Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Stan zdrowia Ziobry. "Spektakl znęcania się nad ciężko chorą osobą"
Irmina Jach
Irmina Jach 11.02.2024 21:40

Stan zdrowia Ziobry. "Spektakl znęcania się nad ciężko chorą osobą"

Zbigniew Ziobro
Piotr Molecki/East News

Zbigniew Ziobro w grudniu trafił do szpitala. Informacje o stanie jego zdrowia długo pozostawały tajemnicą. Ostatecznie politycy Suwerennej Polski potwierdzili doniesienia o chorobie nowotworowej lidera ugrupowania. Patryk Jaki w rozmowie z Polsat News mówił o "spektaklu znęcania się nad ciężko chorą osobą".

Zbigniew Ziobro walczy z nowotworem przełyku

Zbigniew Ziobro zmaga się z nowotworem przełyku. Choroba ma mieć bardzo agresywny przebieg. Poseł Suwerennej Polski Marcin Warchoł ujawnił niedawno, że rokowania są złe. "Literatura medyczna podaje, że w Polsce przed upływem pięciu lat umiera ok. 90 proc. chorych" — napisał na platformie X we wtorek 6 lutego.

Zbigniew Ziobro walczy dziś o życie. Toczy tę bitwę z determinacją,  po to, by wygrać. I by - jak najszybciej jak tylko to możliwe - wrócić do swoich obowiązków. Ale warunkiem zwycięstwa jest agresywne i radykalne leczenie przeciwnowotworowe. Dlatego teraz minister Ziobro je przechodzi. Nic nie udaje, nie ukrywa się, ani nie uciekł za granicę — czytamy.

Awantura na wiecu Donalda Tuska. "Proszę odejść"

Patryk Jaki przekazał informacje o zdrowiu Ziobry

Patryk Jaki podczas rozmowy z dziennikarzem Polsat News został zapytany, czy Zbigniew Ziobro będzie w stanie wystartować w wyborach do europarlamentu. Polityk odpowiedział, że o zaangażowaniu politycznym szefa Suwerennej Polski na ten moment "należy mówić bardzo ostrożnie". 

Patryk Jaki odniósł się także do spekulacji o możliwym wezwaniu byłego ministra sprawiedliwości przed komisję śledczą i powołaniu biegłego, który miałby zweryfikować informacje o jego stanie zdrowia.

Jeżeli obecna koalicja chce przeprowadzać taki spektakl znęcania się nad ciężko chorą osobą, to nie będzie to dla mnie nic nowego. Przypomnę wypowiedź wicemarszałka Piotra Zgorzelskiego, który mówił, że Zbigniew Ziobro regularnie dostarcza zwolnienia lekarskie — stwierdził europoseł.

ZOBACZ TAKŻE: NATO reaguje na słowa Trumpa. "Podważa nasze bezpieczeństwo"

Co dalej ze Zbigniewem Ziobro?

Patryk Jaki przekazał, że Zbigniew Ziobro przechodzi obecnie przez drugi cykl chemioterapii, a "jego sytuacja zdrowotna jest naprawdę ciężka". W najbliższej przyszłości czeka go druga operacja i długa rekonwalescencja. 

Wiem jedno, że gdyby mógł, to stanąłby teraz przed komisjami śledczymi, tak samo, jak stawał wtedy, gdy Platforma Obywatelska ostatni raz rządziła. Wiem, że jak wróci do zdrowia, z przyjemnością stanie przed komisjami i pokaże im miejsce w szeregu, tak, jak to było drzewiej — podsumował polityk.

Przypomnijmy, że według Michała Wójcika nowotwór Zbigniewa Ziobry został wykryty w zaawansowanym stadium. Mimo że objawy były widoczne już wcześniej, szef Suwerennej Polski miał je ignorować. Najbardziej charakterystycznym symptomem, który zastanawiał obserwujących obrady Sejmu, była charakterystyczna chrypka.