Wiadomosci.Goniec.pl > Świat > Media: Izrael uderzył w głębi Libanu
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 14.04.2024 13:16

Media: Izrael uderzył w głębi Libanu

Liban atak
Fot. X/Upinsane

Jest zdecydowana odpowiedź na nocny atak Iranu na Izrael. Media podają, że armia izraelska uderzyła w miasto Baalbek w Dolinie Bekaa w Libanie. W wyniku ostrzału zniszczeniu uległ należący do Hezbollahu budynek. Nie ma informacji o ofiarach.

Izrael zaatakował cel w Libanie

O ataku Izraela poinformowała m.in. libańska państwowa Narodowa Agencja Informacyjna (NNA). Zgodnie z jej przekazem doszło do trafienia budynku przez “wrogi nalot” w wiosce Nabi Sheet.

Tuż przed tym zajściem, we wcześniejszych komunikatach medialnych, przekazywano, iż na północy Libanu zawyły syreny alarmowe. Hezbollah podawał wówczas, że z terytorium kraju wystrzelone zostały dziesiątki rakiet w stronę izraelskiej bazy wojskowej zlokalizowanej na Wzgórzach Golan.

Iran zaatakował Izrael. "Największy atak dronów w historii"

Rośnie napięcie na Bliskim Wschodzie

Irański Hezbollah od lat jest sojusznikiem palestyńskiego Hamasu, który w październiku ub.r. doprowadził do masakry w południowym Izraelu i zapoczątkował wojnę w Strefie Gazy.

Agencja AFP podaje, że w wyniku przemocy w Libanie zginęły dotychczas aż 363 osoby, przeważnie bojownicy Hezbollahu, a także odnotowano 70 ofiar wśród cywilów. Dziesiątki tysięcy uciekły z kolei ze swoich domów po obu stronach granicy.