Archiwum lipiec 2023

Zmęczony kierowca
31.07.2023 15:31 Czy limit procentów w Polsce jest zbyt wysoki? W wielu krajach kierowcom pozwala się na więcej

W ostatnim czasie coraz częściej słyszymy o nieodpowiedzialnych kierowcach, którzy wsiadają za kierownicę po spożyciu alkoholu. W wielu wypadkach internauci stają w ich obronie, tłumacząc, że "gdyby do zdarzenia doszło w innym kraju", stężenie alkoholu w ich krwi byłoby dopuszczalne. Ile w tym prawdy?

Zbigniew Ziobro i Mateusz Morawiecki
30.07.2023 13:06 "Doprowadzone do półzapaści". Jak PiS-owi wyszła reforma sądownictwa?

Zjednoczona Prawica po władzę szła z obietnicą wielkiej reformy sądownictwa, której głównym celem miało być skrócenie postępowań sądowych. Jak wygląda sytuacja po ośmiu latach? Z pewnością nie tak, jak wyobrażałby to sobie Zbigniew Ziobro, ponieważ sądy pracują dłużej, a najważniejszymi zmianami, jakie zaszły, były te kadrowe. Oto prawdziwe oblicze reformy sądownictwa w wykonaniu obozu, którego liderem jest Jarosław Kaczyński. 

Mateusz Morawiecki na pikniku 800 plus
29.07.2023 20:58 Mateusz Morawiecki: "Tak długo, jak będzie rządziło PiS, będą programy społeczne"

Trwa cykl rodzinnych pikników, na których goszczą prominentni politycy Zjednoczonej Prawicy. Premier Mateusz Morawiecki stwierdził na jednym z nich, że tak długo, jak rządzi Prawo i Sprawiedliwość, tak długo Polacy mogą liczyć na szereg programów społecznych.

Stanisław Tyszka, Sławomir Mentzen
29.07.2023 16:39 Stanisław Tyszka wydał 15 tys. z publicznych pieniędzy na taksówki. Sławomir Mentzen broni kolegi

Stanisław Tyszka wydaje codziennie 40 zł z publicznej kasy na taksówki, co w skali roku daje rekordową kwotę. O sprawę został zapytany Sławomir Mentzen, który zdecydował się bronić kolegi. 

Joanna Scheuring-Wielgus, Włodzimierz Czarzasty
29.07.2023 15:00 Konwencja Nowej Lewicy o rozdziale państwa i Kościoła. Wojciech Czarzasty zatańczył z Joanną Scheuring-Wielgus

Dziś (28.07) w Warszawie odbyła się konwencja Nowej Lewicy. Głównym tematem spotkania zatytułowanego "Świeckie państwo" był rozdział Kościoła od państwa. Podczas wystąpień politycy i działacze formacji przedstawili swoje postulaty wyborcze.

Jarosław Jakimowicz
29.07.2023 14:57 Jarosław Jakimowicz wystartuje w wyborach? Jest odpowiedź Suwerennej Polski

Jarosław Jakimowicz niedawno został zwolniony z TVP. Pojawiły się sugestie, że może on wystartować w wyborach do Sejmu z list Suwerennej Polski. Sprawę właśnie skomentowali politycy z ugrupowania Zbigniewa Ziobry. 

Roman Giertych
29.07.2023 12:13 Kontrowersje ws. startu Romana Giertycha do Senatu. Rzecznik rządu zabrał głos

Trwają kontrowersje wobec potencjalnego startu Romana Giertycha do Senatu w ramach tzw. paktu senackiego. Głośny sprzeciw wyraża m.in. Lewica. Do sprawy odniósł się właśnie rzecznik rządu, Piotr Müller.

Szkoła podstawowa
28.07.2023 17:02 Nauczycielka szczerze o pracy w polskiej szkole. "W tym miesiącu zarobiłam..."

Praca nauczyciela kiedyś kojarzyła się z prestiżem, misją i szacunkiem, jednak ranga tego zawodu z upływem lat wciąż maleje. W polskim społeczeństwie na ich temat powstaje coraz więcej kontrowersyjnych "legend", nie tylko tych dotyczących zarobków. Postanowiliśmy zatem sprawdzić, jak jest naprawdę, a w szczerej rozmowie, bez zbędnych subtelności, opowiedziała nam o tym nauczycielka z siedmioletnim stażem w szkole. Niektóre przytoczone przez nią opowieści, zwłaszcza te dotyczące relacji z rodzicami, aż mrożą krew w żyłach. 

festiwal filmowy
28.07.2023 10:33 Festiwalowe lato filmowe 2023 w pełni. Tych wydarzeń kulturalnych nie można przegapić

Lato w pełnej okazałości, a więc czas wakacji i urlopów. To doskonały moment, aby przy okazji wyjazdów i podróży po Polsce, wybrać się na jeden (lub oba) z festiwali filmowych, jakie wkrótce przed nami. Drogie czytelniczki i drodzy czytelnicy, polecamy Wam najciekawsze w najbliższym czasie wydarzenia filmowe! 

Donald Tusk telefon
27.07.2023 14:59 Donald Tusk zadzwonił do wyborców KO. "Prędzej spodziewałabym się lotu w kosmos"

Lider PO Donald Tusk zadzwonił do pani Joanny, która wpłaciła na kampanię PO. Przewodniczący Platformy wykonał telefon także do kilku innych osób, które wspierają jego partię przed nadchodzącymi wyborami. Większość z nich była mocno zaskoczona, że mogą porozmawiać z politykiem. 

Mateusz Morawiecki
27.07.2023 11:36 Złożono zawiadomienie do prokuratury ws. pikników 800 plus. Złamano kluczową zasadę?

Do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o możliwym popełnieniu przestępstwa przez premiera Mateusza Morawieckiego. Chodzi o organizowane przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej wraz z urzędami wojewódzkimi tzw. pikniki 800+, które mają być przykładem nielegalnej agitacji politycznej.

Przemysław Wipler
27.07.2023 10:54 Będzie koalicja Zjednoczonej Prawicy z Konfederacją? Przemysław Wipler jednoznacznie odpowiada

Polskę czeka koalicja Zjednoczonej Prawicy z Konfederacją? To, biorąc pod uwagę niemal wszystkie sondaże, często wydaje się nieuchronne. Przemysław Wipler, który będzie startował do Sejmu, tłumaczył, jak Konfederacja zapatruje się na potencjalne bratnie się z PiS-em.

Andrzej Duda, Rafał Trzaskowski
25.07.2023 17:16 Zaskakujące wyniki sondażu. Wiadomo, którym politykom ufa najwięcej Polaków

Właśnie opublikowano najnowszy sondaż dotyczący zaufania wobec polityków. Pierwsze miejsce na liście zajmuje prezydent Andrzej Duda. O ile drugi Rafał Trzaskowski nie dziwi, zaskakiwać może trzecie miejsce zestawienia.

Zakupy, butelki
25.07.2023 16:33 Gratisy i kuszenie. Marketing alkoholowy w Polsce to problem? Eksperci nie mają wątpliwości

Trwają wakacje – sezon urlopów, wyjazdów, grillów w gronie rodziny i znajomych. Prawdziwa pożywka tak dla producentów alkoholi, jak i dla sieci handlowych. Promocje zachęcające nas do kupowania większych ilości butelek i puszek to w Polsce standard, z promocją 12+12 na czele. Warto przyjrzeć się temu zjawisku w kontekście społecznym i zdrowotnym.

Jarosław Kaczyński
25.07.2023 16:19 Jarosław Kaczyński nie zrezygnuje z referendum. PiS ma nowy plan

Ponad miesiąc temu Jarosław Kaczyński zapowiedział, że w Polsce zostanie przeprowadzone referendum ws. unijnego mechanizmu relokacji imigrantów. Okazuje się jednak, że sprawa nie budzi już takich emocji, jak kiedyś. Prezes PiS-u zamierza więc rozszerzyć zagadnienie.

Jarosław Kaczyński, Tadeusz Rydzyk
25.07.2023 14:16 Gromy pod adresem Jarosława Kaczyńskiego i Tadeusza Rydzyka. Chodzi o wiec na Jasnej Górze

Prymas Polski abp. Wojciech Polak odniósł się do wydarzeń, które kilkanaście dni temu miały miejsce na Jasnej Górze. Przekonywał, że Tadeusz Rydzyk i Jarosław Kaczyński zrobili na Jasnej Górze wiec polityczny, co jest nieakceptowalne.

Barbie, Oppenheimer
24.07.2023 18:22 Za nami filmowy weekend roku. Jak świat oszalał na punkcie Barbenheimera?

W miniony weekend do kin w kilkudziesięciu państwach trafiły dwa ogromnie oczekiwane produkcje – “Barbie” Grety Gerwig i “Oppenheimer” Christophera Nolana. Światem zawładnął fenomen Barbenheimera – połączenia dwóch zupełnie odmiennych obrazów, który wstrząsnął zbiorową wyobraźnią. Który film skorzystał z niego bardziej?

Tulia
22.07.2023 17:38 Tulia znów wystąpi na Eurowizji? TVP musi spełnić kilka warunków

Eurowizja to temat, który w Polsce wzbudza ogrom emocji. Doskonale przekonała się o tym nie tylko Blanka, ale także piosenkarki z zespołu Tulia, które reprezentowały Polskę podczas Eurowizji 2019. Czy bogatsze o doświadczenie znów chciałaby stanąć w szranki w największym konkursie muzycznym na świecie? Zespół Tulia postawił sprawę jasno, odnosząc się także do postawy TVP w kwestii Eurowizji.

Donald Tusk zapowiada marsz
22.07.2023 17:38 Donald Tusk zapowiada wielki marsz tuż przed wyborami. "Wystawił się na strzał" [OPINIA]

W środę (19.07) Donald Tusk zapowiedział "marsz miliona serc", który ma się odbyć 1 października w Warszawie. Data jest nieprzypadkowa, ponieważ najprawdopodobniej dwa tygodnie później odbędą się w Polsce wybory parlamentarne. Krok Donalda Tuska jest odważnym posunięciem. Organizacja tak polaryzującego społeczeństwo wydarzenia tuż przed wyborami jest dla opozycji zarówno szansą, jak i zagrożeniem, a jak przekonywał w rozmowie z redakcję Goniec.pl ekspert ds. wizerunku i marketingu politycznego, "Tusk wystawił się na strzał".

Robert Lewandowski walczy z wiatrakami
18.07.2023 15:31 Memy mogą być nielegalne? Czy Robert Lewandowski może wygrać wojnę z twórcami obrazków?

Robert Lewandowski bez wątpienia należy do grona najlepszych polskich piłkarzy w historii. Choć sportowiec często obarczany jest winą za kiepskie występy reprezentacji, to trudno wyobrazić sobie narodową kadrę bez niego. Czasem strach pomyśleć, co się stanie, gdy polski snajper przejdzie na emeryturę. Ogromna popularność sprawia, że "RL9" często jest obiektem memów, których autorom postanowił wypowiedzieć niedawno wojnę.

upał
16.07.2023 13:44 Fala upałów nad Polską. Jak sobie z nią radzić?

Obecne dni to bez wątpienia najgorętsze miesiące w całym roku kalendarzowym. Temperatury na termometrach przekraczają grubo ponad 30 stopni w wielu regionach Polski. Ludzie tłumnie przybywają na plaże, baseny, bawią się przy przeróżnych kąpieliskach i jeziorach w całym kraju, aby tylko skorzystać z najgorętszych dni lata. Wysoka temperatura ma jednak swoje wady i zalety. Ci, którzy uwielbiają się opalać i pluskać w wodzie wręcz nie mogą doczekać się takiego okresu, jaki mamy obecnie. Coraz więcej osób narzeka jednak na gorąc i skwar. Bywa on bardzo niebezpieczny. Warto wiedzieć, jak uchronić się przed skutkami nasilonych promieni słonecznych.

Strajk aktorów w Hollywood
15.07.2023 20:13 Pierwszy taki strajk od 63 lat. Co się teraz dzieje w Hollywood?

Trzęsienie ziemi w Hollywood, takiej sytuacji nie było od 63 lat. W maju scenarzyści rozpoczęli strajk przeciwko niskim pensjom i wykorzystaniu sztucznej inteligencji w przemyśle filmowym i telewizyjnym. 13 lipca dołączyli do nich aktorzy. Co to oznacza w praktyce i jak ta sytuacja odbije się na światach wielkiego i małego ekranu?

Konfederacja
14.07.2023 14:46 Nowy sondaż wyborczy. Rekordowe poparcie dla Konfederacji

Właśnie opublikowano najnowszy sondaż poparcia partii politycznych. Zjednoczona Prawica pozostaje na prowadzeniu, jednak największe emocje budzi rekordowy wynik Konfederacji. Może się okazać, że powyborcza koalicja z tym ugrupowaniem będzie nieunikniona.

Szymon Hołownia, Władysław Kosiniak-Kamysz
14.07.2023 13:04 PSL na wspólnej liście opozycji? "Albo niech porzucą Hołownię, albo niech radzą sobie sami"

Wciągnięcie PSL-u na listy Koalicji Obywatelskiej jest możliwe? Wszystko zależy od tego, jak partia Władysława Kosiniaka-Kamysza zachowa się wobec Polski 2050 Szymona Hołowni. Dziennikarze WP dotarli do szczegółów odnośnie do zakulisowych rozmów w tej sprawie.

Andrzej Duda, Mateusz Morawiecki
14.07.2023 11:20 Kiepskie wieści dla Andrzeja Dudy i Mateusza Morawieckiego. Tak oceniają ich Polacy

Wyniki najnowszego sondażu IBRIS negatywnie odzwierciedlają stosunek Polaków do Andrzeja Dudy i Mateusza Morawieckiego. To niekorzystne informacje przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi.

stena spirit
13.07.2023 15:43 Tragedia na promie Stena Spirit. Co tak naprawdę wydarzyło się podczas rejsu z Gdyni do Karlskrony?

Wciąż nie milkną echa po tragicznej śmierci 36-letniej Pauliny Sz. i jej 7-letniego syna Leszka na Morzu Bałtyckim. W sprawie na jaw wychodzą nowe szczegóły i zaskakujące fakty. Przypomnijmy, że 29 czerwca w czwartek, po godzinie 16:00. z promu Stena Spirit za burtę wypadło 7-letnie dziecko. Pierwsze medialne doniesienia informowały o tym, że na ratunek skoczyła za nim 36-letnia matka. Do akcji ratunkowej od razu przystąpiły również poinformowane służby, w tym także stacjonujące w pobliżu okręty NATO. Kobietę oraz jej syna udało się odnaleźć i przetransportować do szpitala. Niestety w piątek 30 czerwca poinformowano o ich śmierci. W toku śledztwa na jaw wychodzą cały czas nowe okoliczności. Według duńskich służb wypadnięcie Polaków za burtę promu nie było nieszczęśliwym wypadkiem. - Wręcz przeciwnie, było to celowe działanie. W weekend komisja przejrzała zeznania i nagrania z monitoringu z pokładu i jest jasne, że nie był to wypadek - poinformował Oessur Jarleivson Hilduberg, szef duńskiej komisji wypadkowej. Co tak naprawdę wydarzyło się na promie Stena Spirit  płynącym z Gdyni do Karlskrony? 

Waldemar Błaszczyk
12.07.2023 20:51 Waldemar Błaszczyk opowiedział nam o swojej największej pasji. Towarzyszyła mu od dzieciństwa

Waldemar Błaszczyk swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim serialowi “Na Wspólnej”, gdzie wciela się w rolę senatora Damiana Cieślika. Pomimo tego, że na ekranach telewizorów rzadko się pokazuje, chętnie występuje na deskach teatru - ku uciesze swoich fanów.

Włodzimierz Matuszak
12.07.2023 18:20 Włodzimierz Matuszak ujawnił prawdę o pracy na planie "Plebanii". Prawie zrezygnował z roli

Włodzimierzowi Matuszakowi niezwykłą popularność przyniósł serial emitowany w TVP pt. “Plebania”, gdzie wcielał się w rolę dobrodusznego proboszcza. Ksiądz grany przez aktora zawsze potrafił znaleźć rozwiązanie problemów każdego ze swoich parafian. Mało kto jednak wie, że niewiele brakowało, a Włodzimierz Matuszak nie wystąpiłby w tej kultowej produkcji. W rozmowie z portalem Goniec.pl zdradził dlaczego.

Rafał Brzozowski
12.07.2023 16:07 Zapytaliśmy Rafała Brzozowskiego o tajemniczą brunetkę. Jego odpowiedź zwala z nóg

Rafał Brzozowski swoje życie miłosne skrzętnie ukrywa przed opinią publiczną, niechętnie odpowiadając na pytania dotyczące posiadania ukochanej. Podczas rozmowy z portalem Goniec.pl artysta wypowiedział się na tematy sercowe.

Kuracjuszka
11.07.2023 15:33 Zdradziła, jak ją potraktowano w sanatorium. "Czułam się jak gorszy sort"

Z wyjazdu do sanatorium nie zawsze przywozi się miłe wspomnienia, a wielu kuracjuszy dopiero na miejscu przekonuje się, że zamiast błogiego i taniego wypoczynku czeka ich prawdziwy koszmar. Czy to sformułowanie to przesada? Sądząc po przeżyciach niektórych sanatoryjnych pensjonariuszy, zdecydowanie nie. Ministerstwo Zdrowia zapowiada zmiany, więc niesprawiedliwość i mocno dyskusyjne warunki wkrótce mogą pójść w zapomnienie. Na razie jednak jest, jak jest, o czym z wielkim rozgoryczeniem opowiedziała uczestniczka turnusu w jednym z podkarpackich kurortów. 

Jarosław Kaczyński
11.07.2023 10:45 Jaka będzie rola Jarosława Kaczyńskiego po wyborach? Prezes PiS zabrał głos

Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu, w którym podjął trzy kluczowe kwestie. Określił, jaka będzie jego rola po jesiennych wyborach parlamentarnych, zabrał głos ws. potencjalnych kandydatów PiS-u na prezydenta oraz skomentował możliwość ponownego podwyższenia świadczenia 800 plus.

dom
10.07.2023 19:26 "Bezpieczny kredyt 2 proc." okiem ekspertów. Co kryje się za rządową ofertą?

Rządowy program “Bezpieczny kredyt 2 proc.” wystartował i już widać, że cieszy się dużym zainteresowaniem. Jak wynika z danych, tylko w ciągu pierwszego tygodnia do banków w Polsce złożono 3 tys. wniosków, a klientów wciąż przybywa. W ramach wsparcia osoby spełniające szereg ściśle określonych wymagań będą mogły uzyskać środki na zakup swojego pierwszego własnego mieszkania na preferencyjnych warunkach. Ale czy w ogóle warto? I na co zwracać uwagę? Wraz z ekspertami, portal Goniec.pl rozwiewa wątpliwości.

Sławomir Mentzen, Krzysztof Bosak podczas konwencji Konfederacji
09.07.2023 21:28 Nowy sondaż. Złe wieści dla PiS i PO. Triumf Konfederacji

Jak wynika z nowego sondażu przeprowadzonego przez pracownię Estymator, ani Prawo i Sprawiedliwość, ani Platforma Obywatelska nie będą w stanie po wyborach stworzyć rządu bez wsparcia Konfederacji. Partie opozycyjne obawiają się, że Jarosław Kaczyński po jesiennych wyborach parlamentarnych przekona liderów Konfederacji do utworzenia koalicji rządzącej, jednak politycy tego ugrupowania przekonują, że taki scenariusz nie wchodzi w grę. Co w takim razie czeka nas po wyborach?

Sala szpitalna
08.07.2023 18:10 Żywienie w polskich szpitalach. W tej placówce pacjenci mogą liczyć na szwedzki stół

Każdy, kto chociaż raz trafił do szpitala, dobrze wie, że jakość podawanych tam posiłków pozostawia wiele do życzenia. Skwaśniały i twardy chleb, śladowe ilości wyrobów masłopodobnych, trudne do zidentyfikowania szarobure zupy i dieta dostosowana do pacjenta tylko "na papierze" uchodzą za normę, z którą od lat nie może poradzić sobie żaden minister zdrowia. Czy te skandaliczne zwyczaje powoli odchodzą w zapomnienie? O tym, że głodówka nie czeka pacjentów wszędzie, opowiedział jeden z naszych czytelników. Podczas hospitalizacji spotkało go spore zaskoczenie, które niewątpliwie jest ewenementem na skalę krajową.

Waldemar Błaszczyk/Włodzimierz Matuszak/Sebastian Fabijański
08.07.2023 09:45 Niebywałe, co łączy Włodzimierza Matuszaka, Waldemara Błaszczyka i Sebastiana Fabijańskiego. Tylko jeden mógł zwyciężyć

Włodzimierz Matuszak, Waldemar Błaszczyk, Sebastian Fabijański - to polscy aktorzy, dobrze znani widowni. Ich sceniczne role wielu z nas zapewne zapadły w pamięć. Okazało się, że artystów łączy też coś innego, oprócz pracy na planie. Jest to wspólna pasja, której chyba nikt by się nie spodziewał. Zacięcie do rywalizacji mieli okazję pokazać w minioną niedzielę, gdy stanęli twarzą w twarz i ruszyli do boju. W końcu zwyciężyć mógł tylko jeden z nich. To była walka, aż polała się krew. A pomiędzy nimi można było dostrzec aktorkę Laurę Łącz.

Rafał Brzozowski
08.07.2023 09:30 Rafał Brzozowski ujawnił prawdę o wygranej w Opolu. Nikt się nie spodziewał

Rafał Brzozowski swoim fenomenalnym wykonaniem utworu “W pokoju hotelowym” zwyciężył konkurs Debiuty na 60. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W rozmowie z portalem Goniec.pl zdradził prawdę o swoim zwycięstwie.

Rafał Brzozowski
08.07.2023 09:29 Rafał Brzozowski szczerze o koncertach. "Nie da się do tego przyzwyczaić"

Rafał Brzozowski zdecydowanie jest artystą, który jest bardzo rozchwytywany. Często bierze udział w koncertach, ku niezwykłej uciesze fanów. Na jego występy przychodzą tłumy. W rozmowie z portalem Goniec.pl wokalista opowiedział o swoich doświadczeniach na scenie.

Rafał Brzozowski
08.07.2023 09:28 Rafał Brzozowski był szykanowany, powód zaskakuje. "To jest parodia"

Bycie osobą publiczną i życie na świeczniku często naraża na hejt. Osoby sławne niejednokrotnie muszą się z nim mierzyć. Jedni radzą sobie z nim bez problemu, inni strasznie przeżywają to, co mówią o nich ludzie. Podczas rozmowy z portalem Goniec.pl Rafał Brzozowski opowiedział o tym, co spotyka go ze strony osób, którzy za nim nie przepadają i jak sobie z tym daje radę.

wolontariat Ukraina
07.07.2023 18:54 Polska wolontariuszka w Ukrainie. "Śpisz kiedy możesz, jesz kiedy możesz i zawsze słuchasz dowódcy" [Tylko u nas]

Pełnoskalowa inwazja Rosji na Ukrainę zmieniła nasz świat bezpowrotnie. W obliczu barbarzyństwa wojsk rosyjskich motywowanych chorą aspiracją Władimira Putina wsparcie narodu ukraińskiego stał się wyborem oczywistym. Wśród osób najbardziej zaangażowanych w pomoc bohaterskim Ukraińcom są polscy wolontariusze. To oni, nie zważając na swoje zdrowie oraz życie wyruszają daleko na wschód, by nieść pomoc, dostarczać sprzęt, medykamenty oraz prowiant. O niezwykłej działalności, przyfrontowej rzeczywistości, potrzebach, zagrożeniach i możliwościach opowiada w rozmowie z Gońcem.pl polska wolontariuszka w Ukrainie, Aldona Hartwińska.

Roman Giertych, Ryszard Petru
07.07.2023 16:26 Roman Giertych i Ryszard Petru będą startować do Senatu? "Polityczny falstart"

Pod koniec maja Roman Giertych poinformował, że będzie kandydował do Senatu. To samo kilka dni później zadeklarował Ryszard Petru. Senator KO Marcin Bosacki nazwał ich ruch "falstartem".

Janusz Korwin-Mikke
07.07.2023 10:52 Konflikt w Konfederacji ws. list wyborczych. Korwin-Mikke o "ustępowaniu pod wpływem opinii motłochu"

Pozostali liderzy Konfederacji mają dość kandydatów na listy wyborcze forsowanych przez Grzegorza Brauna? Konflikt dotyczy m.in. aktywistki Justyny Sochy. Niecodzienną interpretację tego, co dzieje się w szeregach ugrupowania, zaserwował Janusz Korwin-Mikke.

Kaczyński, Mentzen
06.07.2023 16:02 Wyborcy Konfederacji pokrzyżują plany Jarosława Kaczyńskiego? Zaskakujący sondaż

Wszystkie sondaże wskazują na to, że Prawo i Sprawiedliwość nie będzie samodzielne rządzić, a jedyną opcją zdaje się koalicja z Konfederacją. Okazuje się jednak, że wyborcy tego ugrupowania nie chcą, by jego politycy współrządzili z PiS-em.

Sejm
06.07.2023 14:02 Jest nowy sondaż wyborczy. Rośnie dystans między Zjednoczoną Prawicą i Koalicją Obywatelską

Najnowszy sondaż wyborczy nie pozostawia złudzeń. Zjednoczona Prawica jest wyraźnie umocniona na prowadzeniu i różnica dzieląca ją z Koalicją Obywatelską powiększa się. Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę, do izby dostaliby się przedstawiciele pięciu sojuszy.

Izera
04.07.2023 15:30 Izera pochłonęła już ponad pół miliarda złotych i końca nie widać. Polacy zostali oszukani?

W 2016 roku ówczesny wicepremier Mateusz Morawiecki zapowiadał, że do 2025 roku po polskich drogach poruszać się będzie milion samochodów elektrycznych. W 2023 roku w kwietniu liczba zarejestrowanych w naszym kraju aut zasilanych prądem osiągnęła zawrotne 73695 sztuk. Większym problemem jest jednak "narodowy samochód elektryczny", w który od tego czasu pompowane są nasze pieniądze... z dość mizernym skutkiem.

Saranda
03.07.2023 15:26 Tanio, smacznie, pięknie i ciepło. Ten kierunek turystyczny to wciąż rzadkość, a szkoda

Dla wielu turystów to kraj wciąż mało atrakcyjny, słabo rozwinięty i budzący liczne obawy, tymczasem albańskie kurorty w niczym nie ustępują tym tureckim i greckim, tak chętnie wybieranym przez Polaków na wakacyjne destynacje. Albania może, a nawet powinna, być brana pod uwagę przez wszystkich planujących zagraniczny urlop i dysponujących ograniczonym budżetem, a jednocześnie mających dosyć jasno sprecyzowane wymagania. Ładna pogoda, piękne widoki, mnóstwo atrakcji turystycznych i pyszne jedzenie - to wszystko znajdziesz właśnie w tym niewielkim państwie na południu Europy. I to wszystko zaledwie kilka godzin podróży od Polski.

Jarosław Kaczyński
02.07.2023 22:07 Jarosław Kaczyński chce korpusu ochrony wyborów. „To muszą być dziesiątki tysięcy ludzi”

Jarosław Kaczyński wystąpił na zjeździe klubów „Gazety Polskiej”, gdzie wypowiedział się między innymi o zbliżających się wyborach parlamentarnych. Szef PiS zapowiedział utworzenie „korpusu kontrolującego wybory”. - Musimy wygrać, a jeżeli mamy wygrać, to w tej chwili chodzi o to, żebyśmy my wszyscy, cały obóz patriotyczny, zaczęli tak pracować, żeby można było to nazwać gryzieniem trawy - dodał wicepremier.

Przemysław Czarnek
01.07.2023 11:57 Zapytali Przemysława Czarnka o 800 plus, tego się nie spodziewali. "Będzie 9900 zł dla rodziców"

Przemysław Czarnek został zapytany w TVP Info o podniesienie świadczenia 500 plus do 800 zł. Polityk wyjaśnił, co zapewni reforma tego programu i wyśmiał narrację Platformy Obywatelskiej wokół tej propozycji.