Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Zbigniew Ziobro opublikował emocjonalny wpis. "Składam wyrazy współczucia"
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 17.04.2024 11:54

Zbigniew Ziobro opublikował emocjonalny wpis. "Składam wyrazy współczucia"

Zbigniew Ziobro
Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Zbigniew Ziobro pogrążony w żałobie. Na profilu lidera Suwerennej Polski na portalu X pojawił się pełen żalu wpis. Polityk odniósł się w nim do wspomnienia o zmarłym w sobotę (13 kwietnia) Stanisławie Witku. Mąż byłej marszałek Sejmu Elżbiety Witek spocznie dziś na cmentarzu w dolnośląskim Jaworze.

Nie żyje mąż Elżbiety Witek

Jak informowaliśmy w niedzielę (14 kwietnia), nie żyje mąż byłej marszałek Sejmu Elżbiety Witek. Stanisław Witek odszedł po ciężkiej chorobie w wieku 72 lat. Przez długi czas przebywał na OIOM-ie w stanie wegetatywnym, o czym szeroko rozpisywały się media. Sprawa wyszła na jaw, gdy zażalenie do prokuratury złożyła kobieta, której matka zmarła, wcześniej przez wiele dni starając się o miejsce na oddziale.

Pogrzeb Stanisława Witka zaplanowany został na środę (17 kwietnia) w Jaworze, a obecny na nim ma być nawet sam prezes PiS Jarosław Kaczyński. Wcześniej wyrazy współczucia przekazały Elżbiecie Witek jej koleżanki ze Zjednoczonej Prawicy - Beata Kempa i Anna Krupka. Teraz z kolei głos na temat zmarłego zabrał Zbigniew Ziobro. Lider Suwerennej Polski zdobył się na osobiste wyznanie.

Agata Duda zrobiła aferę na pokładzie samolotu. Andrzej Duda nie miał nic do gadania

Zbigniew Ziobro żegna Stanisława Witka

W dniu ostatniego pożegnania Stanisława Witka Zbigniew Ziobro zamieścił wyjątkowy post na platformie X (dawniej Twitter).

Uczył młode pokolenia dzielić się dobrem, pokazywał im, co w życiu jest najważniejsze. Stanisław Witek odszedł po długiej i ciężkiej chorobie. Dziś go żegnamy. Elżbiecie Witek i całej rodzinie zmarłego składam wyrazy współczucia - napisał.

Warto zaznaczyć, że tweet ten był pierwszym wpisem zamieszczonym w sieci przez byłego ministra sprawiedliwości od 8 kwietnia, kiedy to skomentował wyniki I tury wyborów samorządowych.

Kim był Stanisław Witek?

Stanisław Witek od 1977 do 1983 r. był wychowawcą w Państwowym Zakładzie Wychowawczym w Jaworze, a oprócz tego uczył historii w szkole podstawowej w Paszowicach (woj. dolnośląskie). W październiku 1980 r. został członkiem Komitetu Założycielskiego “S” pracowników Oświaty i Wychowania.

Po wprowadzeniu stanu wojennego, mąż Elżbiety Witek kolportował nielegalne gazety i ulotki, uczestniczył w akcjach plakatowych oraz protestach. Przypłacił to wielokrotnymi zatrzymaniami. W 2009 r. odznaczono do Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, zaś w 2016 r. Krzyżem Wolności i Solidarności.

Źródło: o2.pl, X