Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Zbigniew Ziobro zostanie europosłem? Ozdoba rozwiał wszelkie wątpliwości
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 19.02.2024 13:09

Zbigniew Ziobro zostanie europosłem? Ozdoba rozwiał wszelkie wątpliwości

Zbigniew Ziobro
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Przed nami czerwcowe wybory do Parlamentu Europejskiego. Kwestią szczególnie interesującą media w tym kontekście są potencjalni kandydaci na stanowiska europosłów, w tym m.in. udział w elekcji Zbigniewa Ziobry. Lider Suwerennej Polski wycofał się z życia politycznego po tym, jak zdiagnozowano u niego złośliwy nowotwór przełyku. Czy latem wróci na salony? Jego bliscy współpracownicy ujawnili całą prawdę.

Zbigniew Ziobro wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego?

Wiadomość o poważnej chorobie Zbigniewa Ziobry była dla opinii publicznej wielkim zaskoczeniem. Jeszcze niedawno polityk twardą ręką rządził w Ministerstwie Sprawiedliwości i wydawał się być pełen wigoru. To wszystko były jednak pozory. Jak grom z jasnego nieba spadła na niego diagnoza: nowotwór złośliwy przełyku.

W związku z tymi wydarzeniami lider Suwerennej Polski całkowicie poświęcił się leczeniu, a stery w partii przekazał prezydium z Patrykiem Jakim na czele. Tymczasem życie polityczne toczy się dalej, a za pasem wybory samorządowe i europejskie. Media zaczęły więc spekulować, że Ziobro wystartuje w tych drugich po tym, jak w Polsce władzy na razie nie odzyska. Wystartować miałby z podkarpackiej, pewnej dla Zjednoczonej Prawicy listy. Czy to tylko plotka?

Koniec CBA jest bliski? Tomasz Siemoniak ujawnił konkretne daty

Jacek Ozdoba odkrywa karty. Ziobro skupia się na leczeniu

Start Zbigniewa Ziobry w wyborach do Parlamentu Europejskiego nie musi być już dłużej przedmiotem domysłów i domniemywań. Całą prawdę na ten temat wyjawił na łamach “Faktu” poseł Suwerennej Polski Jacek Ozdoba. Jak przekazał, jego szef ani myśli kandydować na europosła i przenosić się do Strasburga.

Pan minister jest poddawany teraz bardzo silnemu leczeniu onkologicznemu i najważniejsze jest, żeby wyzdrowiał - podkreślił.

Temat udziału w czerwcowych wyborach ponoć nigdy nie istniał, a stworzyły go tylko na własny użytek media. Ziobro skupia się na tym, by jak najszybciej wrócić do zdrowia i to do tego stopnia, że nie kontaktuje się nawet z politykami ze swojego ugrupowania. Ostatnio, tj. na początku lutego, zwrócił się jedynie z prośbą do Michała Wójcika.

Zbigniew Ziobro apeluje do Polaków: "Nie bagatelizujcie objawów"

Na łamach “Super Expressu” Michał Wójcik informował w minionym czasie, że Zbigniew Ziobro poprosił go o przekazanie apelu do Polaków. 

Prosił mnie, żeby przekazać wszystkim, którzy obserwują u siebie symptomy mogące wskazywać na chorobę nowotworową, żeby nie bagatelizowali objawów - podał.

O stanie zdrowia swojego szefa mówił także w “Kropce nad i”, kiedy wyjawił, że Ziobro jest “ciężko chory i przyjmuje kolejną dawkę chemioterapii”. Psychicznie lider Suwerennej Polski ma się jednak czuć dobrze.

Źródło: SE, Fakt, TVN24