Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Dziś pilna narada w PiS-ie. Nastroje w partii nie są najlepsze
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 14.06.2023 13:14

Dziś pilna narada w PiS-ie. Nastroje w partii nie są najlepsze

Prawo i Sprawiedliwość
Piotr Molecki/East News

Jak dowiedzieli się dziennikarze Wirtualnej Polski, dziś (14.06) po południu odbędzie się zebranie członków klubu Prawa i Sprawiedliwości z udziałem Jarosława Kaczyńskiego. Wewnętrzna walka w sztabie powoduje napięcie w partii, dlatego atmosfera zebrania może pozostawiać dużo do życzenia.

Jarosław Kaczyński zwołał spotkanie klubu PiS-u

Informacja o zwołaniu dziś (14.06) o 18:00 spotkania klubu PiS-u wywołała wśród posłów lawinę spekulacji dotyczących tego, co zamierza przekazać im Jarosław Kaczyński. Chociaż zebrania tego grona są rutynowe, szczególnie w czasie obrad Sejmu, prezes partii rządzącej nie bierze udziału we wszystkich spotkaniach. Rozmówcy WP oczekują, że Kaczyński "wstrząśnie posłami" i "wyprowadzi niektórych z letargu".

Publiczna krytyka działań szefa sztabu Tomasza Poręby ze strony Marcina Mastalerka, byłego członka sztabu PiS-u i obecnie doradcy prezydenta, oraz Adama Bielana, europosła wybranego z list partii rządzącej, wzbudziła niepokój w ugrupowaniu. Politycy już nie tylko są na siebie cięci w kuluarach, ale coraz częściej przenoszą swoje wojenki np. na Twittera.

Ile lat ma Jaruś z "Chłopaków do wzięcia"? Prawda w końcu wyszła na jaw

Wewnętrzne spory wylewają się na forum publiczne

Nie każdemu podoba się taka forma dyskusji. - Nie rozumiem publicznego prania brudów. Krytyków działań sztabu jest więcej, ale nie wiemy, jak do tego odnosi się prezes. Dobrze byłoby usłyszeć, w którą stronę idziemy i co planujemy. Spodziewam się technicznych informacji przed konwencją zaplanowaną na koniec czerwca. Trzeba podzielić zadania i dobrze się przygotować - mówią rozmówcy WP z PiS-u.

Dziś nasiliły się też spekulacje, jakoby Jarosław Kaczyński miał powrócić do rządu. Ryszard Terlecki tłumaczył, że chodziłoby o "wzmocnienie, zdyscyplinowanie prac rządu w tych ostatnich miesiącach przed kampanią".

Wybory parlamentarne już jesienią

Jak wewnętrzne starcia wpłyną na wynik wyborów? Według najnowszego sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski aż 40,9 proc. badanych Polaków uważa, że w najbliższych wyborach to PiS wraz z koalicjantami zdobędzie najwięcej głosów. Znaczna część ankietowanych jednak sądzi, że pomimo zwycięstwa partii Kaczyńskiego, to opozycja uzyska większość w Sejmie.

Źródło: WP