Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Tak żyje w więzieniu Mariusz Kamiński. Nawet tam nie mógł się powstrzymać
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 18.01.2024 09:57

Tak żyje w więzieniu Mariusz Kamiński. Nawet tam nie mógł się powstrzymać

więzienie Mariusz Kamiński
Piotr Molecki/East News, Wojciech Olkusnik/East News

Sprawa aresztowania Macieja Wąsika i Mariusza Kamińskiego jest bez wątpienia najgorętszą w ostatnim czasie. Wiele mówi się zwłaszcza o drugim z polityków, który doświadczać ma dotkliwych konsekwencji prowadzonego strajku głodowego. Głos w tej sprawie zabrał ostatnio poseł PiS Jarosław Sellin, decydując się na ujawnienie zaskakującej rzeczy. - Ma pewną słabość - powiedział o koledze, zdradzając, że Kamińskiemu udało się uzyskać zgodę na drobne przywileje.

Jarosław Sellin zabrał głos ws. stanu Mariusza Kamińskiego

To już ponad tydzień, odkąd Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik trafili w ręce wymiaru sprawiedliwości. Byli szefowie CBA zostali aresztowani podczas wizyty w Pałacu Prezydenckim, w którym, jak wskazują media, planowali spędzić aż dwa dni. 11 stycznia mieli opuścić Krakowskie Przedmieście i udać się na protest pod Sejmem. Tego dnia byli już jednak za kratkami.

Maciej Wąsik przebywa obecnie w zakładzie karnym w Przytułach Starych pod Ostrołęką, a jego dawny szef w Radomiu, gdzie regularnie odbywają się manifestacje. Obaj podjęli decyzję o strajku głodowym w geście braku zgody na ich skazanie i osadzenie, przy czym Mariusz Kamiński znosi to ponoć bardzo ciężko. Mówili o tym m.in. jego żona, poseł Marek Suski i prezydent Andrzej Duda. Teraz o sytuacji byłego szefa MSWiA wypowiedział się partyjny kolega Jarosław Sellin. 

Sondaż Gońca: tylko 16 proc. Polaków uważa, że Kamiński i Wąsik powinni być dalej posłami. To wyraźnie mniej niż wynosi poparcie dla PiS

Mariusz Kamiński może liczyć na przywilej

Niepokojące doniesienia na temat stanu zdrowia Mariusza Kamińskiego martwią wszystkich, a zwłaszcza jego przyjaciół. Ci pewni są jednak, że mimo wielu trudności, polityk nie podda się i będzie kontynuował protest.

Wiadomo, że całe życie jest wojownikiem o dobre życie i jedyny instrument walki o sprawiedliwość, jaki mu pozostał, to ten strajk głodowy. Więc on z tego nie zrezygnuje - podkreślił Jarosław Sellin.

Poseł PiS nie ukrywa, że kondycja Mariusza Kamińskiego podupadła, ale władze zakładu karnego zezwoliły mu na noszenie własnych ubrań i branie własnych leków. Poza tym, osadzony może liczyć na jeszcze inny przywilej.

Może palić papierosy, bo ma pewną słabość. Ma też dostarczane zgrzewki wody, nie musi korzystać z wody z kranu - przekazał Sellin.

Sellin o Hołowni ws. Mariusza Kamińskiego: "Będzie się tłumaczył przed prokuraturą"

Dziennikarz portalu Gazeta.pl zapytał byłego wiceministra kultury także o to, jak skomentuje ruch marszałka Sejmu, który oświadczył, że mandaty Kamińskiego i Wąsika, wbrew orzeczeniu niektórych sędziów SN, są wygaszone. Sellin, bez większego zawahania, stwierdził, że Szymon Hołownia “będzie się tłumaczył przed prokuraturą”.

Wniosek ws. złamania prawa już wczoraj złożyliśmy. Tam jest paragraf, który grozi mu więzieniem od 2 do 10 lat - poinformował.

Jeśli chodzi o decyzję prezydenta ws. uruchomienia procedury ułaskawieniowej, Jarosław Sellin jest pewien, iż w sytuacji granicznej Andrzej Duda “zachowa się właściwie i do tragedii nie dopuści”.

Źródło: Gazeta.pl

Tagi: Polityka