Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Dobra wiadomość dla PiS-u. Jarosław Kaczyński będzie miał powody do zadowolenia
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 08.12.2023 19:47

Dobra wiadomość dla PiS-u. Jarosław Kaczyński będzie miał powody do zadowolenia

Jarosław Kaczyński
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Już niebawem, w poniedziałek 11 grudnia Sejm głosował będzie nad wotum zaufania dla rządu premiera Mateusza Morawieckiego. Najprawdopodobniej będzie to przykre głosowanie dla PiS, ponieważ partia nie posiada wymaganej większości w parlamencie. Jarosław Kaczyński może mieć jednak powody do zadowolenia w zupełnie innej kwestii. Ta wiadomość z pewnością poprawi mu humor.

Jarosław Kaczyński i PiS mają powody do zadowolenia

W poniedziałek 11 grudnia premier Mateusz Morawiecki wygłosi w Sejmie swoje exposé. Również tego dnia, na godzinę 15.00 zaplanowano głosowanie w sprawie wotum zaufania dla jego rządu. Najprawdopodobniej niedawno powołana Rada Ministrów pożegna się ze swoimi obowiązkami, a opozycja jeszcze tego samego dnia wieczorem na nowego premiera wybierze Donalda Tuska.

Klęska PiS w wyborach parlamentarnych może nieść za sobą spore zmiany w partii. Jarosław Kaczyński zapowiadał, że niebawem odejdzie z funkcji prezesa. W ostatnich dniach partia może mieć jednak powody do zadowolenia. 

Czas przełomu

Jarosław Kaczyński będzie zadowolony. PiS zyskał w sondażu

W najnowszym sondażu United Surveys przeprowadzonym dla Wirtualnej Polski, zapytano Polaków o to, na jaką partię zagłosowaliby, gdyby wybory parlamentarne odbyły się teraz. Jarosław Kaczyński i PiS mogą mieć powody do zadowolenia, patrząc na wyniki sondażu.

Partia Kaczyńskiego zyskała aż 3,9 pkt proc. w porównaniu do poprzedniego badania. Na PiS zagłosowałoby obecnie 35,2 proc. badanych.

Najnowszy sondaż. PiS zdecydowanym liderem

Drugie miejsce w zestawieniu zajęła Koalicja Obywatelska z wynikiem 28,8 proc. poparcia. To również jest wynik wyższy o 2,1 pkt, proc. w stosunku do poprzedniego badania. Trzecie miejsce zamykające podium rankingu przypadło Trzeciej Drodze, na którą zagłosowałoby dziś 16 proc. pytanych, czyli o 1,6 pkt proc. więcej niż w poprzednim sondażu.

Na kolejnym miejscu uplasowała się Lewica z wynikiem 10 proc. poparcia, a tuż za nią Konfederacja, na którą swój głos zadeklarowało oddać 7,7 proc. pytanych. 2,3 proc. respondentów nie wie, na kogo oddałoby swój głos.

Źródło: Wirtualna Polska