Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Zaprzysiężenie rządu Donalda Tuska opóźnione. Wszystko przez Andrzeja Dudę
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 05.12.2023 19:36

Zaprzysiężenie rządu Donalda Tuska opóźnione. Wszystko przez Andrzeja Dudę

Andrzej Duda Donald Tusk
Wojciech Olkusnik/East News

Andrzej Duda opóźni zaprzysiężenie rządu Donalda Tuska? Misja prezydenta sprawi, że Rada Ministrów następcy Mateusza Morawieckiego nie zostanie zaprzysiężona 11 grudnia. Znamy potencjalną datę oficjalnych uroczystości z ministrami Donalda Tuska.

Andrzej Duda nie zaprzysiężyli rządu Donalda Tuska od razu?

Donald Tusk tylko czeka, aż upłynie termin narzucony Mateuszowi Morawieckiemu przez przepisy. Lider Koalicji Obywatelskiej ma mieć gotowy skład rządu, więc jedyne co powstrzymuje opozycję przed przejęciem władzy, to exposè Mateusza Morawieckiego oraz głosowanie nad wotum zaufania dla jego Rady Ministrów.

Kamil Wolnicki z "Przeglądu Sportowego Onet" ujawnił, że nowy rząd Donalda Tuska może nie zostać powołany od razu. Wszystko przez plany Andrzeja Dudy.

Tadeusz Rydzyk sprzedaje opłatki. Cena zaskakuje, ale jest jeszcze jeden szczegół

Donald Tusk mówi o datach, ale grafik Andrzeja Dudy może być problemem

- Spodziewajcie się państwo wyboru nowego rządu 11 grudnia, jeśli czas na to nie pozwoli, to 12 grudnia. Exposé nowego premiera 12 grudnia - mówił Donald Tusk jeszcze kilka dni temu podczas rozmowy z mediami.

ZOBACZ: Wyciekły pierwsze szczegóły dotyczące rządu Donalda Tuska. Chodzi o trzy ministerstwa

Lider KO musi pogodzić się jednak z tym, że 11 grudnia nie będzie szans na zaprzysiężenie jego gabinetu Rady Ministrów. Kamil Woźnicki poinformował, że Andrzej Duda będzie znajdować się w Szwajcarii. Prezydent ma w planach realizowanie jednej z agend ONZ. Mowa jednak o specjalnej misji.

Andrzej Duda realizuje specjalną misję, ma plan

Rząd Donalda Tuska zostanie zaprzysiężony później, gdyż Andrzej Duda ma ambicję sprowadzenia nad Wisłę wielką imprezę sportową. - Według naszych informacji to tylko pół prawdy. To znaczy: prezydent do Szwajcarii leci, ale kwestia 'od dawna' jest bardziej dyskusyjna. W dwóch niezależnych źródłach usłyszeliśmy, że za możliwym opóźnieniem powierzenia misji tworzenia rządu większości sejmowej stoi... prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Radosław Piesiewicz. Brzmi absurdalnie? Niekoniecznie. Ujawnia "Przegląd Sportowy Onetu”.

ZOBACZ: Czy Andrzej Duda zaprzysięży Donalda Tuska? Doradca prezydenta nie ma wątpliwości

Andrzej Duda bardziej niż zaprzysiężenie rządu ma cenić pomoc Radosławowi Piesiewiczowi w zorganizowania zostania z Thomasem Bachem, czyli szefem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Prezydent osobiście mówił o chęci zorganizowania Igrzysk Olimpijskich 2036 r. we wrześniu 2023 r. w Zakopanem.

Źródło: onet.pl