Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Nowe informacje o stanie zdrowia Zbigniewa Ziobry
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 23.02.2024 13:46

Nowe informacje o stanie zdrowia Zbigniewa Ziobry

Zbigniew Ziobro
Piotr Molecki/East News

W jakim stanie jest Zbigniew Ziobro? Wiadomość o problemach zdrowotnych byłego ministra sprawiedliwości była wyjątkowym zaskoczeniem. Do opinii publicznej podawane jest niewiele nowych faktów. Michał Wójcik zabrał głos w tej sprawie, powodem jest fakt planowania wezwania Zbigniewa Ziobry przed komisję ds. Pegasusa.

Zbigniew Ziobro walczy z chorobą, poseł zdradził nowe fakty

Kiedy Zbigniew Ziobro nagle zniknął, nikt nie przypuszczał, że powodem są poważne problemy zdrowotne byłego ministra sprawiedliwości. Zmagania polityka z nowotworem trwają, ale opinia publiczna wie niewiele.

Nowych informacji na temat stanu zdrowia Zbigniewa Ziobry dostarczył Michał Wójcik. Poseł Suwerennej Polski był gościem RMF24, gdzie poruszony został temat wezwania byłego ministra sprawiedliwości przed komisję ds. Pegasusa.

Owsiak wyjawił, co spotkało go na poczcie. Klient powiedział, co sądzi o WOŚP

Czy Zbigniew Ziobro stanie przed komisją ds. Pegasusa?

Michał Wójcik w “Rozmowie o 7.00” w RMF24 wyjaśnił, że nikt w partii nie jest zaskoczony planem wezwania Zbigniewa Ziobry przed oblicze członków komisji wyjaśniających użycie oprogramowania szpiegowskiego. Poseł Suwerennej Polski podkreślił, że sam szef Ministerstwa Sprawiedliwości apelował o to, by mógł złożyć zeznania w tej sprawie. Czy zatem mimo choroby Zbigniew Ziobro pojawi się przed komisją śledczą?

ZOBACZ: Andrzej Duda podsłuchiwany Pegasusem? Prezydent jasno odpowiedział

- W tej chwili nie jest to możliwe, ponieważ jest bardzo ciężko chory. Czeka go poważna operacja niebawem - oświadczył na antenie RMF Michał Wójcik.

Zbigniew Ziobro chce wrócić do polityki, jest "zdeterminowany"

W czasie radiowej rozmowy poznaliśmy kolejne szczegóły tego, w jakim stanie jest Zbigniew Ziobro. Wszystko wskazuje, iż w najbliższym czasie nie zobaczymy byłego ministra na korytarzach sejmowych. Wyklucza to jego choroba. Niemniej z ust posła partii padły jasne słowa podkreślające to, że Zbigniew Ziobro planuje powrócić do polityki.

ZOBACZ: Kaczyński pierwszy na liście świadków. Już niedługo zostanie przesłuchany

- Ma zaawansowaną postać nowotworu przełyku. Rokowania, jeżeli chodzi o tę chorobę, są trudne. W momencie, kiedy zdiagnozowano ten nowotwór, były przerzuty. 3 ośrodki to zdiagnozowały - dodał Michał Wójcik. Polityk dodał, że Zbigniew Ziobro jest “zdeterminowany” i odznacza się “dobrą formą psychiczną”. 

Źródło: rmf