Wiadomosci.Goniec.pl > Media > Samuel Pereira może trafić przed sąd? Do prokuratury trafiło zawiadomienie
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 17.01.2024 15:04

Samuel Pereira może trafić przed sąd? Do prokuratury trafiło zawiadomienie

TVP siedziba
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Samuel Pereira trafi przed sąd? Ostatni zachowania byłego dziennikarza TVP Info doczekały się reakcji. Do prokuratury trafiło "zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia czynów zabronionych przez byłego pracownika TVP". Lista zarzutów nie jest krótka.

Samuel Pereira z kłopotami, może trafić przed sąd

W ostatnim czasie Samuel Pereira udowadniał, że nie chce zmieniać pracy. Dziennikarz TVP od 20 grudnia nie chce zgodzić się na ruchy mające zaowocować oderwaniem Telewizji Polskiej od polityki i samej władzy. Były wiceszef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej brał udział nawet w Wigilii w okupowanym budynku TVP. Na wydarzeniu nie zabrakło polityków PiS, a sam Samuel Pereira określany był mianem kelnera byłego rządu.

Utrata pracy w TVP to nie koniec kłopotów Samuela Pereiry. Dziennikarz już niedługo może trafić przed sąd. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych potwierdził podczas transmisji na żywo na Facebooku, iż do prokuratury trafiło bardzo konkretne zawiadomienie.

To wydanie przelało czarę goryczy. Lawina komentarzy o "19.30", TVP ma kłopoty

Jest zawiadomienie przeciwko byłemu szefowi TVP Info

Gazeta.pl informuje, że Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych złożył przeciwko Samuelowi Pereirze "zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia czynów zabronionych przez byłego pracownika TVP".

ZOBACZ: "Eksperci" z TVP zarabiali krocie, widzowie nie mieli pojęcia. Wyciekła lista nazwisk

O co oskarżany jest były szef TVP Info? Zawiadomienie wylicza wszystkie ostatnie czyny dziennikarza. Bez trudu można znaleźć na nie dowody, gdyż zarówno Samuel Pereira, jak i Michał Adamczyk nie ukrywali swojej „obrony” TVP. Mowa o wielokrotnym naruszeniu miru domowego instytucji, czy działania na szkodę spółki. To jednak nie wszystko.

Lista zarzutów jest długa

Samuel Pereira oskarżany jest przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych o to, że naruszył nietykalność oraz formułował groźby. OMZRiK wskazuje jednocześnie, że były szef TVP Info bezprawnie legitymował dziennikarzy wchodzących do budynku Telewizji Polskiej.

ZOBACZ: Zaskakujące słowa na koniec "Faktów" TVN. Piotr Kraśko nie mógł się powstrzymać

Na kłopotliwej liście, z której najprawdopodobniej Samuel Pereira będzie musiał się tłumaczyć, znajduje się również kwestia dostępu do kanału TVP Info na platformie X oraz kanału Telewizji Polskiej na YouTubie. Na razie dziennikarz nie odniósł się do tych oskarżeń.

Źródło: OMZRiK, gazeta.pl