Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Kaczyński zmienił zdanie. Wymowna reakcja Tuska
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 03.03.2024 11:34

Kaczyński zmienił zdanie. Wymowna reakcja Tuska

Kaczyński i Tusk
Pawel Wodzynski/East News, Michal Zebrowski/East News

Jarosław Kaczyński zaskoczył i niespodziewanie "zmienił plany". Polityk dalej chce być prezesem Prawa i Sprawiedliwości. Przyznał, że na przyszłorocznym kongresie partii zgłosi swoją kandydaturę na stanowisko prezesa i poprosi o wybór na kolejną kadencję. Na te doniesienia zareagował premier Donald Tusk. Wystarczyły tylko dwa słowa.

Jarosław Kaczyński zmienił plany i nadal chce być szefem PiS

Jarosław Kaczyński o swojej decyzji poinformował na łamach tygodnika "Sieci", którego najnowsze wydanie ukaże się w poniedziałek wraz z obszernym wywiadem z prezesem PiS. Jego fragment opublikował portal wpolityce.pl. 

Dziś jasno mówię: zgłoszę swoją kandydaturę na prezesa Prawa i Sprawiedliwości i poproszę o wybór na kolejną kadencję. Oczywiście to delegaci zdecydują, ja uczynię wszystko, by ich przekonać do takiego wyboru - poinformował Jarosław Kaczyński.

Śląsk. Wybuch butli z gazem w restauracji. W lokalu było 36 osób

Jarosław Kaczyński o tym, dlaczego zmienił zdanie

Jarosław Kaczyński stwierdził w wywiadzie, że jego partia potrzebuje "jedności, zdecydowanego przywództwa, szybkiego przejścia do ofensywy". 

Dlatego zmieniłem swoje polityczne plany. Wcześniej oceniałem, że kierowanie partią do 2025 r. wystarczy - przyznał.

Kaczyński podkreśla, że wciąż czuje się na siłach, aby liderować największej partii opozycyjnej. Ma także polityczny plan na dalszą działalność PiS-u.

ZOBACZ: Donald Tusk kandydatem na prezydenta? Zastanawiające słowa premiera

Jestem też przekonany, że jeszcze przez jakiś czas mogę skutecznie działać. Mam siły, mam plan polityczny - powiedział prezes PiS.

Kaczyński podkreślił, że nie chce, by ktoś mógł mu zarzucić, że jest dezerterem i zostawia partię "w tak trudnym momencie, w starciu z tak brutalnym, nieliczącym się z niczym przeciwnikiem". 

Donald Tusk komentuje decyzję Kaczyńskiego

Na zmianę planów i decyzję Jarosława Kaczyńskiego zareagowało wielu polityków obecnej władzy. W mediach społecznościowych doniesienia bardzo krótko skomentował premier Donald Tusk. Wystarczyły dwa słowa.

Dobra wiadomość - napisał Tusk.

ZOBACZ: CBA podsłuchiwało Daniela Obajtka? Były prezes Orlenu reaguje

Również obecny szef MSWiA Marcin Kierwiński odniósł się do słów Kaczyńskiego.

J. Kaczyński postanowił wciąż przewodniczyć tej partii. Nie przeszkadzajmy mu... - napisał Kierwiński.

Jarosław Kaczyński jest prezesem PiS nieprzerwanie od stycznia 2003 r. Wówczas zastąpił na tym stanowisku swojego brata Lecha Kaczyńskiego, który - jako pierwszy prezes partii - kierował nią w latach 2001-2003.

 

Źródło: Goniec.pl/wpolityce.pl