Wiadomosci.Goniec.pl > Donald Tusk

Donald Tusk

None
11.06.2024 20:21 Goniec ujawnia: Tak Kurski zamierzał uderzyć w Tuska. Publikujemy tajemniczy film TVP, który nigdy nie ujrzał światła dziennego

Oto propagandowy paszkwil o Donaldzie Tusku, na który Telewizja Polska przeznaczyła kilkaset tys. zł. I choć film szczujący na obecnego premiera był już gotowy do emisji, ostatecznie trafił na półkę. Czemu? Prawdopodobnie okazał się zbyt głupi lub zbyt kiczowaty nawet jak na standardy TVP. Albo jedno i drugie.

Andrzej Duda
30.05.2024 09:07 Andrzej Duda zawetował ustawę o języku śląskim. Obóz rządzący ostro reaguje

Prezydent Andrzej Duda zawetował ustawę o języku śląskim. Tym samym głowa państwa nie zgodziła się, aby uznać go za jeden z języków regionalnych. Tuż po ogłoszeniu tej decyzji w sieci pojawiła się lawina krytykujących przywódcę RP komentarzy ze strony polityków obozu rządzącego. - Prezydent Duda pokazał Śląskowi czerwoną kartkę - ocenił niekryjący żalu europoseł Łukasz Kohut.

Donald Tusk Jarosław Kaczyński
25.05.2024 12:29 Donald Tusk uderzył w Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS będzie wściekły

Przesłuchanie Jarosława Kaczyńskiego przed komisją ds. wyborów kopertowych nie przestaje rezonować. Po fali komentarzy, jaka zalała sieć, o swoich własnych odczuciach poinformował także premier Donald Tusk. Szef polskiego rządu, jak zawsze, nie miał litości dla konkurenta i boleśnie w niego uderzył. - Trudno upaść niżej - ocenił, popierając swoją opinię wymownymi argumentami.

Donald Tusk
24.05.2024 09:10 Donald Tusk zdecydował ws. wyborów prezydenckich. Padła jasna deklaracja

Po wielu miesiącach domysłów i tworzenia różnych scenariuszy, Donald Tusk w końcu odkrył karty ws. wyborów prezydenckich w 2025 r. Obecny premier wyjawił na antenie TVP, czy zamierza ubiegać się o stanowisko głowy państwa. Jego deklaracja nie pozostawia już żadnych wątpliwości co do planów polityka. - Nie będę kandydował w wyborach prezydenckich - poinformował w czwartek podczas rozmowy z Justyną Dobrosz-Oracz.

Katarzyna Kotula, Władysław Kosiniak Kamysz
23.05.2024 12:07 PSL blokuje ustawę o związkach partnerskich. Spór o prawa człowieka w koalicji

Konserwatywne poglądy PSL powodują, że ustawa o związkach partnerskich może nie zostać uchwalona nigdy. Partia Władysława Kosiniaka-Kamysza odgrywa rolę hamulcowego w tej kwestii, przypominając nowe wcielenie Solidarnej Polski. Wybory do Europarlamentu to dla polityków okazja, by zadać sobie kluczowe pytanie: czy da się godzić łamanie praw człowieka z deklarowanym przywiązaniem do europejskich wartości?

Donald Tusk
16.05.2024 20:09 Donald Tusk pokazał przerażający wpis internauty. "Wizja Polski"

Zamach na premiera Słowacji Roberta Fico wstrząsnął Europejczykami. W nawiązaniu do wydarzeń z 15 maja Donald Tusk pokazał w mediach społecznościowych wymierzony w niego wpis. ”Duże tego było wczoraj” – skomentował zatrważającą wiadomość premier.

Donald Tusk
14.05.2024 14:55 Donald Tusk ostrzega Polaków. "Rosja przygotowuje ingerencję"

Donald Tusk ostrzegł przed wrogim działaniem Rosji. Zgodnie ze słowami premiera, z pewnością będzie ona próbowała ingerować w czerwcowe wybory do Parlamentu Europejskiego. Wskazywać mają na to doniesienia nie tylko polskich, ale i zagranicznych służb. - To nie jest pierwszy taki przypadek, ale tym razem skala jest niepokojąca - ocenił szef rządu na wtorkowej konferencji.

Donald Tusk
10.05.2024 10:47 Donald Tusk ogłosił zmiany w rządzie. Padły cztery nazwiska

Donald Tusk ogłosił zmiany w rządzie. Rekonstrukcja Rady Ministrów stała się faktem. - Dzisiaj nadchodzi czas porządkowania - powiedział podczas specjalnej konferencji prasowej premier. Nowych szefów zyskały trzy resorty: MSWiA, MKiDN, MRiT. Pojawił się również nowy minister aktywów państwowych.

Donald Tusk
04.05.2024 20:29 Mało kto wiedział, że Donald Tusk ma siostrę. Ratowała ją Ewa Kopacz

Większość Polaków, pytana o rodzinę Donalda Tuska, natychmiast odpowiada: żona Małgorzata, córka Kasia i syn Michał. Okazuje się jednak, że nie jest to zestaw kompletny, gdyż polski premier ma także o dwa lata starszą siostrę. Pani Sonia jest tłumaczką, która prawie 20 lat temu otarła się o śmierć, a waleczną walkę o jej życie stoczył wówczas właśnie brat. Wydarzenia te miały swoje późniejsze konsekwencje także dla krajowej polityki. Jakie? Ujawniamy.

Borys Budka Marcin Kierwiński
24.04.2024 15:11 Wybory do Parlamentu Europejskiego. Oni otworzą listy Koalicji Obywatelskiej

W środę (24 kwietnia) o godzinie 14:00 Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej zebrała się, by zatwierdzić oficjalne listy kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Tuż po obradach gremium głos zabrał premier Donald Tusk, który przedstawił polityków, mających w czerwcu ubiegać się o mandat w Europarlamencie. Choć część nazwisk znana była już wcześniej, nie brakowało także wielkich zaskoczeń. Na kogo więc będą mogli głosować Polki i Polacy? Przedstawiamy pełną listę tzw. “jedynek”.

Donald Tusk Rishi Sunak
23.04.2024 20:56 Premier Wielkiej Brytanii w Polsce. Padła historyczna deklaracja

Premier Wielkiej Brytanii Rishi Sunak odwiedził stolicę Polski, by spotkać się z premierem Donaldem Tuskiem oraz sekretarzem generalnym NATO, Jensem Stoltenbergiem. Sunak ogłosił we wtorek, że jego kraj zwiększy wydatki na zbrojenia do 2,5 proc. PKB. Ma też zapowiedzieć pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy. 

Donald Tusk
22.04.2024 17:40 Premier Donald Tusk skończył 67 lat. Pobiera trzy emerytury

W poniedziałek 22 kwietnia Donald Tusk obchodzi 67. urodziny. To oznacza, że dwa lata temu osiągnął wiek emerytalny. Z oświadczenia majątkowego wynika, że polski premier pobiera trzy emerytury - z Polski, Belgii oraz z Komisji Europejskiej. Jakie to kwoty?

Jacek Protasiewicz
15.04.2024 14:07 Donald Tusk zdecydował ws. Protasiewicza. Dymisja z funkcji wicewojewody

Rządowe Centrum Informacyjne poinformowało, że Premier Donald Tusk podjął decyzję o odwołaniu Jacka Protasiewicza z urzędu II wicewojewody dolnośląskiego. To następstwo serii niedzielnych wpisów publikowanych przez polityka na portalu X (daw. Twitter), w których atakował polityków i dziennikarzy. 

Ryszard Czarnecki
04.04.2024 13:07 Ryszard Czarnecki wyśmiewa komisję ds. Pegasusa “Koguty biją mocniej”

“Na pewno ta runda zdecydowanie dla PiS i dla prezesa Kaczyńskiego” - tak obrady komisji ds. Pegasusa podsumował europoseł PiS Ryszard Czarnecki. Nasz rozmówca odniósł się także w rozmowie do pierwszych 100 dni rządu Donalda Tuska - “W zasadzie niemal żadne konkrety nie zostały zrealizowane”.

Mikołaj Dowejko i Łukasz Warzecha
29.03.2024 08:40 Łukasz Warzecha wprost o przeszukaniu u Ziobry. "To budzi podejrzenie"

“To budzi podejrzenie, że rzeczywiście tutaj KPK (kodeks postępowania karnego - przyp. red.) został złamany” - tak przeszukania domów Zbigniewa Ziobry skomentował publicysta Łukasz Warzecha. - Każda władza to robiła, ta poszła znów o poziom wyżej - podsumował dziennikarz, odnosząc się do praktyk stosowanych przez rząd Donalda Tuska.

Adam Glapiński
19.03.2024 18:58 Glapiński w poważnych tarapatach. Wniosek jeszcze w tym tygodniu

Kłęby ciemnych chmur zawisły właśnie nad prezesem Narodowego Banku Polskiego. Wszystko wskazuje na to, że jesteśmy coraz bliżej postawienia Adama Glapińskiego przed Trybunałem Stanu. Wniosek o rozpoczęcie procedury zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji premier Donald Tusk. Inną sprawą jest to, że na drodze planów rządzących najpewniej staną okoniem Julia Przyłębska i jej sędziowie.

andrzej duda flagi
05.03.2024 13:36 Prezydent zwołuje Radę Bezpieczeństwa Narodowego. Padła data

Prezydent Andrzej Duda ogłosił zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Rząd ma spotkać się „aby pokazać jedność polskiej elity sceny politycznej w sprawach bezpieczeństwa”. Rada ma odbyć się w poniedziałek, 11 marca, przed wizytą prezydenta i premiera w Stanach Zjednoczonych.

None
04.03.2024 11:46 Sondaż Gońca: 70 proc. Polaków popiera strajk rolników

Społeczne poparcie strajków organizowanych przez rolników jest gigantyczne - wynika z sondażu SW Research dla Goniec.pl. Pozytywny stosunek do nich ma blisko 70 proc. Polaków.

Rafał Trzaskowski Donald Tusk
28.02.2024 11:59 Donald Tusk kandydatem na prezydenta? Zastanawiające słowa premiera

Już za trochę ponad rok Polacy pójdą do urn, by wybrać kolejnego prezydenta RP. Na ten moment lista kandydatów nie jest znana, bo w partiach wciąż trwają namysły i konsultacje, jednak emocje wokół sprawy już wydają się być ogromne. Ostatnio podkręciły je jeszcze Arleta Zalewska i Aleksandra Pawlicka, które przekazały sensacyjne informacje na temat Donalda Tuska. Czyżby szef polskiego rządu mierzył w Pałac Prezydencki?

Donald Tusk
27.02.2024 13:06 Polska wyśle wojsko na Ukrainę? Jest deklaracja Donalda Tuska

Jasna deklaracja polskiego premiera. Podczas wizyty w czeskiej Pradze Donald Tusk bez wahania odpowiedział na pytanie o to, czy Polska zamierza wysyłać swoje wojsko do Ukrainy. Oprócz tego, wskazał, co należy zrobić, aby maksymalnie wesprzeć walczącego sąsiada. Pomysłów na to szef naszego rządu ma co najmniej kilka. 

Poseł KO, Michał Szczerba
14.02.2024 13:31 Michał Szczerba ujawnia nowe fakty ws. afery wizowej. "Dlatego Wawrzyk dostał zarzuty"

- Piotr Wawrzyk wiedział, że jego współpracownik Edgar K. dostawał łapówki za załatwianie wiz. Takie są ustalenia prokuratury i za to Wawrzyk otrzymał zarzuty - mówi w rozmowie z Gońcem Michał Szczerba, poseł KO. - Wiemy również, że taki drugi Wawrzyk był zlokalizowany w kancelarii premiera. Można było się do niego zwrócić w każdej sprawie i on pchał całe grupy wniosków dalej - dodaje.

Donald Tusk
06.02.2024 15:31 Sondaż Gońca: Polacy nie chcą Donalda Tuska na prezydenta

„To Tusk będzie kandydatem KO na prezydenta” - przekonywał ostatnio w TVN24 Marek Sawicki. Jednak jak wynika z sondażu SW Research przeprowadzonego dla Goniec.pl większość Polaków - ponad 55 proc. - jest temu przeciwna. 

donald tusk premier polityk
01.02.2024 11:06 Donald Tusk ostro o działaniach prezydenta. "Jeżeli PiS chce..."

Donald Tusk zjawił się w Brukseli. Tam skomentował ostatnią decyzję prezydenta Dudy, który co prawda zdecydował się na podpisanie ustawy budżetowej, ale także skierował ją do Trybunału Konstytucyjnego w trybie kontroli następczej. „Dobrze wiecie, że nie chce kilka miesięcy po wygranych wyborach rozpoczynać wielkiej kampanii, mamy za dużo roboty” – stwierdził.

Donald Tusk, sondaż  SW Research i Goniec..pl
31.01.2024 16:57 Sondaż Gońca i SW Research: ponad 45 proc. Polaków pozytywnie ocenia rząd Tuska

Spytaliśmy Polaków, jak oceniają pierwsze tygodnie pracy rządu Donalda Tuska. Ponad 45 proc. ankietowanych  wyraża zadowolenie, przeciwnego zdania jest 28 proc. osób. Sondaż przeprowadziła  firma SW Research, na zlecenie Goniec.pl.