Wiadomosci.Goniec.pl > Polityka > Ziobro zabrał głos. Wspomniał o zniszczeniach w swoim domu
Laura Młodochowska
Laura Młodochowska 27.03.2024 21:08

Ziobro zabrał głos. Wspomniał o zniszczeniach w swoim domu

zbigniew ziobro
Fot. Kapif

Zbigniew Ziobro wygłosił nowe oświadczenie w sprawie przeszukań, przeprowadzonych w jego domu. Stwierdził, że czynności ABW zostały przeprowadzone z pozbawieniem praw, które przysługują każdemu obywatelowi polskiemu, a ”przeszukanie przeprowadzono w sposób bandycki”. Wyliczył szkody, które miały zostać dokonane w jego posiadłościach.

Śledztwo w sprawie Funduszu Sprawiedliwości

Prokuratura Krajowa przekazała we wtorek (26 marca) informację na temat podjętych działań w sprawie afery Funduszu Sprawiedliwości. Na polecenie prokuratorów z zespołu śledczego przeprowadzane są przeszukania w różnych miejscach na terenie kraju. Mają one na celu ”zabezpieczenie dowodów, w tym między innymi dokumentacji dotyczącej FS”. Według wstępnych ustaleń środki, które miały być przeznaczone na pomoc ofiar przestępstw, wydawano na organizacje powiązane z prawicą i Kościołem katolickim. Doszło do zatrzymania i przedstawienia zarzutów pięciu osobom, w tym księdzu Michałowi O.

Kaczyński komentuje przeszukanie w domu Ziobry. "Całkowicie nielegalne"

Przeszukanie domów Zbigniewa Ziobry. W środku akta sprawy ws. śmierci jego ojca

We wtorek, 26 marca, agenci ABW na zlecenie śledczych Prokuratury Krajowej przeszukali m.in. nieruchomość Zbigniewa Ziobry w Jeruzalu (woj. łódzkie). Ten stanowczo odpowiedział na to zdarzenie w krótkim oświadczeniu. Były minister sprawiedliwości wystąpił w mediach po raz pierwszy od czasu, kiedy odszedł z życia politycznego na rzecz zadbania o swoje zdrowie.

Następnego dnia rozpoczęto przeszukiwanie domu Ziobry w Warszawie. Jak przekazał rzecznik Prokuratury Krajowej, Przemysław Nowak, w jednej z posiadłości znaleziono oryginał teczki nadzoru akt postępowania przygotowawczego. Chodzi o dokumenty sprawy Jerzego Ziobry, które nie powinny znajdować się w posiadaniu osoby, która nie jest stroną w postępowaniu.

ZOBACZ TAKŻE: Andrzej Duda zabrał głos ws. działań ABW. “Bezprawie zostanie ukarane”

Zbigniew Ziobro wygłosił nowe oświadczenie. Mówi o zniszczeniach w jego domu

Były minister sprawiedliwości ponownie zabrał głos w sprawie przeszukiwań w jego posiadłościach. Podkreślił, że prokuratura jest w posiadaniu jego numeru telefonu, ale nie ”pofatygowano się” aby z niego skorzystać i zapytać o umożliwienie czynności w jego domu. Zbigniew Ziobro zapewnił, że tym sposobem uniknięto by szkód, których tam dokonano. Chodzi o framugi i fragment muru. 

Wyobraźcie sobie państwo sytuację, że Donald Tusk jest po ciężkiej ośmiogodzinnej operacji, w jego domu dochodzi do przeszukania, ja jestem prokuratorem generalnym albo rządzi Zjednoczona Prawica, a do jego domu wkraczają funkcjonariusze ABW w dużej grupie, niszcząc istotną część elewacji budynku, drzwi wejściowe, mając pełne możliwości wejścia bez rujnacji – powiedział.

Według byłego ministra sprawiedliwości sposób wykonania czynności przez ABW pozbawił go praw, jakie ma każdy polski obywatel, a sam nie ma nic wspólnego z działaniami, które uzasadniałyby ich prowadzenie.

 

Źródło: Gazeta.pl