Inflacja

Solina
27.06.2023 21:49 Turyści w Bieszczadach narzekają na ceny. "Taniej nam wyjdzie Bułgaria z all inclusive"

Wakacje w Zakopanem lub nad polskim morzem kosztują coraz więcej. Czy podobnie jest w Bieszczadach? By osobiście to sprawdzić, udałem się w samo serce tego regionu. Nad Soliną nie zabrakło zaskoczeń, nie tylko finansowych. 

owoce i warzywa
22.06.2023 10:28 Zadziwiające ceny warzyw i owoców. Polacy przecierają oczy ze zdumienia

Trwa sezon na owoce i warzywa, czyli najlepsza pora na uzupełnienie witamin. Polacy w teorii powinni raczyć się dobrodziejstwami natury do woli. Okazuje się jednak, że nie każdego na to stać. Ceny niektórych produktów na lokalnych bazarach przyprawiają o zawrót głowy. 

Iberion
23.04.2023 13:25 Inflacja w końcu odpuszcza? Jest nowa prognoza

Ekonomiści Santander Bank Polska podzielili się najnowszą prognozą dotyczącą inflacji. O dziwo, jest ona dość optymistyczna. Eksperci są przekonani, że stopa inflacji kolejny raz wyraźnie obniży się jeszcze w kwietniu. Niebagatelny wpływ mają tu efekty bazowe oraz spadki cen paliw. 

Ludzie na ulicy
22.04.2023 17:54 Nowy rząd będzie miał poważny problem. Odczują go Polacy

Ekonomiści PKO BP mają fatalne informacje dla przyszłego rządu, który jeszcze tej jesieni wygra wybory parlamentarne. Zdaniem ekspertów politycy będą zmuszeni skończyć ze zwiększaniem wydatków i poszukać nowych źródeł przychodów. Nieunikniona może być podwyżka podatków, co odbije się na kieszeniach Polaków.