Archiwum wrzesień 2023

wybory wyborcy głosowanie
30.09.2023 19:46 Wybory 2023. Już 2 października mija ważny termin. Chodzi o transport do lokalów wyborczych

Uwaga, czasu tylko do poniedziałku 2 października. Część wyborców musi złożyć specjalne dokumenty, aby dotrzeć do lokalu wyborczego. Czas na ich złożenie mija już za kilkadziesiąt godzin. Muszą wiedzieć o tym emeryci i seniorzy.

Wiec w Otwocku. Donald Tusk i Rafał Trzaskowski
30.09.2023 19:19 Marsz Miliona Serc. Klucz do zwycięstwa czy gwóźdź do trumny dla opozycji? [KOMENTARZ]

W niedzielę 1 października ulicami Warszawy przejdzie Marsz Miliona Serc organizowany przez Koalicję Obywatelską. Donald Tusk liczy, że niedzielne wydarzenie będzie dla opozycji kluczem do zwycięstwa i pozwoli jej narzucić temat kampanii na dwa tygodnie przed wyborami parlamentarnymi. Prawo i Sprawiedliwość nie zamierza jednak oddać opozycji pola, co sprawia, że marsz niesie dla Donalda Tuska tyle samo możliwości, co zagrożeń. 

Piotr Kaleta
26.09.2023 16:02 Poseł PiS-u został potrącony samochodem. "Zrobił to świadomie"

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Piotr Kaleta zamieścił na Facebooku filmik, na którym ma rękę w temblaku. Polityk złożył zawiadomienie, że został potrącony samochodem przez "działacza kaliskiego KOD-u".

Atak na posłankę KO
25.09.2023 16:29 Posłanka KO została zaatakowana. Nieznany mężczyzna szarpał ją i groził

Posłanka Koalicji Obywatelskiej Marta Wcisło z Koalicji Obywatelskiej została zaatakowana w Opolu Lubelskim. Polityczka przekazała, że nieznany mężczyzna szarpał ją i mówił, że “takich jak ona powinno się wybić”. Sprawą zajmuje się prokuratura.

pieniądze seniorzy
24.09.2023 22:01 Ważne informacje na temat 13. i 14. emerytury. Seniorzy powinni wiedzieć

Emeryci usłyszeli w niedzielę 24 września ważną wiadomość dotyczącą 13. i 14. emerytury po wyborach 2023. Pieniądze dla seniorów to główny temat kampanii wszystkich partii, a największy konkurent PiS złożył ważną deklarację. Słowa Donalda Tuska uspokoją najstarszych Polaków?

lokal wyborczy vademecum
21.09.2023 14:19 Tak ma głosować Polak katolik. Episkopat opublikował "vademecum wyborcze"

Vademecum wyborcze dla Polaków-katolików ujrzało światło dzienne. Kościół postanowił pomóc wiernym przy wyborcze kandydatów, których 15 października wybiorą na karcie do głosowania. Księża postanowili wyjaśnić, na kogo powinno się głosować i co zrobić, gdy wygra kandydat, które wartości nie są zbieżne z kościelną wizją świata. 

Michał Kołodziejczak i Michał Rachoń przed siedzibą TVP
20.09.2023 17:27 TVP w służbie rządzącym. Prawo i Sprawiedliwość zbudowało drugi sztab wyborczy [OPINIA]

Wybory parlamentarne odbędą się w Polsce już za niecały miesiąc, kampania wyborcza z każdym dnie staje się coraz bardziej ostra, a momentami wręcz prymitywna. Tak było choćby wczoraj przed siedzibą TVP w Warszawie, kiedy Michał Rachoń robił wszystko, by uniemożliwić Donaldowi Tuskowi prowadzenie jego konferencji prasowej. Problem w tym, że obecnie w Polsce w kampanię wyborczą zaangażowane są nie tylko partie polityczne, ale także media, w tym wypadku te publiczne, utrzymywane z pieniędzy wszystkich podatników. Prawo i Sprawiedliwość uczyniło z telewizji publicznej swój sztab wyborczy i chyba nikt nie ma co do tego wątpliwości. Przykre jest jednak to, że nieprzyzwoita działalność TVP nikogo już w naszym kraju nie zaskakuje. 

obwodowa komisja wyborcza
18.09.2023 11:28 Prawybory w Wieruszowie. Zaskakujący zwycięzca, znamy szczegółowe wyniki

W niedzielę 18 września w Wieruszowie odbyły się prawybory. Zagłosowało w nich 19,24 proc. uprawnionych do głosowania mieszkańców miasta. Ostateczny wynik okazał się dla wielu bardzo zaskakujący. Czy podobnych wyników możemy spodziewać się 15 października?

Konwencja Bezpartyjnych Samorządowców
17.09.2023 16:27 Wybory parlamentarne 2023. Bezpartyjni Samorządowcy i Polska Jest Jedna rzucają wyzwanie pozostałym partiom

Bezpartyjni Samorządowcy oraz Polska Jest Jedna to dwie partie, którym udało się stworzyć komitety ogólnopolskie i tym samym rzucić wyzwanie największym polskim ugrupowaniom politycznym. Mimo że sondaże nie dają im jak na razie dużych szans na dostanie się do Sejmu, może się okazać, że to właśnie wyniki tych dwóch partii zdecydują, kto przejmie w Polsce władzę jesienią tego roku. 

Konferencja PiS
15.09.2023 21:45 Afera wizowa wstrząsa kampanią wyborczą. PiS ma duży problem

Afera wizowa zatacza coraz szersze kręgi. Media ujawniają kolejne fakty, które wskazują, że o nielegalnym procederze związanym z wydawaniem polskich wiz mogło wiedzieć więcej osób, niż początkowo się wydawało, w tym członkowie rządu. Prawo i Sprawiedliwość przekonuje, że nie mamy do czynienia z niczym poważnym, jednak informacje o wszczęciu kontroli w MSZ oraz pobyt w szpitalu Piotra Wawrzyka sprawiają, że obóz rządzący nie będzie w stanie cały czas milczeć. Czy afera wizowa zadecyduje o wyniku nadchodzących wyborów parlamentarnych? 

Tusk i Kaczyński
15.09.2023 17:17 Wybory parlamentarne 2023. Najnowszy sondaż partyjny. Jest spore zaskoczenie

W najnowszym przedwyborczym sondażu partyjnym odnotowano duże zaskoczenie. Jedno z ugrupowań zaliczyło znaczny wzrost poparcia. Wciąż jednak aż 7,9 proc. ankietowanych nie wie, na kogo odda swój głos w zbliżających się wyborach. Politycy wszystkich ugrupowań robią w ostatnich tygodniach wszystko, co w ich mocy, aby przekonać tę część niezdecydowanych wyborców.

Jarosław Kaczyński, PiS
09.09.2023 20:19 Jarosław Kaczyński obiecał emerytury stażowe. Przemilczał ważny szczegół

Jarosław Kaczyński zaprezentował dziś (9.09) kolejne punkty programu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości, m.in. oczekiwane przez wielu Polaków emerytury stażowe. Prezes partii rządzącej przemilczał jednak pewien bardzo istotny szczegół.

PiS
09.09.2023 19:26 Awantura na konwencji PiS-u. Doszło do szarpaniny z policjantami

Dziś (9.09) w Końskich odbyła się konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości, podczas której padły m.in. deklaracje wprowadzenia po wyborach emerytury stażowej. Nie obyło się jednak bez incydentów. Przed budynkiem doszło do awantury między zwolennikami i przeciwnikami rządu.

Tadeusz Rydzyk
09.09.2023 16:35 Tadeusz Rydzyk może już się zacząć bać. Niepokojące wieści dla zakonnika

Tadeusz Rydzyk ma powody do obaw? Koalicja Obywatelska zaprezentowała postulat rozdziału Kościoła od państwa, który zilustrowała zaprzestaniem transferów pieniężnych do biznesów związanych z toruńskim redemptorystą.

Jarosław Kaczyński
09.09.2023 15:20 Wybory 2023. PiS bierze się za emerytury stażowe. Jarosław Kaczyński złożył obietnicę wyborczą

Konwencja Prawa i Sprawiedliwości w Końskich przyniosła ze sobą kolejne obietnice. Jarosław Kaczyński poruszył temat emerytur stażowych. Podał wiek, w którym w przyszłości może być możliwe skorzystanie z nich. Kobiety mogłyby skorzystać z tej opcji jeszcze przed 40. rokiem życia. Prezes PiS oświadczył, że to “wynik długiej pracy i rokowań rządu”.

Cmentarz, plakat KO
08.09.2023 19:52 Nie cofną się przed niczym. Plakat kandydata do Sejmu zawisł na cmentarzu

Skandal na cmentarzu. Plakaty Bartłomieja Szczoczarza, który kandyduje do Sejmu z 13. miejsca krakowskiej listy Koalicji Obywatelskiej, zawisły na nekrologach. Internauci nie pozostawiają na polityku suchej nitki.

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk
08.09.2023 19:51 Posłanka Lewicy miała poważny wypadek. Musiała zmienić plany dotyczące wyborów

Posłanka Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk przekazała smutną wiadomość. Miała wypadek i jeszcze jakiś czas będzie dochodzić do zdrowia. Zapewniła, że nie wycofuje się ze startu w wyborach, ale wprowadzi zmiany w swojej kampanii. 

wybory
08.09.2023 15:52 Wybory 2023. Praca w obwodowej komisji wyborczej. Można nieźle zarobić

Jak zostać członkiem obwodowej komisji wyborczej? Wybory 2023 coraz bliżej i coraz więcej osób zastanawia się, czy warto zasiąść w komisji wydającej karty do głosowania w lokalach wyborczych. Państwowa Komisja Wyborcza (PKW) bardzo dokładnie wyjaśnia, kto może zostać członkiem takiej komisji. Wiadomo również, jakie pieniądze można za to dostać. Kwota należna za jeden dzień pracy kusi wielu.

Jarosław Kaczyński PiS
08.09.2023 13:58 Wybory 2023. Program wyborczy PiS. Wiemy, co obiecuje partia rządząca

Wybory 2023. Program wyborczy PiS staje się coraz klarowniejszy. Jakie obietnice ujawnili obecnie politycy Jarosława Kaczyńskiego? Cztery konkrety zostały odkryte i mają one przekonać Polaków do głosowania na Zjednoczoną Prawicę. Wyjaśniamy, co w swoim programie ma PiS.

gotówka
06.09.2023 22:44 13 i 14. emerytura do likwidacji? Zaskakujące wieści dla seniorów

Tuż przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi politycy Konfederacji, Sławomir Mentzen oraz Przemysław Wipler zapowiadają zniesienie 13. i 14. emerytury. Również podobne zdanie co do tego świadczenia ma kandydat Trzeciej Drogi, Ryszard Petru. Czy emeryci mają się czego obawiać?

sejm
06.09.2023 21:03 Wybory 2023. Jest najnowszy sondaż wyborczy. Jarosław Kaczyński ma powody do świętowania

Do wyborów parlamentarnych zostało już nieco ponad miesiąc. Jak wynika z najnowszego sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 Zjednoczona Prawica mocno zyskuje, a jej rywale tracą poparcie. Jeśli Jarosław Kaczyński dogada się z Konfederacją, jego ugrupowanie będzie mogło nadal rządzić.

pociąg
04.09.2023 12:50 Opóźnienia, wykolejenia i rosyjski hymn słyszany z radia. Co się dzieje z polską koleją?

W ostatnim czasie na polskiej kolei dochodzi do wielu wypadków i niecodziennych zdarzeń losowych, niekiedy nawet kilku w ciągu jednego dnia. Podróżujący pasażerowie mają prawo obawiać się już nie tylko opóźnienia swojego pociągu, ale nawet możliwości jego wykolejenia. Taka sytuacja w ostatnich tygodniach nie jest czymś zaskakującym. Tylko w czwartek 24 sierpnia na polskiej kolei doszło aż do czterech bardzo niebezpiecznych wypadków, w tym jednego śmiertelnego. W ostatnich tygodniach szerokim echem odbija się również nieuprawnione zatrzymywanie pociągów za pomocą nadawania sygnału radio stop. Takich incydentów mieliśmy już kilka, a polska policja zatrzymała w związku ze sprawą dwie osoby. Mimo iż z raportu Urzędu Transportu Kolejowego dotyczącego punktualności pociągów za drugi kwartał 2023 roku wynika, że ta poprawiła się nieznacznie w stosunku do ubiegłego roku, to podróżujący mogą mieć teraz zupełnie inne obawy przed zakupem biletu i podróżą pociągiem. 

Paweł Kukiz
03.09.2023 22:45 Skandaliczny wpis Pawła Kukiza. Wulgarnie zwrócił się do internauty

Paweł Kukiz, świeżo upieczony lider listy wyborczej Prawa i Sprawiedliwości w Opolu, starł się z internautą. W wulgarny sposób odniósł się do mema, który został udostępniony na Twitterze. Posypała się lawina nieprzyjemnych dla polityka komentarzy.

Morawiecki
03.09.2023 17:58 Mateusz Morawiecki: "Rozważymy powołanie specjalnego resortu"

W trakcie konferencji prasowej zorganizowanej w Jastrzębiu-Zdroju premier Mateusz Morawiecki zapowiedział utworzenie nowego resortu. - Rozważymy, o ile wyborcy pozwolą i będziemy mogli kontynuować swoją misję, powołanie specjalnego resortu - oznajmił szef rządu. O co dokładnie chodzi?

Jarosław Kaczyński
03.09.2023 17:37 Jarosław Kaczyński zaatakował opozycję. "Rząd chłopców w krótkich majteczkach"

Jarosław Kaczyński jest “jedynką” na wyborczej liście PiS-u w woj. świętokrzyskim. Prezes PiS-u zdecydował się wyjaśnić, dlaczego zrezygnował ze startu w Warszawie. Przy okazji oberwało się opozycji, a poprzedników nazwał… “rządem chłopców w krótkich majteczkach”.

atak na posła
03.09.2023 15:06 Poseł opozycji zaatakowany. Twierdzi, że przeciwnik polityczny mu groził

Witold Zembaczyński opublikował na swoich mediach społecznościowych krótkie nagranie, na którym pokazuje napaść, której ofiarą padł w niedzielę, 3 września. - Dziś zwolennik PiS/Kukiz najpierw groził, że spali mojego busa, a mnie zaj**** - poinformował w emocjonalnym nagraniu poseł Koalicji Obywatelskiej, pokazując rozbitą szybę w swoim busie.

Małgorzata Zych
02.09.2023 14:46 Była członkini Konfederacji przeprasza Władimira Putina. Małgorzata Zych wywołała skandal

Wyrzucona z szeregów Paktu Senackiego, popierana do niedawna przez Polskie Stronnictwo Ludowe Małgorzata Zych znowu szokuje. Polityk niejednokrotnie budziła wiele kontrowersji swoimi antyukraińskimi wypowiedziami. W sobotę, 2 września w jej mediach społecznościowych ukazało się nowe oświadczenie. Kobieta przeprasza w nim… Putina.

Konfederacja, dziecko
01.09.2023 12:22 Rzeczniczka Konfederacji twierdzi, że klaps to "wyraz troski". Ekspertka mówi wprost: "Dla mnie to szokujące"

Skandaliczne słowa z ust rzeczniczki Konfederacji. Anna Bryłka stwierdziła w wywiadzie dla Onetu, że dawanie dzieciom klapsów nie jest nadużyciem, a czasem nawet stanowi element “troski o dziecko”. Zapytaliśmy więc eksperta, co sądzi o tej wypowiedzi. - Stosowanie kar cielesnych to wyraz naszej słabości. […] Dla mnie to szokujące, że ktoś może wypowiadać takie słowa dzisiaj - usłyszeliśmy.