Wiadomosci.Goniec.pl > Polska > Prezydent zwołuje Radę Bezpieczeństwa Narodowego. Padła data
Laura Młodochowska
Laura Młodochowska 05.03.2024 13:36

Prezydent zwołuje Radę Bezpieczeństwa Narodowego. Padła data

andrzej duda flagi
Fot. East News/Pawel Wodzynski

Prezydent Andrzej Duda ogłosił zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Rząd ma spotkać się „aby pokazać jedność polskiej elity sceny politycznej w sprawach bezpieczeństwa”. Rada ma odbyć się w poniedziałek, 11 marca, przed wizytą prezydenta i premiera w Stanach Zjednoczonych.

Prezydent zwołuje Radę Bezpieczeństwa Narodowego

Informacja o zwołaniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego została przekazana w mediach społecznościowych Kancelarii Prezydenta. Jednocześnie prezydent potwierdził te informację podczas konferencji prasowej. Andrzej Duda obserwuje we wtorek ćwiczenia wojsk NATO w ramach STEADFAST DEFENDER-24.

Cieszę się, że te wielkie manewry, które w tej chwili się toczą, poprzedzają bardzo ważną dla nas rocznicę, 25. rocznicę przyjęcia Polski do Sojuszu Północnoatlantyckiego. Za tydzień z panem premierem Donaldem Tuskiem udamy się do Waszyngtonu na zaproszenie pana prezydenta Joe Bidena – przypomniał.

Od marca ważne świadczenie poszło w górę. ZUS wypłaci 620 zł

„Uroczysta” Rada Bezpieczeństwa Narodowego

Andrzej Duda podkreślił, że okoliczności rocznicy powinny zostać uczczone właśnie Radą Bezpieczeństwa Narodowego. Odbędzie się ona tuż przed wylotem prezydenta i premiera do Stanów Zjednoczonych, w poniedziałek, 11 marca.

Ja będę chciał, żeby ta wyprawa nasza do Stanów Zjednoczonych była poprzedzona taką nieco bardziej uroczystą Radą Bezpieczeństwa Narodowego. Zapowiadam, że tę Radę Bezpieczeństwa Narodowego zwołam na przyszły poniedziałek, na 11 marca rano, przed wylotem do Stanów Zjednoczonych. Chciałbym, żebyśmy się spotkali w pełnym składzie polskiej sceny politycznej, tej reprezentowanej w parlamencie, po to, by właśnie porozmawiać o kwestiach bezpieczeństwa – powiedział Andrzej Duda.

ZOBACZ TAKŻE: Tragedia na imprezie urodzinowej. Sąsiedzi bronią podejrzanego

Zaproszenie Joe Bidena

Prezydent Andrzej Duda i Donald Tusk zostali zaproszeni na spotkanie z Joe Bidenem. Zjawią się w Białym Domu 12 marca, w dzień 25. Rocznicy przystąpienia Polski do NATO. Dziennikarze „Faktów” TVN dotarli do oficjalnego zaproszenia, które prezydent USA wystosował do premiera Polski. Podkreślił w nim, że „relacje między USA a Polską nigdy nie były ważniejsze”.

Źródło: TVN24.pl