Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Kaczyński złożył Polakom świąteczne życzenia. Mówił o demokracji
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 30.03.2024 11:46

Kaczyński złożył Polakom świąteczne życzenia. Mówił o demokracji

Jarosław Kaczyński
fot. Twitter/Prawo i Sprawiedliwość

Jarosław Kaczyński złożył w Wielką Sobotę 30 marca świąteczne życzenia wszystkim Polakom. Prezes PiS w krótkim nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych swojej partii mówił między innymi o "nadziei na lepszy los dla ojczyzny".

Jarosław Kaczyński z życzeniami do Polaków

W sobotę 30 marca prezes PiS Jarosław Kaczyński złożył wszystkim Polakom wielkanocne życzenia z okazji świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Nagranie trwające niecałą minutę zostało opublikowane w mediach społecznościowych Prawa i Sprawiedliwości. 

Szanowni państwo, zbliżają się święta Wielkiej Nocy, święta zmartwychwstania Zbawiciela, zmartwychwstania Chrystusa - rozpoczął prezes PiS. - Życzę Państwu, żeby były to święta błogosławione, święta rodzinne i żeby były to święta nadziei - podkreślił.

“100 mln dla egzorcysty”. Kwiatkowski ujawnia kwity z Funduszu Sprawiedliwości

Jarosław Kaczyński składa życzenia Polakom. "Nadziei na osobisty sukces"

W dalszej części krótkiego nagrania Jarosław Kaczyński mówił także o demokracji.

Nadziei na Wasz osobisty sukces, na dobry los, ale także na lepszy los dla naszej Ojczyzny, na pokój, na zwycięstwo demokracji - dodał prezes PiS w swoim wystąpieniu.

ZOBACZ: Kaczyński komentuje przeszukanie w domu Ziobry. “Całkowicie nielegalne”

Według politycznych doniesień Jarosław Kaczyński już wkrótce może stanąć przed kolejnymi komisjami śledczymi. Mówili o tym ich przewodniczący - Dariusz Joński i Michał Szczerba. Po komisji ds. Pegasusa, prezes PiS prawdopodobnie będzie zeznawał m.in. w sprawie afery wizowej.

Jarosław Kaczyński stanie przed kolejnymi komisjami śledczymi

Przewodniczący komisji śledczej ds. wyborów kopertowych Dariusz Joński poinformował, że Jarosław Kaczyński zostanie wezwany przed komisję. Będzie prawdopodobnie ostatnim świadkiem składającym wyjaśnienia. Również Michał Szczerba w programie "Onet Rano" zdradził, że Kaczyński zostanie wezwany jako ostatni świadek przed komisję śledczą ds. afery wizowej, której Szczerba przewodniczy.

ZOBACZ: Polacy ocenili przesłuchanie Jarosława Kaczyńskiego

Zanim przesłuchamy świadka, zapoznamy się z dokumentami, przygotujemy je do prezentacji publicznej. Będziemy konfrontować świadka z faktami, a nie z jego wiedzą lub niewiedzą - mówił Szczerba i podkreślił, że Kaczyński "nie będzie pływał" w swoich zeznaniach.