Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Sondaż nie pozostawia złudzeń. Nawet wyborcy PiS są przeciwko decyzji rządu
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 16.04.2023 22:46

Sondaż nie pozostawia złudzeń. Nawet wyborcy PiS są przeciwko decyzji rządu

Jarosław Kaczyński PiS
twitter.com/moskwa_anna

Jarosław Kaczyński w ostatnich dniach ogłosił stanowcze działania dot. kryzysu zbożowego. Wirtualna Polska przeprowadziła wśród Polaków sondaż związany z oceną postawy rządu w tej kwestii. Prawie 70% ankietowanych negatywnie wypowiedziało się o decyzji partii rządzącej. Wśród niezadowolonych znajdują się również wyborcy PiS.

Kontrowersyjna decyzja PiS ws. kryzysu zbożowego

Jarosław Kaczyński powoli wraca do pełni sił. Były premier pojawił się na konwencji Prawa i Sprawiedliwości, która odbyła się 15 kwietnia w miejscowości Łyse koło Ostrołęki. Prezes PiS ogłosił, że rząd podjął postanowienie o rozporządzeniu, które zakazuje przywożenia do Polski zboża oraz innej żywności z Ukrainy. W myśl rozporządzenia, do 30 czerwca nie będą do nas docierać m.in. cukier oraz jaja od naszych wschodnich sąsiadów. Ministerstwo Rozwoju i Technologii opublikowało listę produktów, których import został zakazany. 

Grób gwiazdora "Znachora" jest w opłakanym stanie, mogiła została kompletnie zdewastowana. Wyjątkowo przykry widok

Działania PiS nie spodobały się Polakom

W niedzielę Wirtualna Polska opublikowała sondaż United Surveys, z którego wynika, że większość Polaków negatywnie ocenia działania PiS w tym zakresie. Badanie przeprowadzone zostało w dniach 14-16 kwietnia. Jak zaznaczono w tekście "WP", "część ankietowanych odpowiedziała jeszcze zanim PiS przedstawiło swój plan na rozwiązanie problemu z ukraińskim zbożem". 

Z sondażu wynika, że aż 69,7 proc. ankietowanych negatywnie oceniło działania rządu w tej sprawie. Jedynie 19,5 proc. respondentów wypowiedziało się na ten temat pozytywnie. 10,8 proc. nie wiedziało, na którą odpowiedź się zdecydować. Dodać należy, że opcje "zdecydowanie dobrze" wybrało zaledwie 3,4 proc., a "zdecydowanie źle" aż 47,6 proc. 
 

Decyzję PiS negatywnie oceniają nawet wyborcy partii rządzącej

Wyniki sondażu rozróżniono również pod kątem elektoratu. Wśród wyborców PiS 54 proc. pochwaliło działania rządu w tej kwestii. Co zaskakujące, aż 30 proc. z nich je skrytykowało, a 16 proc. było niezdecydowanych. Ankietowani, którzy zadeklarowali się jako zwolennicy opozycji, w aż 87 proc. byli negatywnie nastawieni do postawy władz. Tylko 7 proc. uznało pomysł PiS za pozytywny, a 6 proc. nie miało zdania. 

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl