Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Żona Mariusza Kamińskiego musiała ujawnić majątek. Spore zaskoczenie
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 17.01.2024 12:12

Żona Mariusza Kamińskiego musiała ujawnić majątek. Spore zaskoczenie

Mariusz Kamiński, Barbara Kamińska
Andrzej Iwanczuk/REPORTER; Michal Zebrowski/East News

Żona Mariusza Kamińskiego musiała pokazać swój majątek. Barbara Kamińska zobligowana została do złożenia oświadczenia majątkowego. Jej deklaracja na temat zgromadzonych dóbr może dziwić. To prawdziwa rzadkość.

Znamy majątek Barbary Kamińskiej, żona skazanego polityka musiała go ujawnić

Majątek Barbary Kamińskiej nie jest tylko i wyłączenie jej sprawą. Nie wynika to z faktu dyskusji na temat tego, by żony polityków i urzędników państwowych wysokiego szczebla również musiały składać oświadczenia majątkowe.

Żona Mariusza Kamińskiego musiała złożyć w 2023 r. oświadczenie majątkowe, gdyż jest sędzią. Orzeka w Sądzie Rejonowym w Piasecznie, gdzie skierowana została przez neo-KRS. 25 kwietnia 2023 r. Sąd Apelacyjny opublikował dokument, gdzie Barbara Kamińska ujawniła opinii publicznej swój majątek.

To wydanie przelało czarę goryczy. Lawina komentarzy o "19.30", TVP ma kłopoty

Oświadczenie majątkowe Barbary Kamińskiej

Dobra i pieniądze zgromadzone przez żonę Mariusza Kamińskiego wpadają dość blado na tle, chociażby Mateusza Morawieckiego i jego żony. Zgodnie z informacjami podanymi w oświadczeniu majątkowym Barbary Nowackiej sędzia ma majątek wart jedynie… 35 tysięcy złotych.

ZOBACZ: Poczta Polska opublikowała komunikat. Od razu zaczęli się tłumaczyć

Barbara Kamińska wyjaśniła, że posiada na własność 49-metrowe mieszkanie. Rubryka dotycząca pieniędzy w obcej walucie, czy informacja na temat posiadania domów i mieszkań pozostały niewypełnione. Co więcej, żona Mariusza Kamińskiego w oświadczeniu majątkowym wskazała, iż nie ma rzeczy ruchomych, których wartość przekracza 10 tys. zł.

Żona Mariusza Kamińskiego nie zgromadziła wielkiego majątku

W oświadczeniu Barbary Kamińskiej podkreślone zostało, iż łączy ją z Mariuszem Kamińskim “wspólność majątkowa małżeńska”. W dokumencie żony skazanego polityka PiS próżno szukać informacji o posiadaniu przez nią akcji lub udziałów w spółkach prawa handlowego.

ZOBACZ: Maciej Wąsik ma w celi luksusowe warunki? Jest oficjalne stanowisko

- Nigdy nie mogli powiedzieć, że mój mąż jest nieuczciwy, że kradnie. Wszyscy wiecie doskonale, że 9 stycznia 2024 r. mój mąż i Maciej Wąsik w sposób bezprawny i brutalny zostali zamknięci w więzieniu - mówiła w odniesieniu do kwestii finansowych Barbara Kamińska podczas Protestu Wolnych Polaków, który odbył się 11 stycznia.

Źródło: gazeta.pl, fakt.pl