Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Jarosław Kaczyński potwierdził. Chodzi o przyszłość Kamińskiego i Wąsika
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 24.04.2024 16:49

Jarosław Kaczyński potwierdził. Chodzi o przyszłość Kamińskiego i Wąsika

Mariusz Kamiński, Maciej Wąsik
Fot. East News/Andrzej Iwanczuk

Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik już niedługo mogą zasiąść w Parlamencie Europejskim. Jarosław Kaczyński oficjalnie potwierdził, że popiera kandydatury na europosłów polityków Prawa i Sprawiedliwości skazanych prawomocnym wyrokiem sądu. - To są dobrzy kandydaci - stwierdził prezes PiS.

Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik będą ubiegać się o mandat europosła

Jarosław Kaczyński skomentował możliwość startowania do Parlamentu Europejskiego Mariusza Kamińskiego oraz Macieja Wąsika. Obaj politycy zostali skazani prawomocnym wyrokiem sądu oraz ułaskawieni przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Zdaniem prezesa PiS wystawianie do wyborów do europarlamentu skazanych polityków nie jest złym pomysłem. Jarosław Kaczyński określił Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika mianem “dobrych kandydatów” na europosłów.

Bartłomiej Sienkiewicz rezygnuje ze stanowiska ministra kultury

Jarosław Kaczyński potwierdził kandydaturę skazanych polityków PiS

Wiadomość na temat startu Macieja Wąsika i byłego szefa MWSiA pojawiła się w środę (24.04). Jarosław Kaczyński zapytany został w Sejmie przez dziennikarzy, czy skazani politycy PiS znajdą się na listach wyborczych partii. Odpowiedź była krótka i treściwa: “tak”.

ZOBACZ: Goniec ujawnia: Cierpienie bez końca. Tak w Polsce dręczy się zwierzęta zabijane na futro

Ale na pewno potrzebne jest wyjaśnienie sytuacji, w której są dwa orzeczenia Sądu Najwyższego - powiedział Jarosław Kaczyński.

Listy PiS do europarlamentu

Prezes PiS podkreślił jednak, że ani Mariusz Kamiński, ani Maciej Wąsik nie wystartują w wyborach do Parlamentu Europejskiego powodowani chęcią odcięcia się od problemów prawnych i zarzutów, jakie padają pod ich adresem.

ZOBACZ: Rewolucja w szkołach. Katarzyna Lubnauer dla Gońca: kończymy z fikcją

Do Brukseli nie ucieka się przed odpowiedzialnością. […] Tam uchylają immunitety w ciągu dużo krótszego czasu niż tu, w Polsce - stwierdził Jarosław Kaczyński.

Co więcej, Polacy dowiedzieli się, że w wyborach do europarlamentu nie ma zamiaru startować Mateusz Morawiecki. Były premier wykluczył możliwość ubiegania się o mandat europosła. Pełne listy PiS do PE mają zostać ogłoszone w przeciągu 2-3 dni.

Źródło: TVN24