Wiadomosci.Goniec.pl > Media > TVP chce miliona złotych od TV Republika. Grozi procesem
Irmina Jach
Irmina Jach 12.02.2024 21:49

TVP chce miliona złotych od TV Republika. Grozi procesem

TVP
Wojciech Olkusnik/East News

Redaktor naczelny Telewizji Republika Tomasz Sakiewicz został wezwany przez likwidatora TVP do zapłaty miliona złotych odszkodowania za naruszenie autorskich praw majątkowych. Roszczenia dotyczą popularnej audycji "#Jedziemy" prowadzonej przez Michała Rachonia, która po kosmetycznych zmianach pojawiła się także na antenie TV Republika.

TVP wysuwa roszczenia przeciw TV Republika

Likwidator Telewizji Polskiej […] domaga się zaprzestania realizacji, emisji i rozpowszechniania w jakiejkolwiek formie, emitowanej obecnie na antenie Telewizji Republika audycji "Jedziemy. Michał Rachoń" oraz natychmiastowego usunięcia zarówno jej fragmentów, jak i pełnych odcinków z serwisu YouTube oraz platform Facebook i X/Twitter, a także do zaprzestania wykorzystywania logotypu (znaku słowno-graficznego) produkowanego i rozpowszechnianego przez Telewizję Polską programu "Jedziemy" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Daniel Gorgosz domaga się również "zapłaty na rzecz Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej 100 tys. zł. w ramach zadośćuczynienia za dokonanie względem Telewizji Polskiej S.A. czynu nieuczciwej konkurencji, a także do pięciokrotnego opublikowania na antenie TV Republika, w porze nadawania programu »Jedziemy. Michał Rachoń« przeprosin w formie czterdziestosekundowego komunikatu".

Zapytaliśmy Polaków, co myślą o budowie CPK. Zaskakujący wniosek

Ostra reakcja Tomasza Sakiewicza

Do sprawy za pośrednictwem mediów społecznościowych odniósł się Tomasz Sakiewicz. Zdaniem redaktora naczelnego TV Republika doniesienia medialne o roszczeniach TVP są nieprawdziwe. Zapowiedział stanowczą reakcję.

W związku z pojawiającymi się nieprawdziwymi informacjami o rzekomym żądaniu władz TVP wypłaty miliona złotych przez telewizję Republika, zarząd TV Republika po rozmowie z władzami TVP informuje, że takie pismo nie zostało od władz TVP do nas wysłane ani zarząd TVP nie ma takich roszczeń. Mamy więc najprawdopodobniej do czynienia z próbą wyłudzenia pieniędzy od prywatnej firmy. Sprawę przekażemy prokuraturze — czytamy.

ZOBACZ TAKŻE: Polska lekarka porwana w Czadzie. MSZ wydało komunikat

"#Jedziemy" Michała Rachonia w starej formie

Program "#Jedziemy", który stał się kością niezgody, jest emitowany w TV Republika codziennie. Michał Rachoń, tak jak za czasów pracy w TVP, prowadzi rozmowy z gośćmi. Jego rozmówcy są zazwyczaj zwolennikami Prawa i Sprawiedliwości. Nie brakuje więc mocnych zarzutów w stronę obozu rządzącego.

Michał Rachoń
Screen z programu “#Jedziemy” Michała Rachonia w TV Republika
Tagi: TVP