Archiwum czerwiec 2023

nadwaga
30.06.2023 18:38 Polacy w rekordowym tempie przybierają na wadze. Co jest tego powodem? Dietetyk nie ma żadnych złudzeń

Otyłość to bez wątpienia problem XXI wieku. Według Światowej Organizacji Zdrowia choroba ta dotyczy już ponad 20% ludzi na całym świecie. W Polsce również z roku na rok zmaga się z nią coraz więcej osób. Statystyki są naprawdę niepokojące. Szacuje się, że prawie 60% naszego społeczeństwa ma nadwagę, a tendencja do bardzo szybkiego tycia rodaków stale konsekwentnie rośnie. Co jest tego powodem? Gdzie szukać głównej przyczyny? Jak sobie z tym radzić, oraz jak uchronić nasze dzieci przed przykrymi konsekwencjami wynikającymi z nadmiaru kilogramów? Specjalista z zakresu dietetyki i odżywiania w rozmowie z naszym portalem nie pozostawia wątpliwości.

Warszawa
29.06.2023 18:03 Warszawa najlepszym kierunkiem turystycznym w Europie? Tak zareagowali obcokrajowcy

W tym roku Warszawa zajęła pierwsze miejsce w zestawieniu na najlepsze kierunki turystyczne w Europie - European Best Destination. Z kolei Polska została liderem rankingu stworzonego przez dziennikarzy amerykańskiej stacji CNN. Postanowiłam skonfrontować te osądy z opiniami 42 turystów z różnych części świata. Niektórzy odwiedzali Warszawę i Polskę po raz pierwszy, niektórzy okazali się zaś niemal stałymi bywalcami.

Andrzej Duda i Jarosław Kaczyński
29.06.2023 13:37 Kiedy wybory parlamentarne 2023? Nieoficjalnie: Andrzej Duda już zdecydował

Jesienne wybory parlamentarne 2023 zbliżają się wielkimi krokami. Teraz media obiegły nieoficjalne doniesienia ws. ich terminu. Wiele wskazuje na to, że Andrzej Duda wybrał już datę, a eksperci niemal nie mają wątpliwości, że nie jest to przypadkowa decyzja.

Justyna Wydrzyńska, Natalia Broniarczyk
29.06.2023 12:01 Aborcja, czyli doświadczenie kobiet. "Nie miałam wątpliwości"

“Gdyby mężczyźni zachodzili w ciążę, aborcja byłaby sakramentem”. Florynce Kennedy“Jako że to kobiety robią aborcje, nie tylko nie jest dostępna w bankomacie, ale bywa reglamentowana, nadzorowana, a nawet nielegalna”. Selina Meyer“Prowadzenie niezależnego życia, starzenie się, sprawowanie kontroli nad własnym ciałem i własną płciowością pozostają w pewnym zakresie niedostępne kobietom jako coś zakazanego”. Mona Chollet“Rzucanie uroków to, najprościej mówiąc, operowanie słowami, by zmienić ludzką świadomość”. Mona Chollet

PiS
29.06.2023 10:10 Fatalne wieści dla PiS. Jarosław Kaczyński może nie mieć wyjścia, najnowszy sondaż nie pozostawia złudzeń

PiS nie ma powodów do radości. W najnowszym sondażu dla Wirtualnej Polski ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego zanotowało spory spadek poparcia na korzyść Konfederacji. Sojusz może być więc kołem ratunkowym dla partii rządzącej, który pozwoli jej zostać przy władzy na kolejną kadencję.

Natalia Janoszek
29.06.2023 08:00 Natalia Janoszek i "zmyślona kariera". Czy zarzuty Krzysztofa Stanowskiego są słuszne? Sprawdzamy

Media od kilku tygodni żyją medialnym konfliktem pomiędzy Krzysztofem Stanowskim a Natalią Janoszek. Tłem batalii są rzekomo wyolbrzymione osiągnięcia polskiej aktorki w indyjskim przemyśle filmowym. Popularny dziennikarz zarzucił Polce, że zbudowała w naszym kraju karierę, opierając ją na wyimaginowanej karierze w Bollywood. Postanowiliśmy również przyjrzeć się jej CV.

Solina
27.06.2023 21:49 Turyści w Bieszczadach narzekają na ceny. "Taniej nam wyjdzie Bułgaria z all inclusive"

Wakacje w Zakopanem lub nad polskim morzem kosztują coraz więcej. Czy podobnie jest w Bieszczadach? By osobiście to sprawdzić, udałem się w samo serce tego regionu. Nad Soliną nie zabrakło zaskoczeń, nie tylko finansowych. 

Donald Tusk, Jarosław Kaczyński
27.06.2023 15:59 Lex Tusk. Co rozumieją z tego młodzi ludzie i jak partie chcą do nich dotrzeć?

“Lex Tusk” to jeden z motorów napędowych zarówno Zjednoczonej Prawicy, jak i Koalicji Obywatelskiej. Rządzący mogą zyskać sposób na neutralizację przeciwników politycznych, twierdząc, że skoro PO tak boi się komisji, to ma coś do ukrycia, zaś opozycja ma argument, że PiS po raz kolejny posuwa się do niekonstytucyjnych rozwiązań. Co z tego wyciągają młode osoby i czy najważniejsze ugrupowania w ogóle starają się do nich jakkolwiek dotrzeć w tym temacie?

Wybory
27.06.2023 12:00 Opozycja może nie mieć wyboru. Polacy jasno wskazali, najnowszy sondaż nie pozostawia złudzeń

Na łamach “Gazety Wyborczej” opublikowano drugi “sondaż obywatelski”, który jasno wskazuje drogę dla opozycji w nadchodzących wyborach. Czy wspólna lista KO, Polski 2050, PSL, Lewicy to jedyna szansa na zmianę władzy w Polsce?

Manifestacja
27.06.2023 10:58 Weganizm. "Nie" dla cierpienia zwierząt. Wyzwania, szansa dla klimatu i nadzieje na przyszłość

Jak to się dzieje, że jedne zwierzęta kochamy i darzymy uczuciami wyższymi, a inne trafiają na nasze talerze i stają się kolejnym posiłkiem? Dlaczego jest nam tak trudno przejść na dietę rośliną i tym samym ograniczyć cierpienie naszych sióstr i braci mniejszych? Co nas powstrzymuje i jakie przeszkody stają nam na drodze, by realnie wpłynąć na los istot tak samo, a nawet mocniej, czujących niż my? 

Anastazja Kos
22.06.2023 16:26 Polka ujawniła, co dzieje się teraz na wyspie Kos. Zaskakujące informacje

Polka przebywająca na Kos na wakacjach opowiedziała o tym, co dzieje się na greckiej wyspie. W rozmowie z Goniec.pl przyznała wprost, że nie wszyscy turyści przejmują się sprawą brutalnego morderstwa na 27-letniej Anastazji.

Rząd i Jarosław Kaczyński
22.06.2023 16:14 PiS walczy z migrantami, ale oni już tutaj są. Liczby nie kłamią

Jarosław Kaczyński zapowiada referendum w sprawie unijnego systemu relokacji migrantów, a Prawo i Sprawiedliwość przekonuje, że będzie broniło Polskę przed napływem "nielegalnych imigrantów". Takie zapowiedzi mają jednak mało wspólnego z rzeczywistością, ponieważ to właśnie w czasie rządów PiS w Polsce wydano rekordową liczbę zezwoleń na pracę dla osób spoza Europy. Liczby w tej sprawie nie kłamią. 

owoce i warzywa
22.06.2023 10:28 Zadziwiające ceny warzyw i owoców. Polacy przecierają oczy ze zdumienia

Trwa sezon na owoce i warzywa, czyli najlepsza pora na uzupełnienie witamin. Polacy w teorii powinni raczyć się dobrodziejstwami natury do woli. Okazuje się jednak, że nie każdego na to stać. Ceny niektórych produktów na lokalnych bazarach przyprawiają o zawrót głowy. 

plaża
21.06.2023 20:58 Ratownik WOPR ostrzega Polaków przed wakacjami: "Wystarczy 5 minut nieuwagi". Statystyki są bezlitosne

Okres wakacyjny i urlopowy rusza pełną parą. Pewnie spora część osób będzie ten czas chciała wykorzystać nad wodą. Bez względu na to czy to jest morze, rzeka, czy też kąpielisko, trzeba pamiętać o bezpieczeństwie swoim, jak i swoich bliskich. Służby ratunkowe apelują o zdrowy rozsądek i pokazują niepokojące statystyki. Mamy kilka rad, co można zrobić, by pobyt nad wodą nie zmienił się w tragedię.

Magda Gessler "Kuchenne rewolucje"
21.06.2023 20:30 Pracowała w restauracji po "kuchennych rewolucjach", nie zostawiła na niej suchej nitki. Jest odpowiedź właściciela

Magda Gessler wraz ze swoimi "Kuchennymi rewolucjami" od lat podróżuje po Polsce, ratując upadające biznesy ludzi, którzy w pewnym momencie swojego życia nagle zapragnęli być restauratorami. Każdy widz doskonale wie, że nie zawsze za porażkami właścicieli stoją jedynie kwestie gastronomiczne i czasami winę za niepowodzenia ponoszą, np. trudne charaktery osób prowadzących biznes. Okazuje się, że nie każda restauracja po interwencji "kreatorki smaku" trafia na właściwe tory.

Tomasz Poręba, szef sztabu PiS
17.06.2023 18:55 Kluczowa dymisja w sztabie PiS. W tle walka o wpływy

W piątek (16.06) wieczorem szef sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Poręba poinformował, że złożył rezygnację ze swojego stanowiska. Europoseł z partii Jarosława Kaczyńskiego napisał, że dziś w roli szefa sztabu potrzebny jest ktoś, za kim "stanie się murem", co może sugerować, że za dymisją Tomasza Poręby stoi walka o wpływy w sztabie wyborczym PiS. 

Jarosław Kaczyński w Sejmie
15.06.2023 19:42 Powraca temat migrantów. Czy to pomysł PiS na zwycięstwo? [OPINIA]

Kwestia migrantów, a dokładnie ich relokacji w związku z unijnym mechanizmem, powróciła do polskiej polityki i może się okazać, że znowu będzie decydującym tematem kampanii wyborczej. Część komentatorów twierdzi, że dla PiS to ostatnia deska ratunku dla zachowania władzy.  

wybory
15.06.2023 16:33 Wybory parlamentarne okiem młodych Polek. Jakich zmian oczekują od rządu?

Wybory parlamentarne zbliżają się wielkimi krokami. Bez wątpienia jest to bardzo ważny dzień dla wszystkich Polaków, w którym realnie mają szansę spróbować zmienić przyszłość dla siebie, czy swoich dzieci. Obecny czas w krajowej polityce jest bardzo dynamiczny, a kampania wyborcza powoli wkracza w decydującą fazę. Opozycja dwoi się i troi, PiS obiecuje coraz bardziej zaskakujące świadczenia i zmiany. Wszyscy chcą przekonać do siebie tę nieliczną część niezdecydowanych jeszcze wyborców, aby ostatecznie jesienią 2023 roku móc sprawować władzę. Czego od przyszłego rządu mogą oczekiwać w obecnych — bardzo wyjątkowych czasach — młodzi ludzie? Jaką wizję przyszłości mają przed sobą młode kobiety? Co jest dla nich ważne, na czym im zależy i jakie zmiany chciałyby wprowadzić, aby poprawić jakoś życia, czuć się swobodnie i bezpiecznie w Polsce, być może planując zajście w ciążę?

Prawo i Sprawiedliwość
15.06.2023 13:48 Jest nowy sondaż wyborczy. PiS z bardzo dobrym wynikiem, ale i z kłopotami

Z najnowszego sondażu pracowni Research Partner wynika, że w wyborach parlamentarnych Prawo i Sprawiedliwość zdobyłoby pierwsze miejsce z poparciem wynoszącym 34,9 proc. Jest to jeden z najwyższych wyników, jakie formacja Jarosława Kaczyńskiego osiągnęła w ostatnim czasie. Niemniej, jest niewystarczający do utrzymania samodzielnej większości w Sejmie.

Prawo i Sprawiedliwość
14.06.2023 13:14 Dziś pilna narada w PiS-ie. Nastroje w partii nie są najlepsze

Jak dowiedzieli się dziennikarze Wirtualnej Polski, dziś (14.06) po południu odbędzie się zebranie członków klubu Prawa i Sprawiedliwości z udziałem Jarosława Kaczyńskiego. Wewnętrzna walka w sztabie powoduje napięcie w partii, dlatego atmosfera zebrania może pozostawiać dużo do życzenia.

Jarosław Kaczyński
14.06.2023 12:32 Jarosław Kaczyński powróci do rządu? Ryszard Terlecki zabrał głos

Czy Jarosław Kaczyński powróci do rządu? Takie pytanie usłyszał dziś (14.06) szef klubu PiS-u i wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Przyznał, że nie jest to wykluczone, a odpowiednia decyzja zapadnie pod koniec czerwca. - Zawsze może wrócić, bo to przecież on jest liderem naszego środowiska i partii - oświadczył polityk.

Parlament
14.06.2023 09:17 Kto zdaniem Polaków wygra wybory? Jest najnowszy sondaż

Według najnowszego sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski aż 40,9 proc. Polaków uważa, że w najbliższych wyborach najwięcej głosów zdobędzie PiS wraz z koalicjantami. Respondenci przewidują więc trzecią kadencję rządów Prawa i Sprawiedliwości. Duża część badanych sądzi jednak, że mimo wygranej partii Kaczyńskiego, to opozycja zdobędzie większość w Sejmie.

pieniądze
13.06.2023 12:54 Premier ogłosił wzrost płacy minimalnej. Wiadomo, ile będzie wynosić od 1 lipca i od nowego roku

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił we wtorek 13 czerwca podczas konferencji prasowej przyjęcie propozycji podniesienia płacy minimalnej oraz założenia budżetowe na przyszły rok. Płaca minimalna wzrośnie od 1 lipca do 3 tys. 600 zł. Premier zapowiedział, że po nowym roku będzie przekraczać 4 tys. zł.

Wybory
12.06.2023 18:00 Koalicja Obywatelska namawia do pilnowania wyborów. Za co można dostać 600 zł?

Koalicja Obywatelska ogłosiła początek akcji “Przypilnuj wyborów”.  Politycy opozycji zachęcają obywateli do patrzenia komisjom wyborczym na ręce i kuszą zapłatą w wysokości 600 zł. Kto może liczyć na taką kwotę i na czym ma polegać ta praca?

Sejm, obrady
12.06.2023 17:28 Najnowszy sondaż wyborczy. PiS ma powody do niepokoju

Według najnowszego sondażu wyborczego przeprowadzonego przez United Surveys dla Wirtualnej Polski, gdyby wybory do Sejmu odbyły się w ostatnią niedzielę, to PiS odniosłaby zwycięstwo. Niemniej, nie zdołałoby zdobyć większości parlamentarnej. Nawet zbliżenie z Konfederacją nie przyniosłoby korzyści Zjednoczonej Prawicy.

Rafał Trzaskowski
12.06.2023 16:02 Rafał Trzaskowski ogłosił akcję pilnowania wyborów. "Będziemy patrzyć na ręce liczących głosy"

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski powiedział, że dziś w Polsce mamy demokrację tylko dzięki silnemu społeczeństwu obywatelskiemu, organizacjom pozarządowym oraz ruchom społecznym. Wypowiedział te słowa podczas inauguracji kampanii "Przypilnuj wyborów". Podkreślił, że istotne jest, aby wszyscy mieli pewność, że każdy głos zostanie policzony.

Szymon Hołownia
12.06.2023 14:07 Szymon Hołownia przedstawił wyniki własnego sondażu i uderzył w KO. "Ładna manipulacja"

Szymon Hołownia stara się uzyskać poparcie wszystkich partii dla swojego programu "Przyszłość plus". W tym celu skrytykował Donalda Tuska i przedstawił zaskakujący sondaż. Szef Polski 2050 stwierdził, że PO chciało z PiS-em zmieniać Konstytucję i waloryzować z tą partią 800 plus.

Jarosław Kaczyński
12.06.2023 12:46 Doradca prezydenta ostrzega Jarosława Kaczyńskiego. "Panie prezesie, źle idzie"

W kolejnych badaniach opinii publicznej PiS utrzymuje przewagę, jednak niewiele wskazuje na to, że obecny obóz władzy będzie w stanie utrzymać samodzielne rządy w kolejnej kadencji. Ostatnio z apelem do Jarosława Kaczyńskiego zwrócił się Marcin Mastalerek, bliski doradca Andrzeja Dudy, zauważając, że partia jest obecnie w defensywie.

Jarosław Kaczyński
12.06.2023 11:58 Kto mógłby zastąpić Jarosława Kaczyńskiego na stanowisku prezesa PiS-u? Polacy zabrali głos

Jarosław Kaczyński niedługo kończy 74 lata. Coraz częściej padają więc pytania o to, kto mógłby zastąpić go na stanowisku prezesa PiS-u. WP zadała to pytanie Polakom. Okazuje się, że najwięcej badanych widzi w fotelu lidera Mateusza Morawieckiego.

Sejm
12.06.2023 10:38 Najnowszy sondaż. Prawie połowa Polaków wierzy, że PiS wygra wybory

Według opublikowanego w poniedziałek (12.06) sondażu dla RMF i "DGP", blisko połowa Polaków uważa, że partia Prawo i Sprawiedliwość odniesie zwycięstwo w jesiennych wyborach do Sejmu. 21,7% badanych wyraziło zaś wiarę w zwycięstwo Koalicji Obywatelskiej.

Sejm
11.06.2023 11:55 Najnowszy sondaż wyborczy. PiS odrabia straty?

Z sondażu pracowni Estymator przeprowadzonego dla portalu DoRzeczy.pl wynika, że gdyby wybory do Sejmu odbywały się w najbliższą niedzielę, na Zjednoczoną Prawicę zagłosowałoby 35,9 proc. badanych, na KO - 29,6 proc, na Trzecią Drogę - 11 proc., a na Nową Lewicę - 7,2 proc.

na zdjęciu Katarzyna Kotula
10.06.2023 15:13 "Kobiety umierają i będą umierały". Lewica grzmi po śmierci ciężarnej 33-latki

Kobiety umierają i będą umierały. Nie będą w Polsce rodzić dzieci – powiedziała  Anna Maria-Żukowska z Lewicy  na antenie radia Zet. Mocny komentarz napisała też jej partyjna koleżanka  Katarzyna Kotula. Polityczki odniosły się do sprawy ciężarnej 33-latki, która umarła w szpitalu w Nowym Targu.  

None
10.06.2023 14:23 Jarosław Kaczyński w liście do zwolenników PiS: "Niemcom nie jest w smak silna Polska"

Jarosław Kaczyński uważa, że Niemcom nie jest w smak silna Polska. Napisał o tym w liście do Forum Klubów "Gazety Polskiej". Politycy KO od dawna grzmią, że takie poglądy tylko zaszkodzą Polsce. Uważają, że fobia antyniemiecka PiS przybiera już absurdalny wymiar.   

None
10.06.2023 13:15 Kto będzie lepszym premierem? Dziwi odpowiedź najmłodszych Polaków

Donald Tusk czy Mateusz Morawiecki?  Firma badawcza SW Research na zlecenie „Rzeczpospolitej” przeprowadziła sondaż i zadała Polakom pytanie, kto byłby lepszym premierem.  39,4 proc. ankietowanych wskazało na Donalda Tuska. Nieco mniej opowiedziało się za Mateuszem Morawieckim. Dziwi odpowiedź najmłodszych wyborców - obu polityków ocenili tak samo. 

Pieniądze
09.06.2023 21:05 Będą podwyżki dla pracowników budżetówki. Rząd podał konkretne kwoty

Podczas środowej (7.06) konferencji w Hucie Stalowa Wola przedstawiciele związków zawodowych oraz rządu podpisali porozumienie dotyczące m.in. emerytur i podwyżek w sektorze budżetowym. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił dodatkowe świadczenia na bieżący rok oraz planowane podwyżki proporcjonalne do inflacji za przyszły rok.

seniorzy
08.06.2023 17:10 PiS z sensacyjną propozycją przed wyborami? Chodzi o wiek emerytalny

Prawo i Sprawiedliwość za wszelką cenę chce nie dopuścić do przegranej w jesiennych wyborach parlamentarnych. Jak informuje portal wyborcza.biz, partia Jarosława Kaczyńskiego chce zaproponować kolejne obniżenie wieku emerytalnego. Eksperci na pomyśle rządzących nie pozostawiają suchej nitki.

Zbigniew Ziobro, Jarosław Kaczyński
08.06.2023 14:49 Polacy niezadowoleni stanem demokracji za rządów PiS. Jest nowy sondaż

Kolejny sondaż przynosi kolejne niepokojące wieści partii dla Jarosława Kaczyńskiego. Wyraźna większość Polaków uważa, że stan demokracji pogorszył się przez 8 lat rządów Prawa i Sprawiedliwości. Tylko 17 proc. ankietowanych zauważyło poprawę stanu demokracji.

Aleksander Kwaśnewski
08.06.2023 14:00 Aleksander Kwaśniewski zdradził, na kogo zagłosuje w wyborach. Tych polityków “słucha z przyjemnością”

Aleksander Kwaśniewski został poproszony o komentarz na temat współczesnej lewicy i tego, które ugrupowanie zyska jego głos w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Jak przekazał były prezydent, polityków pewnej formacji “słucha z przyjemnością”.

Sejm
08.06.2023 11:28 Jest nowy sondaż wyborczy. Coraz większe kłopoty PiS-u

Mimo że Prawo i Sprawiedliwość nadal cieszy się największym poparciem Polaków, to po piętach depcze jej Koalicja Obywatelska, która w sondażu IBRiS dla Onetu przekroczyła poziom 30 proc. głosów. Niemniej, zarówno PiS, jak i zjednoczona opozycja, nie byłyby w stanie utworzyć rządu.

PiS, Ziobro
08.06.2023 11:26 Koalicja domknięta. Wiadomo, z kim PiS pójdzie do wyborów

Napięcia między ugrupowaniami tworzącymi Zjednoczoną Prawicę trwają od długiego czasu. Pomimo deklaracji o chęci wspólnego startu w wyborach do Sejmu, każda z formacji stawiała kolejne żądania, grożąc zerwaniem negocjacji. Według informacji przekazanych przez dziennikarzy Super Expressu, nieporozumienia i spory zostały rozwiązane, a wspólny start PiS-u, partii Ziobry i Kukiza jest już pewny.

Donald Tusk, marsz
06.06.2023 20:03 Zmiana lidera w wyścigu wyborczym. Najnowszy sondaż nie pozostawia złudzeń

Najnowszy sondaż przeprowadzony przez firmę Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24, nie pozostawia złudzeń. Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, wygrałaby je Koalicja Obywatelska. To zupełnie nowa dynamika, niewidziana od kilku miesięcy.

Donald Tusk na marszu 4 czerwca
05.06.2023 14:13 Marsz 4 czerwca sukcesem Donalda Tuska. PiS ma problem [KOMENTARZ]

Marsz, który 4 czerwca przeszedł ulicami Warszawy, okazał się nadspodziewanym sukcesem Donalda Tuska. Wydarzenia z ostatniej niedzieli mogą okazać się przełomowym punktem przed zbliżającymi wyborami parlamentarnymi, a to, co dla opozycji jest ogromną szansą, dla PiS-u stało się zaś wielkim zagrożeniem.  

Prawo i Sprawiedliwość
05.06.2023 13:02 Jest najnowszy sondaż wyborczy. PiS ma powody do obaw

Według najnowszego sondażu przeprowadzonego przez United Surveys dla "DGP" i RMF FM, na kilka miesięcy przed wyborami przewaga Prawa i Sprawiedliwości nad Koalicją Obywatelską wynosi jedynie nieco ponad 6%. Co istotne, dane zostały zebrane jeszcze przed niedzielnym (4.06) marszem opozycji.

Donald Tusk
04.06.2023 19:35 Donald Tusk złożył ślubowanie podczas marszu 4 czerwca. "Będziemy bili się o wolną Polskę"

Dziś (4.06) ulicami Warszawy przeszedł marsz zwolenników opozycji. Najważniejszym mówcą był przewodniczący PO Donald Tusk. Polityk zdecydował się złożyć uroczyste ślubowanie. Zapowiedział, z jakim przesłaniem opozycja idzie do jesiennych wyborów parlamentarnych.

TVP Info, marsz
04.06.2023 15:35 Pół miliona Polaków wyszło na ulice Warszawy. TVP Info pokazało puste ulice

Ulicami Warszawy przeszedł dziś (4.06) marsz sympatyków opozycji. TVP już dawno okrzyknęło to wydarzenie mianem manifestacji nienawiści czy agresji. W stolicy zgromadziły się prawdziwe tłumy. Tego jednak widzowie nadawcy publicznego nie zobaczyli. Zamiast tego znowu usłyszeli te same hasła i osądy.

Lech Wałęsa
02.06.2023 10:45 Lech Wałęsa wprost o wyborach w 1989 roku. "Wstydzę się"

Lech Wałęsa zdobył się na zaskakujące wyznanie i wspomniał wybory z 1989 roku. Były prezydent przyznał, że “wstydzi się, że musiał się na to zgodzić”. W rozmowie z “Rzeczpospolitą” zdradził również, czy pojawi się na marszu 4 czerwca oraz na kogo będzie głosował podczas nadchodzących wyborów parlamentarnych.