Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Wybory 2023. W piątek 6 października mija ważny termin. Później nie przyjmą wniosku
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 05.10.2023 18:44

Wybory 2023. W piątek 6 października mija ważny termin. Później nie przyjmą wniosku

wybory
Piotr Molecki/East News

Już w piątek 6 października mija ważny termin. Każdy Polak powinien to wiedzieć, gdyż wymagane jest złożenie wniosku. W poniedziałek nie będzie już możliwości skorzystania z możliwości przewidzianej przy okazji wybory 2023. Kalendarz Wyborczy PKW jasno wskazuje, że zostało tylko kilkadziesiąt godzin.

Wybory 2023: te daty trzeba znać, to ważne terminy

Wybory 2023 coraz bliżej. Już w poniedziałek 2 października minął ważny termin dla wyborców. Wszyscy, którzy zapomnieli ubiegać się o zorganizowanie transportu do lokalu wyborczego, muszą obecnie sami zorganizować dojazd na miejsce głosowania.

Kalendarz Wyborczy opublikowany przez Państwową Komisję Wyborczą jasno wskazuje, że wielkimi krokami zbliża się kolejny ostateczny termin dostarczania wniosków. Mowa o piątku 6 października.

Rodzina ofiar z A1 zabrała głos po zatrzymaniu Sebastiana M . Trudno powstrzymać łzy

Musisz złożyć wniosek do piątku 6 października

Wyborcy upoważnieni do oddania głosu podczas wyborów posłów i senatorów do parlamentu posiadają szereg przywilejów. O jeden z nich można ubiegać się tylko do piątku 6 października.

PKW jasno wskazuje, że już za kilkadziesiąt godzin upłynie czas na “składanie wniosków o sporządzenie aktu pełnomocnictwa do głosowania przez wyborców niepełnosprawnych oraz przez wyborców, którzy najpóźniej w dniu głosowania kończą 60 lat”. To rozwiązanie zostało stworzone nie bez powodu.

Rozwiązanie to ma pomóc oddać głos w wyborach 2023

Wybory 2023 mają być równe dla wszystkich i każdy obywatel posiadający prawa wyborcze powinien móc skorzystać z możliwości oddania głosu na wybranego kandydata. Akt pełnomocnictwa ma w tym pomóc.

- Głosowanie przez pełnomocnika jest rozwiązaniem, które ma ułatwić udział w wyborach osobom, które z różnych względów uważają, że dotarcie do lokalu wyborczego będzie dla nich trudne lub niemożliwe - wyjaśnił w rozmowie z PAP Paweł Wdówik, pełnomocnik Rządu do spraw Osób Niepełnosprawnych oraz sekretarz stanu w ministerstwie rodziny i polityki społecznej.

Źródło: pkw, PAP