Archiwum maj 2023

Opozycja, KO
31.05.2023 21:53 Opozycja już jest przekonana o sukcesie marszu 4 czerwca. "Największa manifestacja po 1989 roku"

4 czerwca ulicami Warszawy przejdzie organizowany przez opozycję marsz. Władze PO spodziewają się nawet 200-300 tys. uczestników zgromadzenia. Politycy twierdzą, że "lex Tusk" i  spot PiS-u z Auschwitz dodatkowo zmobilizują ludzi do wyjścia na ulicę. Działacze KO zapowiadają, że będzie największa manifestacja po 1989 roku.

Donald Tusk
29.05.2023 18:30 Donald Tusk zdradził, co zrobi najpierw jako premier. "Rządzenie nie będzie należało do przyjemności"

Donald Tusk wyraził na łamach Newsweeka przekonanie, że "po tym, co PiS zrobiło, rządzenie nie będzie należało do przyjemności". Gdy zapytano go o pierwsze decyzje, które podjąłby jako premier w przypadku zwycięstwa w nadchodzących wyborach, przedstawił swoje deklaracje.

Jarosław Kaczyński, Donald Tusk
29.05.2023 12:42 Przeprowadzono sondaż ws. "Lex Tusk". Miażdżące wyniki dla PiS-u

Prezydent Andrzej Duda poinformował dziś (29.05), że zatwierdził ustawę dotyczącą powołania komisji mającej zbadać wpływy Rosji w Polsce. Nowe przepisy, które zdaniem ekspertów zawierają wiele niekonstytucyjnych szczegółów, budzą ogromne kontrowersje. W sondażu przeprowadzonym przez United Surveys Polacy zostali zapytani o swoje zdanie na ten temat.

Jarosław Kaczyński
29.05.2023 12:00 Polacy ocenili jakość przywództwa Jarosława Kaczyńskiego. Ważny sondaż przed wyborami

Z najnowszego sondażu wynika, że Jarosław Kaczyński zyskuje pozytywne oceny respondentów jako sprawny przywódca obozu Zjednoczonej Prawicy. Pozytywne opinie wychodzą jednak przede wszystkim od wyborców PiS-u. Takie wyniki wskazują na fakt, że partia może napotykać trudności w przekonaniu niezdecydowanych osób.

Sejm
26.05.2023 21:11 Obietnice PiS przyjęte przez Sejm. Kierowcy, uczniowie i niepełnosprawni z przywilejami

Pracowity dzień w Sejmie. Oprócz “lex Tusk" uchwalono ustawę, która znosi opłaty na państwowych odcinkach autostrad oraz zdecydowano o wprowadzeniu zakazu wyprzedzania ciężarówek na trasach szybkiego ruchu. Parlamentarzyści przegłosowali też ustawy dotyczące świadczeń wspierających osoby z niepełnosprawnościami, przyznawania 14. emerytury oraz zapewnienia laptopów dla uczniów IV klas szkół podstawowych.

Jarosław Kaczyński w Sejmie
25.05.2023 21:17 PiS chce usunąć Donalda Tuska z polityki. W piątek kluczowe głosowanie

W piątek (26.05) w Sejmie odbędzie się kluczowe głosowanie nad ustawą zwaną lex Tusk. Przyjęcie proponowanego aktu prawnego pozwoliłoby na powołanie komisji weryfikacyjnej, która z kolei mogłaby uniemożliwić Donaldowi Tuskowi, bez wyroku sądu, pełnienie kluczowych funkcji publicznych. 

Piotr Müller
23.05.2023 16:38 Będzie kryterium dochodowe przy 800 plus? Rzecznik rządu zabrał głos

Niedawno ogłoszono, że świadczenie 500 plus zostanie podniesione do 800 zł. Pojawiły się więc pytania czy zmienią się warunki przyznawania pieniędzy, np. kryterium dochodowe. Rzecznik rządu Piotr Müller zabrał głos w tej sprawie.

Konferencja Lewicy i ZNP
22.05.2023 14:58 Będzie 20% podwyżka dla nauczycieli? Lewica apeluje do PiS-u

Dziś (22.05) w Sejmie posłowie Lewicy i przedstawiciele Związku Nauczycielstwa Polskiego zaapelowali, by parlament rozpoczął procedowanie projektu ustawy o 20% podwyżce dla nauczycieli. Przekonywali, że ta grupa zawodowa nie ma godnych zarobków, wysokość płac odstrasza od podjęcia pracy w szkołach.

Zbigniew Ziobro, Mateusz Morawiecki
22.05.2023 13:08 Mateusz Morawiecki odpowiada na słowa Zbigniewa Ziobry. "Krowa, która dużo ryczy, mało mleka daje"

Szerokim echem odbiła się krytyka Mateusza Morawieckiego przez Zbigniewa Ziobrę. Poszło przede wszystkim o politykę europejską w wykonaniu szefa rządu. Premier odpowiedział swojemu ministrowi w konkretny sposób. Posłużył się dobitnym polskim przysłowiem.

Zbigniew Ziobro, Mateusz Morawiecki
22.05.2023 13:07 Zbigniew Ziobro uderza w Mateusza Morawieckiego. "Bagatelizował zagrożenie dla Polski"

Zbigniew Ziobro udzielił wywiadu dziennikarzom Do Rzeczy. Wyjaśniał w nim powody zmiany nazwy partii Solidarna Polska na Suwerenna Polska oraz wprost przekazał, że nie zgadza się z premierem w kwestiach polityki europejskiej. Zdaniem ministra sprawiedliwości aktywność Mateusza Morawieckiego przybliża Polskę w kierunku utraty suwerenności.

Paweł Kukiz
22.05.2023 11:19 Paweł Kukiz ostro komentuje nowy pomysł Koalicji Obywatelskiej. "Za grosz nie ufam Tuskowi"

Koalicja Obywatelska zamierza złożyć projekt ustawy o podwyższeniu kwoty wolnej od podatku do 60 tys. zł. Głos w sprawie zabrał Paweł Kukiz, który stwierdził, że nie ufa Donaldowi Tuskowi i jego posunięciom. Sojusznik PiS-u ocenił, że w przeciwieństwie do PO, partia rządząca spełnia obietnice wyborcze.

PiS, emeryt
22.05.2023 11:11 PiS z kolejną obietnicą przedwyborczą dla wszystkich emerytów? Chodzi o waloryzację świadczeń

Prawo i Sprawiedliwość przystępuje do wyborczej ofensywy. Mimo iż kampania wyborcza się nie rozpoczęła, w ostatnich dniach mogliśmy usłyszeć o szumnych obietnicach Jarosława Kaczyńskiego odnośnie podwyższenia świadczenia 500 plus, darmowych autostrad, leków. Jak informuje wyborcza.biz.pl, niedługo ma pojawić się także deklaracja odnośnie przyszłorocznej waloryzacji świadczeń emerytalnych. 

Marek Belka, Sławomir Mentzen
21.05.2023 17:50 Marek Belka ocenił działania Konfederacji. "Uwodzi wyborców"

Konfederacja notuje względnie dobre wyniki w sondażach. Podczas kampanii wyborczej jej liderzy skupiają się na kwestiach wolnorynkowych, odsuwając na dalszy plan światopogląd. Działania Konfederatów ocenił były premier, europoseł Marek Belka.

Konfederacja
21.05.2023 16:34 Konfederacja ma duże nadzieje wyborcze, wróży sobie sukces. "Ludzie są zniecierpliwieni"

W nadchodzącym tygodniu odbędzie się spotkanie Rady Liderów Konfederacji, na którym prawdopodobnie zostanie wybrany nowy szef sztabu. 12 maja Robert Winnicki ogłosił, że rezygnuje z funkcji prezesa Ruchu Narodowego i szefa sztabu Konfederacji z powodu problemów zdrowotnych.

Elżbieta Witek
21.05.2023 13:32 Elżbieta Witek nie ma wątpliwości, co stałoby się po powrocie PO do władzy. "Oni to zlikwidują"

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek stwierdziła w wywiadzie dla i.pl, że politycy Platformy Obywatelskiej zamierzają w przypadku przejęcia władzy zlikwidować programy społeczne wprowadzone przez rządy Zjednoczonej Prawicy. Przekonywała, że tylko PiS jest gwarantem zachowania świadczeń i opracowywania nowych.

Przemysław Czarnek
21.05.2023 12:27 Oskarżyły Przemysława Czarnka o brutalność i agresję. Minister opublikował nagranie ze spotkania

Kilka dni temu media obiegły relacje europosłanek z Niemiec i Francji ze spotkania z Przemysławem Czarnkiem. Kobiety były zszokowane jego “agresją i brutalnością". Minister postanowił odnieść się do sprawy. Opublikował nagranie z rozmowy.

Zbigniew Ziobro
21.05.2023 10:40 Nowy sondaż jest niepokojący dla Zbigniewa Ziobry. Musi się dogadać z PiS-em?

Według sondażu IPSOS Zjednoczona Prawica zwyciężyłaby w wyborach parlamentarnych, osiągając 35% głosów i wyprzedzając Koalicję Obywatelską. W Sejmie znalazłoby się pięć ugrupowań politycznych. Jednak w przypadku osobnego startu partii PiS i Suwerennej Polski, partia Zbigniewa Ziobry nie uzyskałaby wystarczającego poparcia i znalazłaby się poza parlamentem.

Mateusz Morawiecki, Donald Tusk
19.05.2023 19:27 Bitwa na słowa między Mateuszem Morawieckim i Donaldem Tuskiem. "Wygłupy brukselskiego emeryta"

Od kilku dni jesteśmy świadkami przerzucania się między twarzami dwóch największych partii w Polsce osobliwymi przezwiskami. Najpierw Mateusz Morawiecki kilkanaście razy podczas jednego wywiadu nazwał Donalda Tuska “oszustem z PO”, a następnie były szef rządu ochrzcił obecnego premiera “bambikiem”. Kontratak podjął teraz Morawiecki, nazywając aktywność Tuska “wygłupami brukselskiego emeryta”.

Przemysław Czarnek
19.05.2023 17:43 Europosłanki relacjonują spotkanie z Przemysławem Czarnkiem. Padły mocne słowa

Siedmioosobowa delegacja Parlamentu Europejskiego postanowiła zbadać kwestię wolności mediów i edukacji w Polsce. Jej członkowie rozmawiali m.in. z Przemysławem Czarnkiem. Europosłanki z Niemiec i Francji zrelacjonowały, jak wyglądało spotkanie z ministrem. Są zdegustowane i zszokowane.

Elżbieta Witek
19.05.2023 15:11 Sprawa męża Elżbiety Witek. Prokuratura podjęła kontrowersyjną decyzję

Córka zmarłej kobiety, która oskarża szpital o zablokowanie jednego z miejsc na oddziale intensywnej terapii dla męża Elżbiety Witek, nie zgadza się z decyzją śledczych. Do sądu w Legnicy zostało złożone zażalenie dotyczące nieuznania kobiety za pokrzywdzoną.

Tusk, Błaszczak.
19.05.2023 13:13 Donald Tusk zapowiada wniosek o wotum nieufności wobec Mariusza Błaszczaka. "Nie powiedział słowa prawdy"

Donald Tusk wyraził przekonanie,  że cała opozycja parlamentarna będzie chciała złożyć wniosek o wotum nieufności wobec ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka. Ma to związek z kontrowersjami wokół znalezienia rosyjskiej rakiety pod Bydgoszczą. Zdaniem lidera PO celowo utajniono ten fakt już w grudniu ub. roku.

Rafał Bochenek
19.05.2023 10:51 Rzecznik PiS-u: w weekend odbędzie się seria wydarzeń związanych z inicjatywą “Chrońmy dzieci”

Rzecznik PiS-u Rafał Bochenek ogłosił, że w nadchodzący weekend odbędzie się seria wydarzeń związanych z inicjatywą “Chrońmy dzieci”, w tym piknik rodzinny w Korfantowie z udziałem marszałek Sejmu Elżbiety Witek. Projekt skupia się na uniemożliwieniu działalności w szkołach edukatorów, którzy “promują zagadnienia związane z seksualizacją dzieci”.

Donald Tusk
18.05.2023 22:37 Donald Tusk zakpił z premiera Morawieckiego. "Mateusz, ale z ciebie bambik"

Donald Tusk, który przemierza Polskę i spotyka się z mieszkańcami polskich miast, bardzo często odnosi się do kwestii bieżących. Nie inaczej było tym razem. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej podczas wizyty w Słupsku, w kąśliwych słowach odniósł się do doniesień, jakoby Mateusz Morawiecki miał otworzyć most na Dunajcu w Tylmanowej, który… jest od pół roku otwarty. 

Mariusz Błaszczak, Jacek Siewiera
18.05.2023 21:24 Mariusz Błaszczak wszedł w konflikt z polską armią? Szef BBN-u zabrał głos

Dzisiaj (18.05) z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy odbyła się narada w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. Jego szef, Jacek Siewiera, przekazał, o czym rozmawiano. Odniósł się także do konfliktu w polskiej armii po odnalezieniu pod Bydgoszczą rosyjskiej rakiety.

Michał Dworczyk
18.05.2023 16:20 Powstaje nowy traktat polsko-ukraiński. Michał Dworczyk: "To duża szansa dla obu naszych krajów"

Minister Michał Dworczyk zabrał głos ws. stosunków polsko-ukraińskich. Zdradził, że w fazie zaawansowanych konsultacji jest kwestia nowego traktatu polsko-ukraińskiego. Potrzeba i chęć wypracowania dokumentu wynika ze zmian geopolitycznych w Europie i zbliżenia tak obu państw, jak i narodów.

Andrzej Duda
18.05.2023 14:59 Andrzej Duda o konsolidacji Zachodu wobec agresji Rosji: "Losy świata ważą się teraz w Ukrainie"

Prezydent Andrzej Duda podczas konferencji PISM Strategic Ark 2023, która rozpoczęła się dziś (18.05) w Warszawie, powiedział, że "musimy uświadomić całej społeczności na świecie, że losy świata ważą się teraz na Ukrainie; musimy stworzyć mechanizmy, które w długiej perspektywie zapewnią wsparcie Ukrainie".

Michał Kuczmierowski
18.05.2023 12:27 Bliski współpracownik premiera zarabia dużo więcej, niż pozwala na to ustawa. "Ma być lojalny"

Michał Kuczmierowski od trzech lat zajmuje stanowisko prezesa Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych i cieszy się reputacją osoby wyznaczonej przez premiera do wykonywania zadań specjalnych. Okazało się, że jego miesięczne wynagrodzenie wynosi prawie 43 tys. zł, choć zgodnie z tzw. ustawą kominową, jego pensja powinna mieścić się w granicach 33 tys. zł.

Mateusz Morawiecki, Donald Tusk
18.05.2023 10:52 Mateusz Morawiecki uderza w Donalda Tuska ws. 800 plus. "Słynny oszust z PO"

Mateusz Morawiecki był wczoraj (17.05) obecny w programie “Gość Wiadomości" w TVP Info. Odniósł się w nim m.in. do kwestii wiarygodności politycznej w kontekście programu 500 plus i podwyższenia świadczenia do 800 zł. Atakował Donalda Tuska, wielokrotnie nazywając go “oszustem z PO”.

Andrzej Duda
17.05.2023 15:42 Andrzej Duda zwołał naradę w BBN przed szczytem NATO

Andrzej Duda zwołał naradę w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. Prezydent przed szczytem NATO chce porozmawiać z szefem MON Mariuszem Błaszczakiem, szefem MSZ Zbigniewem Rau, szefem Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. Rajmundem Andrzejczakiem i Dowódcą Operacyjnym Rodzajów Sił Zbrojnych gen. Tomaszem Piotrowskim. Zaproszone osoby wcześniej zabierały głos na temat rakiety, którą odnaleziono w okolicach Bydgoszczy.

Donald Tusk i Jarosław Kaczyński
16.05.2023 22:15 Donald Tusk postawił PiS pod ścianą. "Jarosławie, sprawdzam cię" [ANALIZA]

Jarosław Kaczyński w niedzielę (14.05) przedstawił fundamentalną obietnicę wyborczą swojej partii, ogłaszając, że program 500 plus zamieni się w 800 plus. Zapowiedź ta, choć przez niektórych spodziewana, wywołała polityczną sensację i jeszcze bardziej przyspieszyła kampanię wyborczą. Donald Tusk powiedział jednak Jarosławowi Kaczyńskiemu "sprawdzam" i zapowiedział złożenie projektu ustawy o waloryzacji świadczenia już od czerwca tego roku.  

Zbigniew Ziobro i Jarosław Kaczyński
15.05.2023 17:51 Zjednoczona Prawica już podzielona. Czy Ziobro dogada się z Kaczyńskim przed wyborami? [OPINIA]

W ostatnich tygodniach rośnie napięcie pomiędzy Prawem i Sprawiedliwością a partią Zbigniewa Ziobry. Politykom obu ugrupowań coraz trudniej przychodzi ukryć wzajemną niechęć, pomimo że nadal oficjalnie przekonują, że ich oficjalny start w wyborach to "najlepsza opcja dla Polski". W rzeczywistości jednak wspólny start Suwerennej Polski i PiS w nadchodzących wyborach parlamentarnych z każdym dniem się oddala.

Jarosław Kaczyński
14.05.2023 16:01 Jarosław Kaczyński zapowiedział zmiany dotyczące 500 plus. Prezes PiS obiecuje więcej pieniędzy, wiemy kiedy

Jarosław Kaczyński zapowiedział zmiany w 500 plus. Prezes PiS w czasie “Programowego Ula Prawa i Sprawiedliwości” podzielił się wieloma obietnicami, ale ta dotycząca pieniędzy na dzieci może być kartą przetargową przy jesiennych wyborach. Pieniądze w ramach 500 plus mają być większe. Padła obietnica kiedy. Nie ma co liczyć, że stanie się to przed pójściem wyborców do urn.

Mateusz Morawiecki
13.05.2023 17:18 Mateusz Morawiecki odważnie mówi o polskim dobrobycie. "Wyprzedzimy Wielką Brytanię"

Mateusz Morawiecki jest jednym z głównych mówców trwającej właśnie konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie. Premier skupia się na kwestiach gospodarczych. - Chcemy doganiać najlepszych, a może nawet przegonić. Gonimy Francję, Hiszpanię, myślę, że przyjdzie czas na Niemcy - odważnie oceniał szef rządu.

Prawo i Sprawiedliwość
13.05.2023 16:37 Polacy ocenili wydolność rządów PiS-u. Jarosław Kaczyński ma problem?

Jednogłośnie uważający, że rządy Prawa i Sprawiedliwości przez 8 lat przyniosły poprawę sytuacji w Polsce, stanowią około 30% elektoratu partii. Jednakże, gdy wziąć pod uwagę opinię publiczną jako całość, ocena pracy kolejno Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego wypadła bardzo niekorzystnie. Nowy sondaż pokazał, że negatywne emocje towarzyszą władzy w znacznej większości społeczeństwa.

Mateusz Morawiecki
13.05.2023 16:00 Mateusz Morawiecki podsumował gospodarcze osiągnięcia rządu. "Uwzględniamy potrzeby wszystkich"

Trwa konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Głos zabrali m.in. Jarosław Kaczyński, Beata Szydło i Mateusz Morawiecki. Premier tłumaczył gospodarcze osiągnięcia rządu. Uznał, że powrót PO do władzy oznaczałby nastanie dzikiego kapitalizmu, natomiast PiS nastawione jest na dobrobyt wszystkich, nie tylko elit.

Beata Szydło
13.05.2023 15:01 Beata Szydło ostro o Tusku. "Jeździ po Polsce Donald Burczymucha"

Była premier Beata Szydło odniosła się do krytyki wysuwanej przez Donalda Tuska odnośnie do programów społecznych PiS-u. Polityk stwierdziła, że były szef rządu jedynie na wszystko “marudzi”, a sam nie ma żadnych pomysłów. Uznała też, że Tusk staje się coraz bardziej agresywny.

Jarosław Kaczyński
13.05.2023 14:35 Rozpoczęła się konwencja PiS-u. Kaczyński: Doprowadziliśmy do naprawy demokracji

Dziś (13.05) rozpoczęła się dwudniowa konwencja Prawa i Sprawiedliwości. W jej nazwie politycy posłużyli się metaforą pszczelego ula, aby uchwycić, według ich narracji, wykonywaną przez nich ciężką pracę. Głos zabrał m.in. Jarosław Kaczyński, który stwierdził, że jego partia doprowadziła do naprawy demokracji w Polsce.

Władysław Kosiniak-Kamysz
13.05.2023 12:52 Kosiniak-Kamysz przedstawił pomysł na reformę oświaty. "Polska potrzebuje lepszej szkoły"

Prezes PSL-u Władysław Kosiniak-Kamysz stwierdził, że program nauczania wymaga dostosowania do wymagań współczesnego świata. Ponadto wskazał na problemy związane z finansowaniem szkolnictwa, wynagrodzeniami nauczycieli oraz organizacją ich pracy. Podkreślił również potrzebę poprawy jakości edukacji w Polsce, mówią, że "Polska potrzebuje lepszej szkoły".

Andrzej Duda
13.05.2023 12:12 Kryzys wokół Trybunału Konstytucyjnego. Jeden ruch Andrzeja Dudy mógłby rozwiązać problem?

W politycznych kuluarach pojawił się intrygujący pomysł na wyjście z patowej sytuacji wokół Trybunału Konstytucyjnego. Zarówno przedstawiciele PiS-u, jak i opozycji zaczęli dyskutować na temat scenariusza, w którym prezydent odegrałby kluczową rolę. Zgodnie z tym pomysłem, jeden ruch Andrzeja Dudy mógłby rozwiązać kryzys.

None
13.05.2023 11:41 Umowa PiS-u z Kukizem coraz bliżej. "Rozmowy przebiegały w dobrej atmosferze"

Paweł Kukiz twierdzi, PiS na razie wywiązuje się ze wszystkich zobowiązań programowych względem niego i to dobry krok w stronę podpisania umowy o wspólnym starcie w wyborach. Propozycje obejmują zmianę ordynacji wyborczej na model mieszany, zniesienie immunitetów dla posłów i senatorów oraz rozszerzenie ustawy antykorupcyjnej.

Donald Tusk
13.05.2023 10:50 Donald Tusk ostro o wyborcach PiS-u: "Patologia i Sitwa". Rzecznik rządu odpowiada

Donald Tusk skomentował deklaracje Mateusza Morawieckiego i Zbigniewa Ziobry odnośnie do ich poparcia dla kar śmierci wymierzanych bezwzględnym oprawcom osób najsłabszych. Przewodniczący PO uznał, że “patologia” i “chlejący i bijący swoje dzieci” są idealną klientelą PiS-u. Do słów Tuska odniósł się rzecznik rządu, Piotr Müller. 

None
07.05.2023 16:54 Jest ostra reakcja rządu na incydent z rosyjskim myśliwcem. "Rosja celowo eskaluje napięcie"

Jest reakcja polskiego rządu na niepokojący incydent, do którego doszło 5 maja nad Morzem Czarnym, a w którym brał udział samolot polskiej Straży Granicznej oraz rosyjski myśliwiec. Agresywne i niebezpieczne manewry Rosjan nie uszły uwadze przedstawicielom polskiego rządu. Piotr Mueller wspomniał m.in. o “zaplanowanej prowokacji”. 

Jarosław Kaczyński
03.05.2023 22:14 Jarosław Kaczyński podzielił się wyznaniem brata. Chodzi o Święto Konstytucji Trzeciego Maja

Dziś (3.05) rocznica uchwalenia Konstytucji trzeciego maja. Z tej okazji prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zwrócił się listownie do mieszkańców Bydgoszczy. Podkreślił wagę tego historycznego dokumentu oraz przekazał, jak jego brat, prezydent Lech Kaczyński, nazywał to niezwykłe święto.

Zbigniew Ziobro
03.05.2023 16:32 Zbigniew Ziobro przeszedł sam siebie. Nawołuje do obrony Polski przed niemieckimi kolaborantami

Dziś (3.05) odbył się kongres partii Zbigniewa Ziobry, która zmieniła nazwę na Suwerenna Polska. Podczas wydarzenia minister sprawiedliwości wygłosił serię obraźliwych ataków w stronę opozycji - od “kolaborantów niemieckich” po “tuskową sitwę”. Padły też oskarżenia o bycie płatnymi agentami…

Andrzej Duda
03.05.2023 15:26 Andrzej Duda zaapelował o udział w wyborach. Powiedział, komu "dziękuje na kolanach"

Dziś (3.05) rocznica uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji. Podczas uroczystości celebrujących ten fakt prezydent Andrzej Duda opowiedział o wartościach dokumentu przez pryzmat współczesnych wyzwań. Przekazał też, komu i za co dziękuje na kolanach oraz poprosił Polaków o udział w wyborach.

Leszek Miller
03.05.2023 15:06 Leszek Miller zapowiedział polityczną emeryturę. Podał konkretną datę

Były premier Leszek Miller podzielił się informacją, kiedy zamierza przejść na polityczną emeryturę. Wieloletni lider SLD przyznał, że nastąpi to z końcem obecnej kadencji Parlamentu Europejskiego, w którym zasiada. Wypowiedział się też na temat kondycji polskiej opozycji w kontekście nadchodzących wyborów parlamentarnych.

Zbigniew Ziobro
03.05.2023 12:48 Sekretarz generalny PiS-u zakpił ze Zbigniewa Ziobry. Cios przed wyborami

Solidarna Polska zmienia dziś (3.05) nazwę na Suwerenna Polska. Z tego zabiegu wyraźnie zakpił sekretarz Prawa i Sprawiedliwości, który na kilka miesięcy przed wyborami zadał cios Zbigniewowi Ziobrze. Wiadomo też, co o posunięciu koalicjanta uważa Jarosław Kaczyński.

Mateusz Morawiecki
01.05.2023 19:17 Mateusz Morawiecki pochwalił się zdjęciami z majówki. Premier pokazał nieznane oblicze

Mateusz Morawiecki należy z pewnością do grona najbardziej zapracowanych polityków w Polsce. Zagraniczne wyjazdy służbowe, spotkania ze światowymi przywódcami, a w międzyczasie krajowa kampania i spotkania Rady Ministrów niejednego mocno by wyczerpały. Nic więc dziwnego, że gdy nadeszła majówka, także i premier postanowił nieco odpocząć. Nie byłby jednak sobą, gdyby relacją z wypoczynku nie podzielił się z Polakami, pozując wraz ze swoimi najbliższymi w niecodziennej, jak na siebie, scenerii.

TVN24
01.05.2023 08:51 Zabawna wpadka wiceminister na antenie TVN24. Widzowie byli zaskoczeni

Wpadki polityków podczas programów publicystycznych za każdym razem wywołują uśmiech na twarzach widzów. Nie inaczej było tym razem. Podczas programu "Kawa na ławę" w TVN24 wiceminister rozwoju Olga Semeniuk-Patkowska zarzuciła prowadzącemu stosowanie "podwójnych standardów", jednak przy okazji popełniła zabawną gafę. Chodziło o Donalda Tuska.