 Sąd zdecydował ws. Mariusza Kamińskiego. Sprawa została umorzona

Sąd podjął decyzję w związku z przymusowym dokarmianiem Mariusza Kamińskiego w więzieniu. Sędzia w uzasadnieniu poinformował o “bezprzedmiotowości” całej sprawy zgłoszonej przez obrońcę skazanego polityka PiS.

Katarzyna W.
24.01.2024 10:52 12 lat od sprawy małej Madzi. Adwokat Katarzyny W. dla Gońca

24 stycznia mija 12 lat od tragicznej zbrodni, która wstrząsnęła całą Polską. Sprawą malutkiej Madzi z Sosnowca opinia publiczna żyła przez długi czas. Jej matka Katarzyna W., została skazana na 25 lat pozbawienia wolności. Sąd w wyroku skazującym zastrzegł, że kobieta ma prawo do ubiegania się o zwolnienie warunkowe. Czy matka Madzi rzeczywiście ma szansę na wcześniejsze wyjście z więzienia? Spytaliśmy o to adwokata Arkadiusza Ludwiczka, który reprezentował ją w sądzie.

Paweł Adamowicz
23.01.2024 16:16 Zabójca Pawła Adamowicza usłyszał prawomocny wyrok. Padły mocne słowa

Zabójca Pawła Adamowicza Stefan Wilmont został prawomocnie skazany. We wtorek 23 stycznia Sąd Apelacyjny w Gdańsku ogłosił wyrok w tej sprawie. - Paweł Adamowicz nie był przypadkową ofiarą - mówił w uzasadnieniu sędzia Włodzimierz Brazewicz. Stefan Wilmont usłyszał ostateczną decyzję.

Mariusz Kamiński, Barbara Kamińska
17.01.2024 12:12 Żona Mariusza Kamińskiego musiała ujawnić majątek. Spore zaskoczenie

Żona Mariusza Kamińskiego musiała pokazać swój majątek. Barbara Kamińska zobligowana została do złożenia oświadczenia majątkowego. Jej deklaracja na temat zgromadzonych dóbr może dziwić. To prawdziwa rzadkość.

Mariusz Kamiński
10.01.2024 20:11 Mariusz Kamiński nie jest już posłem. Opublikowano kluczowy dokument

Decyzja na temat Mariusza Kamińskiego już zapadła? W Monitorze Polskim opublikowano postanowienie marszałka. Oznacza to, iż przesądzone zostało to, czy zatrzymany w Pałacu Prezydenckim polityk nadal jest posłem na Sejm.

Andrzej Duda Małgorzata Manowska
09.01.2024 18:21 Prezydent uratuje Kamińskiego i Wąsika? Niespodziewany plan, w tle tajemnicze spotkanie

Prezydent Andrzej Duda od początku sporu o skazanie Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika pozostaje na stanowisku, że jego ułaskawienie jest w mocy. Tym samym głowa państwa wyklucza możliwość powtórzenia aktu, tłumacząc, że nie podważy swoich własnych prerogatyw. Tymczasem obaj byli szefowie CBA, zgodnie z prawomocną decyzją sądu, powinni znaleźć się w więzieniu. Czy tak się stanie? “Wyborcza” poddaje to w wątpliwość. Zdaniem gazety, prezydent może mieć w zanadrzu plan B, a jego częścią jest I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Manowska.

Mariusz Kamiński
09.01.2024 14:12 Adwokat Kamińskiego chce wstrzymać jego zatrzymanie. Złożył oficjalne pismo

Mecenas Maciej Zuchmantowicz, adwokat Mariusza Kamińskiego uważa, że nakazu aresztowania wobec jego klienta nie można wdrożyć, jeśli postanowienie marszałka Sejmu o wygaszeniu mandatu posła zostało uchylone. Prawnik złożył dziś w sądzie oficjalny wniosek o wycofanie czynności zatrzymania.

Kamiński i Wąsik
09.01.2024 12:44 Kamiński i Wąsik w Pałacu Prezydenckim. "Pełno policji pod każdym wejściem"

Mariusz Kamiński oraz Maciej Wąsik pojawili się we wtorek 9 stycznia o godz. 11.00 w Pałacu Prezydenckim na zaproszenie prezydenta Andrzeja Dudy. Według nieoficjalnych ustaleń Wirtualnej Polski, pod siedzibą prezydenta na polityków PiS mają czekać policjanci.

Wąsik i Kamiński
09.01.2024 10:52 Kiedy zatrzymanie Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika? Policja ma już stosowne dokumenty

Wczoraj sąd wydał nakaz aresztowania Mariusza Kamińskiego oraz Macieja Wąsika, jednak w oświadczeniu policyjnym poinformowano, że odpowiednie dokumenty jeszcze nie wpłynęły do służb. - Po otrzymaniu stosownych dokumentów Policja wykona czynności administracyjne przewidziane prawem - informowano. Teraz nieoficjalnie wiadomo, że postanowienie sądu w końcu wpłynęło do policji.

Andrzej Duda
08.01.2024 19:08 Sąd wydał nakaz aresztowania Kamińskiego i Wąsika. Zaskakująca reakcja prezydenta

Sąd wykonawczy wydał nakazy aresztowania Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Politycy mogą w związku z tym w każdej chwili zostać zatrzymani i doprowadzeni do aresztu. Prezydent Andrzej Duda zaledwie kilkadziesiąt minut po tej decyzji sądu zaprosił obu polityków PiS na spotkanie do Pałacu Prezydenckiego we wtorek o godz. 11.00.

Maciej Wąsik Mariusz Kamiński
08.01.2024 12:56 Przełom w sprawie Wąsika i Kamińskiego? Prezes SN wydała nowe oświadczenie. "Niedopuszczalne"

I Prezes Sądu Najwyższego wydała oświadczenie. Małgorzata Manowska w związku z ostatnimi wydarzeniami na scenie politycznej wydała stanowisko, iż sprzeciwia się “bezprawnym” działaniom Szymona Hołownia oraz Izby pracy Sadu Najwyższego. Padają konkretne zarzuty.

  • 1
  • 2