Archiwum kwiecień 2023

Maria i Lech Kaczyńscy
30.04.2023 22:11 Znamy treść listu, który napisał Jarosław Kaczyński. Chodzi o jego brata i bratową

Niezwykle podniosłe wydarzenie w Czarnym Borze na Dolnym Śląsku. Niewielką miejscowość w powiecie wałbrzyskim odwiedziła w niedzielę grupa wysokich urzędników państwowych, którzy w obecności mieszkańców nadali jednemu ze skwerów imię Marii i Lecha Kaczyńskich. Na uroczystości zabrakło co prawda prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, ale specjalnie na tę okazję napisał on bardzo osobisty list. Podczas jego odczytywania niektórym trudno było powstrzymać wzruszenie. Padły naprawdę piękne słowa. 

Woronicza 17
30.04.2023 16:17 Awantura w TVP Info. "Chamem można być, ale w domu"

Wielkie emocje w programie “Woronicza 17” na antenie TVP Info. Jak co tydzień, również i tym razem, pomiędzy gośćmi zaproszonymi przez Michała Rachonia wybuchła karczemna awantura, której towarzyszyły krzyki i obelgi. W kulminacyjnym momencie hamulce zupełnie puściły Jarosławowi Sachajce, spierającemu się z Pawłem Bejdą z PSL-u o port w Elblągu. Gdy z ust pierwszego z posłów padły skandaliczne słowa, prowadzący nawet nie zareagował.

Aleksander Kwaśniewski
30.04.2023 11:35 Aleksander Kwaśniewski znalazł się na celowniku mafii, po latach ujawnił prawdę. "Bałem się o córkę"

Aleksander Kwaśniewski po latach ujawnił prawdę dotyczącą planowanego zamachu na jego życie. Wygadać się o całej sprawie miał słynny gangster Pershing. Kwaśniewski przyznał się do tego dopiero po latach. Jak zamierzano przeprowadzić operację?

Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz
27.04.2023 21:58 Koalicja PSL i Polski 2050. Dwie partie, dwa sztaby i jedna lista

Po miesiącach wyczekiwania Władysław Kosiniak-Kamysz oraz Szymon Hołownia poinformowali dzisiaj (27.04), że do wyborów idą razem, jako koalicja wyborcza. Współpraca Polskiego Stronnictwa Ludowego i Polski 2050 ma jednak swoje granice. Obie partie będą miały osobne programy wyborcze i osobne sztaby, a po wyborach w Sejmie stworzą oddzielne kluby parlamentarne. Co ta koalicja oznacza dla opozycji? Przede wszystkim w końcu rozwiewa wątpliwości. 

Zbigniew Ziobro
26.04.2023 22:10 Partia Zbigniewa Ziobry zmienia nazwę. Stawia na konkretny cel i identyfikuje wroga

Już nie Solidarna Polska. Ugrupowanie Zbigniewa Ziobry na pół roku przed wyborami zmienia nazwę. Okazuje się, że politycy bardzo chcą podkreślać wolność i niezależność naszego państwa, bo zdecydowali się na nazwę Suwerenna Polska.

Paweł Kukiz
26.04.2023 08:24 Paweł Kukiz ma już nową partię. Nowa nadzieja przed wyborami?

Paweł Kukiz ma nową partię. Jak informuje na swoich łamach Rzeczpospolita,19 kwietnia Sąd Okręgowy w Warszawie zarejestrował nową partię lidera Kukiz'15. Dotychczas istniały obawy, że charyzmatyczny polityk pozostanie bez politycznego ugrupowania przed nadchodzącymi wyborami - tak się jednak nie stanie.

Jarosław Kaczyński
25.04.2023 20:57 Jarosław Kaczyński wyda rekordową kwotę na wybory do Sejmu i Senatu

Ministerstwo Finansów podniosło niedawno limity wydatków kampanijnych do 40 mln zł. Czy to oznacza, że Jarosław Kaczyński zamierza wytoczyć prawdziwą finansową armatę na kampanię PiS-u? Dr Mirosław Oczkoś mówił w rozmowie z portalem naTemat.pl, że “Donald Tusk nie zebrałby takiej kwoty, nawet gdyby wyszedł na rynek, żonglował piłeczkami i połykał zimne ognie”.

Mateusz Morawiecki
24.04.2023 22:00 Mateusz Morawiecki wyśmiany na antenie Polsatu. Premier nie będzie zadowolony

Twórcy "Kabaretu na żywo" w jednym z ostatnich odcinków postanowili wziąć sobie za cel żartów premiera Mateusza Morawieckiego. Choć na widok polityka większości z nas nie jest do śmiechu, to został on bohaterem satyrycznego programu Polsatu.

Donald Tusk sąd
24.04.2023 20:29 Prokuratura wszczęła śledztwo ws. Donalda Tuska. Rzecznik PO komentuje

Donald Tusk pod lupą prokuratury. Warszawscy śledczy rozpoczęli działania mające wyjaśnić, czy były premier dopuścił się przestępstwa. Zawiadomienie wpłynęło pod koniec ubiegłego roku i dotyczy zleconej kontroli składów węgla. - Wyszło szydło z worka - stwierdził Jan Grabiec. Rzecznik PO wyjaśnił, że skierowanie celownika w Donalda Tuska nie jest przypadkiem.

Politycy PiS
24.04.2023 15:05 Popłoch w PiS-ie. Polacy zabrali głos, wyniki sondażu mogą być dla rządu niepokojące

Już jesienią udamy się na wybory parlamentarne. Zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy rządu żyją pytaniem, czy Prawo i Sprawiedliwość po jesiennym głosowaniu utrzyma, czy straci władzę po ośmiu latach. Taką zagwozdkę otrzymali Polacy w sondażu zleconym przez Wirtualną Polskę. Wyniki mogą być niepokojące dla partii rządzącej.

Mateusz Morawiecki
24.04.2023 10:09 Sensacyjne doniesienia ws. siostry Mateusza Morawieckiego. Pracowała na fikcyjnym etacie?

Dziennikarze Gazety Wyborczej donoszą, że siostra Mateusza Morawieckiego była zatrudniona na “fikcyjnym etacie”. Anna Morawiecka pracowała w referacie, który, zgodnie z informacjami Najwyższej Izby Kontroli, nawet nie istniał. Siostra premiera napisała w oświadczeniu, że to "szukanie sensacji".

Jarosław Kaczyński Donald Tusk
23.04.2023 21:01 Polacy zadecydowali. Sondaż ws. starcia gigantów nie pozostawia złudzeń

Portal Wirtualna Polska przeprowadził sondaż dotyczący przedwyborczej debaty z udziałem głównych liderów konkurujących partii. Wyniki były jednoznaczne. Polacy chcą, aby przed wyborami doszło do konfrontacji Donalda Tuska z Jarosławem Kaczyńskim.

Janusz Wojciechowski
23.04.2023 18:33 Janusz Wojciechowski powinien podać się do dymisji? Polacy odpowiedzieli

53,4 proc. uczestników sondażu przeprowadzonego przez SW Research dla „Rzeczypospolitej” uważa, że polski komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski powinien podać się do dymisji w związku z kryzysem zbożowym na polskim rynku. Przeciwnego zdania jest zaledwie 17,3 proc. respondentów.

Mateusz Morawiecki
23.04.2023 16:26 Mateusz Morawiecki atakuje Donalda Tuska. "Myślałem, że pęknę ze śmiechu jak Chryzyp"

Mateusz Morawiecki w niedzielę 23 kwietnia spotkał się z mieszkańcami Gorzowa Wielkopolskiego. Premier ogłosił, że „Polska ma dużo lepsze finanse niż za czasów Platformy Obywatelskiej”. - Oni nie tylko nie stosowali tarcz antykryzysowych, ale zabrali oszczędności Polaków z Otwartego Funduszu Emerytalnego — argumentował. 

Jarosław Kaczyński Donald Tusk
23.04.2023 14:30 Jarosław Kaczyński boi się Donalda Tuska? Politycy o komisji do zbadania rosyjskich wpływów

Jarosław Kaczyński boi się Donalda Tuska? W programie „Kawa na ławę” TVN24 politycy dyskutowali na temat komisji do zbadania rosyjskich wpływów. Artur Dziambor, poseł z koła Wolnościowcy, uważa, że rządowi PiS „chodzi tylko o to, żeby wezwać Donalda Tuska i żeby mu pogrozić palcem”. Pomysł nazwano „wotum nieufności wobec służb specjalnych”.

Iberion
23.04.2023 13:25 Inflacja w końcu odpuszcza? Jest nowa prognoza

Ekonomiści Santander Bank Polska podzielili się najnowszą prognozą dotyczącą inflacji. O dziwo, jest ona dość optymistyczna. Eksperci są przekonani, że stopa inflacji kolejny raz wyraźnie obniży się jeszcze w kwietniu. Niebagatelny wpływ mają tu efekty bazowe oraz spadki cen paliw. 

Ryszard Czarnecki
22.04.2023 21:27 W Smoleńsku doszło do zamachu? Robert Winnicki: "Nie wykluczam"

W programie "6. Dzień Tygodnia" Radia Zet dyskutowano dziś o katastrofie smoleńskiej. - Uważam zamach w Smoleńsku za mało prawdopodobny, ale go nie wykluczam. Natomiast na pewno nie udowodnił go Antoni Macierewicz — oznajmił obecny w studiu Robert Winnicki z Konfederacji.

Sejm. Mateusz Morawiecki i Grzegorz Braun
22.04.2023 19:59 Czy Konfederacja dogada się z PiS-em? "Zobaczymy, co będzie po jesieni"

Kolejne sondaże wskazują, że Prawo i Sprawiedliwość po jesiennych wyborach parlamentarnych nie będzie w stanie rządzić samodzielnie. W związku z tym w mediach rozgorzała dyskusja na temat potencjalnej koalicji partii Jarosława Kaczyńskiego i Konfederacji. Czy taki sojusz jest w ogóle możliwy? Deklaracje polityków Konfederacji zdają się być w tej kwestii dosyć ostrożne.  

Jarosław Kaczyński
22.04.2023 18:09 Jarosław Kaczyński nic już nie ukrywa. "Nie daliśmy sobie rady"

Wszystko wskazuje na to, że Jarosław Kaczyński wszelkie problemy zdrowotne ma już za sobą. Prezes Prawa i Sprawiedliwości w sobotę (22 kwietnia) gości w Janowie Lubelskim. Doświadczony polityk odzyskuje dawną formę. Tradycyjnie oberwało się partiom opozycyjnym. Niespodziewanie pojawiła się też autokrytyka, a konkretnie porażka rządu w sprawie rekordowo wysokiej inflacji w naszym kraju.

Ludzie na ulicy
22.04.2023 17:54 Nowy rząd będzie miał poważny problem. Odczują go Polacy

Ekonomiści PKO BP mają fatalne informacje dla przyszłego rządu, który jeszcze tej jesieni wygra wybory parlamentarne. Zdaniem ekspertów politycy będą zmuszeni skończyć ze zwiększaniem wydatków i poszukać nowych źródeł przychodów. Nieunikniona może być podwyżka podatków, co odbije się na kieszeniach Polaków.

Robert Winnnicki
22.04.2023 16:23 Robert Winnicki: "Kowalczyk powinien pójść siedzieć za to, co zrobił rolnictwu"

Robert Winnicki z Konfederacji, który był gościem programu „6. Dzień Tygodnia” w Radiu Zet, krytycznie ocenił decyzje podejmowane przez Henryka Kowalczyka, byłego ministra rolnictwa, który podał się do dymisji, gdy polscy rolnicy protestowali w sprawie importu zboża z Ukrainy. - Powinien pójść siedzieć za to, co zrobił rolnictwu — ocenił polityk.

Zbigniew Ziobro
21.04.2023 19:32 Pierwszy taki wyrok w Polsce. Zbigniew Ziobro będzie musiał przepraszać

Sąd Najwyższy w dzisiejszym (21.04), ostatecznym orzeczeniu nakazał ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze przeprosić sędzię Justynę Koskę-Janusz z Warszawy. Sprawa dotyczyła bezpodstawnej krytyki i podważanie jej kompetencji. To pierwszy taki wyrok w Polsce. 

TVP wyrzucone ze spotkania z Donaldem Tuskiem
21.04.2023 15:54 Ekipa TVP wyproszona ze spotkania z Donaldem Tuskiem. "My nie współpracujemy z TVP"

Zaskakujące sceny w trakcie spotkania Donald Tuska z wyborcami w jednej ze szkół podstawowych w Kleosinie (woj. podlaskie). Z wiecu wyproszona została ekipa TVP Białystok. - My nie współpracujemy z TVP - wyjaśniała posłanka Aleksandra Gajewska. 

Szymon Hołownia, Donald Tusk
20.04.2023 20:15 Najnowszy sondaż nie pozostawia złudzeń. Opozycja ma powody do zadowolenia

Mało realny scenariusz zakładający wspólny start największych partii opozycyjnych, jak się okazuje, pożądany jest przez Polaków. Wspólny start opozycji zapewniłby jej znaczną przewagę na Zjednoczoną Prawicą. Najnowszy sondaż przeprowadzony przez Instytut Badań Pollster na zlecenie Super Expressu nie pozostawia złudzeń.

Mateusz Morawiecki
17.04.2023 19:30 Gabinet Morawieckiego 12 razy droższy niż rząd Tuska. Horrendalne kwoty

Po ostatnich zmianach w składzie Rady Ministrów, rząd Mateusza Morawieckiego jest najliczniejszym ze wszystkich po 1989 roku. Co więcej, w zastraszającym tempie rosną też wydatki na działalność Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W 2023 roku mają one wynieść ponad 1,5 miliarda złotych. 

Partia rządząca ma powody do zmartwień.
17.04.2023 10:31 Popłoch w PiS po najnowszym sondażu. Jarosław Kaczyński nie ma powodów do radości

Choć kampania wyborcza jeszcze oficjalnie się nie rozpoczęła, politycy od wielu miesięcy zwiększają wysiłki na rzecz przekonywania Polaków do swoich racji. Najnowszy sondaż raczej nie napawa optymizmem polityków Zjednoczonej Prawicy. Wynika z niego, że koalicja rządząca, nawet po zawarciu sojuszu z Konfederacją, nie miałaby większości w Sejmie.

Jarosław Kaczyński PiS
16.04.2023 22:46 Sondaż nie pozostawia złudzeń. Nawet wyborcy PiS są przeciwko decyzji rządu

Jarosław Kaczyński w ostatnich dniach ogłosił stanowcze działania dot. kryzysu zbożowego. Wirtualna Polska przeprowadziła wśród Polaków sondaż związany z oceną postawy rządu w tej kwestii. Prawie 70% ankietowanych negatywnie wypowiedziało się o decyzji partii rządzącej. Wśród niezadowolonych znajdują się również wyborcy PiS.

Jarosław Kaczyński zboże
15.04.2023 19:04 Jarosław Kaczyński podjął ważną decyzję. Zapowiada zakaz

Po tygodniach pozostawania głuchym na żądania rolników, Jarosław Kaczyński ogłosił konkretne działania dot. kryzysu zbożowego. Podczas konwencji w miejscowości Łyse prezes Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział podjęcie wyjątkowo drastycznych kroków, które mogą nie spodobać się Ukraińcom. Rząd Mateusza Morawieckiego dokonał już zresztą odpowiednich postanowień. Mimo tego, producenci zboża nie kończą protestów.

Donald Tusk
15.04.2023 14:32 Donald Tusk poszedł na całość, podał datę i zaapelował do Polaków. "Wzywam wszystkich"

Donald Tusk opublikował w sieci wymowny wpis. - Wzywam wszystkich - napisał były premier. Padła konkretna data i nie jest ona przypadkowa. Lider PO liczy, że zgromadzi na ulicach Warszawy prawdziwe tłumy. 

Jarosław Kaczyński
15.04.2023 10:34 Afera przed wizytą Jarosława Kaczyńskiego na Mazowszu. Rolnicy nie kryją oburzenia, nie tego oczekiwali

Jarosław Kaczyński rusza w Polskę. W sobotę odwiedzi mazowiecką wieś Łyse. Wybór miał być nieprzypadkowy, gdyż w regionie, gdzie tematem ma być rolnictwo… nie ma rolników, którzy sieją zboże. Teoria mówi, iż ma to zagwarantować, iż prezes PiS nie otrzyma trudnych pytań. Mówią o tym sami mieszkańcy.

PiS odniósł porażkę w sejmowym głosowaniu
14.04.2023 22:02 PiS przegrało głosowanie przez dwóch swoich posłów

Dziś (14.04) w Sejmie odbyło się głosowanie ws. wniosku Senatu o weto do nowelizacji ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta. Dwie posłanki klubu partii rządzącej wstrzymały się od głosu. To wystarczyło, aby PiS przegrał głosowanie - zabrakło jednego głosu.

None
13.04.2023 19:09 Radny z PiS-u skazany. Usłyszał wyrok, który sam zaproponował

Należący do PiS-u radny z Radomia Piotr Kotwicki, który jest też członkiem zarządu spółki Enea, został skazany wyrokiem Sądu Rejonowego w Radomiu. Chodzi o potrąceniu na przejściu dla pieszych dwóch nastolatek. Polityk usłyszał wyrok w zawieszeniu, który sam zaproponował.

None
12.04.2023 22:16 Niebawem głosowanie nad powołaniem komisji badającej wpływy Rosji w Polsce. Opozycja jest przeciw

Dziś (12.04) w Sejmie posłowie debatowali nt. projektu ustawy ws. komisji dotyczącej rosyjskich wpływów na bezpieczeństwo Polski. Posłowie opozycji przekonywali, że propozycja jest niekonstytucyjna, za to politycy obozu rządzącego są zdania, że komisja jest istotna dla bezpieczeństwa państwa.

None
12.04.2023 17:15 Czarne chmury nad Przemysławem Czarnkiem. Szykuje się wniosek o wotum nieufności

Komisja sejmowa obradowała dziś (12.04) nad wnioskiem o wotum nieufności wobec ministra edukacji Przemysława Czarnka. Sam zainteresowany był w tym czasie w Sejmie, jednak nie dotarł na posiedzenie. Głosowanie ws. wniosku odbędzie się jutro.

Szymon Hołownia zapowiedział, że jego partia zmieni nazwę
11.04.2023 22:58 Szymon Hołownia zaskoczył wyznaniem. Jego partia zmieni nazwę

Szymon Hołownia zapowiedział istotne zmiany w swojej partii. Polska 2050 Szymona Hołowni przestanie istnieć? Nie, ale przejdzie gruntowny remont. Chodzi o nazwę ugrupowania. Polityk, który walczył o fotel prezydenta przyznał, że dojdzie do zmian. 

Elżbieta Witek udzieliła emocjonalnego wywiadu, chodzi o jej męża leżącego na OIOM-ie w Legnicy
08.04.2023 15:16 Rozpaczliwy komentarz Elżbiety Witek po aferze ws. jej męża. "Oddałabym wszystko, żeby go stamtąd zabrać"

Elżbieta Witek komentuje skandal związany z rzekomym zajmowaniem przez jej męża miejsca na szpitalnym OIOM-ie w Legnicy. Marszałek Sejmu zdecydowała się na osobiste wyznania i emocjonalne słowa. Tej twarzy posłanki PiS Polacy nie znali. - Oddałabym wszystko, żeby go stamtąd zabrać - powiedziała w rozmowie z Super Expressem.

Jarosław Kaczyński ma problem, wygra wybory, ale to go nie uratuje
06.04.2023 22:55 Jarosław Kaczyński ma problem. Wygrane wybory go nie uratują, sondaż obnażył prawdę

Jarosław Kaczyński ma wielki problem. Chociaż dotyczy on okresu po wyborach, to prezes PiS musi już teraz zacząć o nim myśleć. Polacy nie pozostawiają złudzeń, nie każda decyzja władzy zyskuje aprobatę nawet wśród elektoratu. Najnowszy sondaż obnażył prawdę. Grunt pod nogami Jarosława Kaczyńskiego dosłownie się pali.

Andrzej Duda Agata Duda Wołodymir Żełeński
06.04.2023 11:34 Duża wpadka Andrzeja Dudy, naprawdę zrobił to na powitaniu Zełenskich. Eksperci nie mieli litości

Andrzej Duda jest politykiem, który ma dość "plastyczne" podejście do zasad protokołu dyplomatycznego. To, że pochodzi do nich z dużą swobodą, pokazał również podczas oficjalnego spotkania z prezydentem Wołodymirem Zełeńskim. Zachowanie Pierwszej Pary wobec gości z Ukrainy zostało poddane surowej ocenie Ireny Kamińskiej-Radomskiej z "Projektu lady". 

sejm
05.04.2023 12:46 Minister w rządzie Morawieckiego podał się do dymisji. Znamy nazwisko potencjalnego następcy

Stało się to, czego od tygodni domagali się przedstawiciele środowisk rolniczych i politycy opozycji. Wicepremier i minister rolnictwa Henryk Kowalczyk podał się do dymisji. Swoją decyzję ogłosił podczas środowej konferencji prasowej, a ma ona związek z rosnącym niezadowoleniem z powodu niekontrolowanego napływu zboża z Ukrainy. Media spekulują, że jego następcą zostanie poseł Prawa i Sprawiedliwości Robert Telus. 

Jarosław Kaczyński miał sepsę?
04.04.2023 22:05 Onet: Jarosław Kaczyński miał sepsę. Rzecznik rządu zaprzecza

Jarosław Kaczyński niewątpliwie jest filarem Prawa i Sprawiedliwości. Przedłużająca się niedyspozycja prezesa PiS ma więc fundamentalne znaczenie dla członków ugrupowania. Onet donosi, że polityk może jeszcze długo nie wrócić do pełni sił. Powodem ma być zakażenie, do którego miało dojść po operacji kolana. PiS stanowczo zaprzecza tym informacjom.

Sondaż
04.04.2023 19:06 Sondaż bezlitosny dla ocenili Mentzena i Kaczyńskiego. Polacy nie mają wątpliwości

Ostatnie sondaże okazały się wyjątkowo pomyślne dla Konfederacji, która może stać się koalicjantem Prawa i Sprawiedliwości, a także trzecią siłą w nowym Sejmie. Jak pokazuje najnowsze badanie zlecone przez Wirtualną Polskę, taka ewentualność budzi poważne obawy wśród Polaków. 

Beata Szydło
03.04.2023 12:37 Beata Szydło wystąpiła na antenie TVP Info. Polacy skupili wzrok tylko na jednym

Beata Szydło pojawiła się w sobotę 1 kwietnia w TVP Info, gdzie zapowiadała niedzielny koncert ku czci papieża Jana Pawła II. Podczas rozmowy z Edytą Lewandowską na jej piersi dostrzec można było wymowną broszkę, przypominająca o dokonaniach PiS-u. Była premier wprawiła nią widzów w prawdziwe zaskoczenie. Zobaczcie, na jaki detal postawiła polityczka.

Jacek Ozdoba
01.04.2023 18:02 Wiceminister próbował bronić gen. Szymczyka. Wywołał salwę śmiechu w studiu

Wokół komendanta głównego polskiej policji, generała Jarosława Szymczyka znowu ciemne chmury. Po tym jak w grudniu doszło do szokującej akcji z odpaleniem granatnika w gabinecie szefa służb, w komendzie głównej, tym razem  wybuchł kolejny skandal. Na weselu córki gen. Szymczyka bawił się gangster. Sprawa wywołała niemałe emocje w studiu Radia Zet, gdzie Jacek Ozdoba próbował bronić głównego bohatera ostatnich doniesień. Wywołało to salwę śmiechu gości.