Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > TVP zamyka budynek TAI. Wszystko przez "Protest Wolnych Polaków"
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 11.01.2024 11:47

TVP zamyka budynek TAI. Wszystko przez "Protest Wolnych Polaków"

siedziba TAI
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Jak informuje portal wirtualnemedia.pl, likwidator spółki Telewizja Polska Daniel Gorgosz zdecydował o zamknięciu budynku Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Wszystko ma związek z czwartkową manifestacją zapowiadaną przez Prawo i Sprawiedliwość jako "Protest Wolnych Polaków". Gorgosz podkreśla, że decyzja podyktowana jest kwestią bezpieczeństwa.

TVP zamyka budynek TAI. Przyczyną czwartkowa manifestacja PiS

Likwidator spółki Telewizja Polska Daniel Gorgosz wydał oświadczenie, do którego dotarł portal wirtualnemedia.pl. Jak czytamy, w związku z zapowiadaną przez Prawo i Sprawiedliwość czwartkową manifestacją, która rozpocząć ma się o godzinie 16.00 przed Sejmem RP, w środę zamknięty zostanie budynek Telewizyjnej Agencji Informacyjnej z siedzibą przy placu Powstańców Warszawy 7.

Budynek wciąż okupowany jest przez poprzednie kierownictwo TAI, m.in. Michała Adamczyka, mianowanego przez Radę Mediów Narodowych na stanowisko nowego prezesa TVP.

Media: Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik wywiezieni z aresztu. Zostali przewiezieni do różnych jednostek

TVP zamyka budnek TAI. Daniel Gorgosz wydał oświadczenie

W oświadczeniu, jakie wystosował Daniel Gorgosz czytamy, że obiekty TVP przy ul. Powstańców Warszawy 7 mają zostać zamknięte od 11 stycznia do odwołania.

 - W związku z licznymi przypadkami nadużywania uprawnień wynikających z wykonywania mandatu parlamentarzysty, które mają miejsce od 20 grudnia 2023 roku, a które prowadzą do wpuszczania na teren obiektów TVP osoby do tego nieupoważnione, co skutkuje licznymi naruszeniami na szkodę TVP oraz jej pracowników, a także zapowiadanym na dzień jutrzejszy, to jest 11 stycznia Marszem Wolnych Polaków, który ma odbywać się m.in. pod siedzibą TVP, przy placu Powstańców Warszawy 7, podjąłem decyzję o zamknięciu dla osób postronnych obiektów TVP przy ul. Powstańców Warszawy 7 od dnia 11 stycznia br. do odwołania -  czytamy w oświadczeniu.

Jak podkreśla likwidator spółki Telewizja Polska Daniel Gorgosz, podjęta decyzja wynika z kwestii bezpieczeństwa w związku z czwartkową manifestacją zwolenników PiS i "Marszem Wolnych Polaków".

- Decyzja ta podyktowana jest przede wszystkim koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom TVP oraz niezbędnej ochrony mienia spółki, w tym jej infrastruktury krytycznej. Jednocześnie, informuję, że posłowie i senatorowie chcący skorzystać z prawa wynikającego z art. 19 Ustawy z dnia 9 maja 1996 r. o wykonywaniu mandatu posła i senatora, mogą skontaktować się z władzami spółki w budynku Telewizji Polskiej, położonym przy ulicy Jana Pawła Woronicza 17 w Warszawie, gdzie w budynku B przygotowane są odpowiednie pomieszczenia, w których może dojść do realizacji ich uprawnień - dodał likwidator. 

Dzisiaj przed Sejmem manifestacja PiS

11 stycznia w Warszawie Prawo i Sprawiedliwość organizuje manifestację "w obronie wolności mediów", która rozpocznie się o godz. 16.00 przed Sejmem. - Odbędzie się manifestacja w obronie wolności słowa, wolności mediów i demokracji. Bo z demokracją mamy dzisiaj duży problem - zapowiadał Jarosław Kaczyński.

ZOBACZ: Uśmiechnięty Jarosław Kaczyński z kobietą za rękę przed aresztem. Nagranie podbija sieć

Nieoficjalnie mówi się, że PiS poza manifestacją na Wiejskiej zgłosił też dwa inne zgromadzenia, które mają odbyć się właśnie przed siedzibą TAI przy placu Powstańców Warszawy 7. "Marsz Wolnych Polaków" który rusza ok. godz. 18.00 prawdopodobnie przejdzie spod Sejmu, do siedziby TAI. 

- Wzywamy wszystkich, którym bliskie są ideały wolności, by wzięli udział w Proteście Wolnych Polaków! Bądźmy razem 11 stycznia! - mobilizuje swoich zwolenników PiS.

Źródło: Goniec.pl/Wirtualnemedia.pl

Tagi: TVP PiS