Wiadomosci.Goniec.pl > Polska > Przeszukano dom Ziobry. Prokuratura ujawnia, co znaleziono
Laura Młodochowska
Laura Młodochowska 27.03.2024 17:10

Przeszukano dom Ziobry. Prokuratura ujawnia, co znaleziono

zbigniew ziobro
Fot. Screen programu "Kropka nad i", TVN24, Podkarpacka Policja

W środę doszło do przeszukania kolejnego domu należącego do Zbigniewa Ziobry. Wszystko w związku z aferą Funduszu Sprawiedliwości. Dzień wcześniej były minister sprawiedliwości komentował okoliczności przeszukania posiadłości w Jeruzalu (woj. łódzkie). Teraz na jaw wyszło, co miał przechowywać w jednej z nich.

Afera Funduszu Sprawiedliwości

Trwa postępowanie w sprawie afery Funduszu Sprawiedliwości, w której jedną z głównych postaci jest Zbigniew Ziobro. Według ustaleń śledczych środki, które miały być przeznaczone na pomoc ofiar przestępstw, wydawano za czasów rządów PiS na organizację powiązane z prawicą i Kościołem katolickim. Doszło do zatrzymania pięciu osób, jedna z nich, ks. Michał O., usłyszał już zarzuty.

Przeszukanie w domu Zbigniewa Ziobry. Prokuratura zabezpiecza dowody

Przeszukanie w domu Zbigniewa Ziobry

We wtorek, 26 marca, agenci ABW, na zlecenie śledczych Prokuratury Krajowej, przeszukali m.in. nieruchomość byłego ministra sprawiedliwości w Jeruzalu. Ten stanowczo zareagował na to zdarzenie w krótkim oświadczeniu, wygłoszonym przed jego domem.

Chciałem przeprosić za swój głos, ale jest to rezultat operacji. Przerwałem terapię, by tu do państwa przyjechać. Wszystkie te działania mają charakter bezprawny i są realizacją politycznego zamówienia Donalda Tuska i Adama Bodnara – powiedział.

ZOBACZ TAKŻE: 

Przeszukanie w domu Zbigniewa Ziobry

Następnego dnia rozpoczęto przeszukiwanie domu Ziobry w Warszawie. Tymczasem rzecznik Prokuratury Krajowej przekazał informację o materiałach, które odnaleziono w jednej z posiadłości.

W domu ministra Zbigniewa Ziobry ujawniliśmy oryginał teczki nadzoru akt postępowania przygotowawczego. Będziemy analizowali, jak się tam znalazł – powiedział Przemysław Nowak.

Akta dotyczyły sprawy Jerzego Ziobry, ojca byłego ministra sprawiedliwości, który zmarł w 2006 roku z powodów kardiologicznych w jednym z krakowskich szpitali. Wyniki śledztwa zaprzeczyły, jakoby doszło do błędu lekarzy, jednak sprawa była ponownie rozpatrywana za czasów pełnienia przez Zbigniewa Ziobro funkcji ministra sprawiedliwości.

Przemysław Nowak podkreślił, że Zbigniew Ziobro nie był stroną w sprawie, a wyłącznie prokurator prowadzący może wyrazić zgodę na przekazanie akt osobie postronnej. Sprawa ma zostać wyjaśniona w toku dalszego postępowania.

Źródło: Fakt.pl, RMF24.