Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Zbigniew Ziobro zostanie przesłuchany mimo choroby?
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 24.02.2024 22:06

Zbigniew Ziobro zostanie przesłuchany mimo choroby?

Zbigniew Ziobro
Pawel Wodzynski/East News

Czy Zbigniew Ziobro stawi się przed komisją ds. Pegasusa? Były minister sprawiedliwości swego czas sam wnioskował o to, by znalazł się na liście świadków. Czy mimo zmagań z nowotworem polityk Suwerennej Polski wkroczy na korytarze sejmowe? Jednoznaczne stanowisko jednego z członków komisji badającej aferę nielegalnego podsłuchiwania oprogramowaniem Pegasus.

Czy Zbigniew Ziobro zostanie przesłuchany przed komisją ds. Pegasusa?

Tuż po wyborach Zbigniew Ziobro nagle zniknął. Początkowo powody absencji byłego ministra sprawiedliwości nie były ujawniane. Ostatecznie opinia publiczna dowiedziała się, że u polityka zdiagnozowano nowotwór i natychmiast wdrożono leczenie.

Niedawno nowych wiadomości na temat stanu zdrowia Zbigniewa Ziobro zabrał członek jego partii. Michał Wójcik w rozmowie na antenie RMF wskazał, że na ten moment nie jest możliwe, aby polityk pojawił się przed komisją ds. Pegasusa.

- W tej chwili nie jest to możliwe, ponieważ jest bardzo ciężko chory. Czeka go poważna operacja niebawem - mówił Michał Wójcik.

Tragiczny wypadek. Nie żyją dwie osoby, trzy są w szpitalu

Członek komisji zabrał głos

Głos w sprawie ewentualnego pojawienia się Zbigniewa Ziobry w roli świadka w sprawie nielegalnego podsłuchiwania polityków zabrał również Tomasz Trela. Poseł Lewicy jest członkiem komisji, która przesłuchiwać ma także między innymi Jarosława Kaczyńskiego.

ZOBACZ: Stan zdrowia Ziobry. “Spektakl znęcania się nad ciężko chorą osobą”

- Zbigniew Ziobro musi zeznawać, to oczywiste. Jeżeli się nie stawi, będzie musiał się okazać zaświadczeniem lekarskim wystawionym przez lekarza sądowego (art. 117 §2a KPK), możemy też go przesłuchać w miejscu jego pobytu (art. 177 §2 KPK). Wszystko wyjaśnimy, obiecuję - czytamy we wpisie Tomasza Treli na portalu X.

Niektórzy nie są pewni, czy Zbigniew Ziobro faktycznie choruje?

Nie jest to odosobniona opinia. W podobnym tonie wypowiedział się również Grzegorz Napieralski z Koalicji Obywatelskiej. On również należy do grona osób, wskazujących na braki formalne w udokumentowaniu choroby Zbigniewa Ziobry.

ZOBACZ: Palikot nie wierzy w chorobę Ziobry i atakuje lekarzy. Mamy odpowiedź szpitala

- Nikt nie ma żadnego dokumentu na temat stanu zdrowia Ziobry. Takie zaproszenie może się więc pojawić. Jeżeli lider Suwerennej Polski chce tego uniknąć, niech po prostu przedstawi odpowiednie papiery - mówił Grzegorz Napieralski na łamach Super Expressu.

Postawili się Putinowi, teraz mówią: "jesteśmy gotowi bronić Polski!" Zobacz wywiad z ochotnikami walczącymi przeciwko Rosji:

Źródło: super express, X