Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Ułaskawienie Wąsika i Kamińskiego. Tak zareagował Donald Tusk, wystarczyło 12 słów
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 23.01.2024 22:33

Ułaskawienie Wąsika i Kamińskiego. Tak zareagował Donald Tusk, wystarczyło 12 słów

Donald Tusk
Piotr Molecki/East News, Goniec

Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik opuścili we wtorek 23 stycznia wieczorem więzienne mury. Prezydent Andrzej Duda ponownie ułaskawił polityków PiS. Wieczorne wydarzenia skomentował w mediach społecznościowych premier Donald Tusk. Napisał krótko.

Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik opuścili więzienie

Tuż po godz. 21 we wtorek 23 stycznia Mariusz Kamiński opuścił areszt śledczy w Radomiu. Chwilę później w Przytułach Starych z więzienia wyszedł również Maciej Wąsik. Obaj politycy PiS zostali ułaskawieni przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Chwilę po opuszczeniu murów zakładu karnego w Radomiu Mariusz Kamiński w krótkiej rozmowie z mediami zwrócił się do premiera Donalda Tuska i marszałka Sejmu Szymona Hołowni. W tle wiwatował zebrany tłum sympatyków PiS.

Jestem gotów do dalszej walki. Chcę powiedzieć, że ta walka trwa. To może być długa droga, trudna droga, ale zwyciężymy na pewno. Na koniec chcę powiedzieć: panie Tusk, panie Hołownia, niedługo się zobaczymy - powiedział Mariusz Kamiński.

Mariusz Kamiński wyszedł z więzienia. Od razu zwrócił się do Tuska

Kamiński i Wąsik ułaskawieni przez prezydenta

Zgromadzeni przed Aresztem Śledczym w Radomiu zwolennicy PiS odśpiewali Mariuszowi Kamińskiemu "sto lat" i skandowali hasła w kierunku Tuska i Bodnara. Pod zakładem karnym w Przytułach Starych Maciej Wąsik również zwrócił się do zebranego tłumu.

ZOBACZ: Żona Mariusza Kamińskiego musiała ujawnić majątek. Spore zaskoczenie

Chcę podziękować przyjaciołom. Codziennie odliczałem od godziny 18 do 18 aby się z wami pomodlić, aby was usłyszeć - mówił Maciej Wąsik.

Polityk PiS podziękował również swojej żonie, która jak podkreślił "walczyła jak lwica".

Powiedzcie mi jedną rzecz, czy Mariusz został zwolniony? - zapytał po chwili Wąsik. - Super, bardzo się cieszę.

Donald Tusk reaguje na ułaskawienie Kamińskiego i Wąsika

Na zwolnienie z więzienia Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika zareagował w mediach społecznościowych premier Donald Tusk. Szef rządku zamieścił krótki wpis.

Prezydent - tym razem prawidłowo - skorzystał z prawa łaski wobec przestępców. To wszystko - napisał Tusk.

Przypomnijmy, że we wtorek 23 stycznia minister sprawiedliwości Prokurator Generalny Adam Bodnar przekazał prezydentowi akta sądowe związane z postępowaniem ułaskawieniowym wobec Kamińskiego i Wąsika. Do akt dołączono wniosek o nieskorzystanie z prawa łaski. Tego samego dnia prezydent Andrzej Duda poinformował, że postanowienie w przedmiocie prawa łaski zostało wydane. 

Panowie są ułaskawieni. Z całą mocą. Apeluję o natychmiastowe procedowanie sprawy dalej - o natychmiastowe wykonanie postanowienia prezydenta i natychmiastowego uwolnienie panów, zwłaszcza Mariusza Kamińskiego z uwagi na jego zdrowia - mówił Duda.